5 důvodů, proč IOTA přitahuje pozornost vlád

0
(0)

O využití kryptoměny IOTA (Internet of Things) v Nizozemsku jsme vás informovali v tomto článku. Haarlem však není jediná samospráva, která se o IOTA zajímá. V poslední době se s obcemi, městy a dokonce i státními institucemi, zajímacími se o tento projekt, roztrhnul pytel. Proč? Čím si získala IOTA takovou pozornost? Pojďme se společně podívat, co hraje ve prospěch této kryptoměny.

(přeloženo ze slovenského originálu Marka Federa)

1.Technologický boom

Blockchain jako takový zažívá nárůst popularity téměř v každém sektoru, počínajíc financemi, přes hi-tech až po medicínu. Není proto žádným překvapením, že se vlády pokouší co nejrychleji adaptovat tyto nové technologie. Blockchain však není jedinou z nich. IOTA totiž přišla se zcela novou.

2.Tangle

Pokud byste chtěli reagovat na první bod, že je moc všeobecný a neplatí jen pro IOTA, tak tento druhý vás určitě přesvědčí. IOTA totiž přišla na trh s něčím, co tu ještě nebylo. Vytvořila si vlastní síť úplně od začátku díky lidem jako např. Serquei Popov, který se specializuje na Blockchain technologie. S pomocí týmu odborníků vymysleli nový technologický systém, který se od Blockchainu odlišuje více vlastnostmi. Tímto systémem je Tangle.

3.Transakční poplatky

Oproti jiným kryptoměnám má IOTA velkou výhodu například v poplatcích. Pokud vás někdy trápili ceny za převod BTC, u této kryptoměny se určitě nemusíte obávat, že přijdete o část své investice. Poplatky, se kterými přišla IOTA, jsou totiž nulové. Důvodem je, že všechny tokeny byly předtěženy. Díky tomu není potřeba autorizace transakcí od těžařů v rámci sítě a tím se eliminují jakékoliv poplatky za převody.

4. Internet věcí (Internet of Things – IoT)

IOTA byla navržena tak, aby byla schopná spolupracovat s IoT. Internet věcí představuje síť, ve které budou stroje propojené mezi sebou, což umožní jejich vzájemnou komunikaci. A právě v tomto bodě vstupují vlády do hry zřejmě nejvíce.

Takovéto využití kryptoměny by totiž mohlo být hnacím motorem pro smart cities. Ty by se v budoucnosti měly považovat za standard ve vyspělé společnosti. Například Dubaj či Tokio začínají implementovat  IoT, aby tím vyřešili každodenní problémy v ulicích. Právě díky tomu IOTA nabízí výrazně větší potenciál do budoucnosti než jiné kryptoměny.

5. Škálovatelnost

Ta je u IOTA doslova fascinující. Čím více lidí totiž používá Tangle, tím rychlejší budou transakce. Stejně platí, že čím má Tangle více uživatelů, tím více transakcí je celá síť schopna unést. Je to dané právě tím, že transakce v rámci Tangle jsou schvalovány aktivními členy v dané síti.

A kdo vlastně projevil o IOTA zájem?

O Nizozemsku již řeč byla. Dále si IOTA všímají například Švédi, kteří by si ji uměli představit jako systém, který bude mít na starosti jejich národní kryptoměnu (e-Krona).

Dalším zájemcem je například japonská vláda, která si pozvala zástupce IOTA na oficiální konferenci. Cílem je hledání způsobů, jak by se daly Blockchain, Tangle a jiné distribuované technologie zapracovat do města, jakým je Tokio.

To však není všechno. Zájem projevilo i hlavní město Taiwanu. Taipei chce být totiž jedno z prvních smart cities, a tak není divu, že se o IOTA technologii aktivně zajímá. Spolupráce se například nevylučuje s taiwanským start-upem BiiLabs.

Závěr

Vypadá to, že IOTA toho má hodně k nabídnutí. Otázkou zůstává, zda ji budou umět firmy a vlády použít tak, aby byl její potenciál využit naplno. Pokud se tak ale stane, má IOTA našlápnuto opravdu výborně.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img