V USA někdo vyhrál $ 1,5 miliardy v loterii – Nakonec si ji vybral celou a zůstalo mu 878 milionů

0
(0)

Každý z nás už určitě snil o tom, co by udělal, kdyby vyhrál v loterii. Utrácení peněz je zábava! Utrácení za zbytečnosti, které člověk nepotřebuje, zážitky, cestování, sex, drogy a rock’n’roll.

Jistému Američanovi se tento sen splnil a v loterii Mega Millions vyhrál neuvěřitelných 1,537 miliardy dolarů. Jde o částku, ze které se nejednomu zatočí hlava. Jen těžko se dá představit takové množství peněz. Už milion je docela hodně a teď si představte, že máte 1537krát více. Než si však začnete užívat výhru, musíte udělat jedno velké rozhodnutí.

Vzít výhru najednou, nebo si ji nechat vyplácet v malých dávkách?

Obě strategie mají něco do sebe. V případě jackpotu, o němž píšeme v tomto článku, si výherce vybral celou výhru najednou. Bohužel, v takovém případě ji ještě musíte zdanit. Stát si z ní ukrojí 659 milionů a neznámému výherci zůstalo „pouze“ 878 milionů.

Mohl si však vybrat i druhou možnost – 30 ročních splátek s tím, že každá je o 5 % vyšší než ta předchozí. V konečném důsledku by tak výherci byla vyplacena plná částka.

Mohlo by vás zajímat: Velký americký supermarket končí s Visou a zvažuje Bitcoin! – Takže takto to začíná?

Co se tedy vyplatí víc?

Podle stránky finance.yahoo.com je to jednoznačně první možnost. Daně v USA jsou momentálně velmi nízké a je více než pravděpodobné, že v budoucnu se budou zvyšovat. Navíc je třeba počítat také s inflací (v průměru 3 % ročně).

A co smrt? Pokud si vyberete 30 ročních splátek a za deset let zemřete, nebudete si moci užít zbytek peněz. Navíc, v případě vaší smrti se veškerý váš majetek zdaní 40 %, a to včetně splátek, které jste ještě nedostali.

Kromě toho si nemůžete být jistí, že společnost, která vám vyplácí jackpot, bude za 30 let stále fungovat. Pokud by zkrachovala, máte smůlu. Jistě, loterie krachují jen zřídka, ale stát se to může. Nakonec, pokud si necháte vyplatit celou částku najednou, můžete ji následně investovat. Dobře diverzifikované portfolio vám za 30 let vydělá více než 1,5 miliardy.

Na druhé straně, ne všechno je úplně černobílé. Splátky dávají z finanční stránky menší smysl, ale mít pravidelný příjem ~ 50 milionů dolarů ročně, to rozhodně nezní špatně.

Určitě je to lepší pro lidi, kteří neumí kontrolovat své emoce, a money management jim nic neříká. Po výhře v loterii totiž hrozí nebezpečí, že celý jackpot během několika let rozházíte a nakonec vyhlásíte bankrot. Vlastně je to velmi pravděpodobné.

Co byste s 1,5 miliardou dolarů dělali vy? 🙂

Já bych vytvořil tým obchodníků a dvě třetiny bych použil k vytvoření obrovského kryptoměnového hedge-fondu.

Co číst dál?

[Deník hamižného hodlera] – Jak jsem pořád nakupoval kryptoměny

Zdroj:
finance.yahoo.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img