Vydělali na kryptoměnách a v práci skončili – jaký máte plán vy?

4.8
(6)

Zprávy a souhrny

Údaje výzkumné společnosti Civic Science odhalily, že zhruba 4 procenta obyvatel Spojených států dala v uplynulých 12 měsících výpověď v zaměstnání, neboť dosáhli dostatečných zisků z investic do kryptoměn.

Zajímavé ovšem je, že většinu z nich tvořili nízkopříjmoví pracovníci s ročními platy méně než 50 000 dolarů.

Kryptoměny jim daly důvod opustit práci

Zveřejněné výsledky průzkumu také odhalují, že dalších 7 % účastníků zná někoho, kdo odešel ze zaměstnání, protože získal z kryptoměn zisky.

Při bližším pohledu zjistíme, že velkou část osob, které se takto rozhodly, tvoří lidé s nejnižšími příjmy, neboť 64 % z nich byli lidé, kteří ročně nepobírají více než 50 000 dolarů. Na druhé straně opustilo svou práci pouze 8 % z těch, kteří vydělávají ročně více než 150 000 dolarů.

O výsledky se na svém účtu na Twitteru podělil americký miliardář a podnikatel Mark Cuban. Naznačil, že toto procento by se mohlo v budoucnu, vzhledem k nedávné rallye většiny kryptoměn, ještě výrazně zvýšit.

Společnost Civic Science následně požádala ty, kteří jsou investory do kryptoměn, a ty, kteří se jimi chtějí stát, aby vysvětlili, proč s touto třídou aktiv obchodují. Nejčastější odpovědí s 28 % byla „dlouhodobá růstová investice“, zatímco 23 % uvedlo, že očekávají krátkodobé zisky. Dalšími hlavními důvody byly „nezávislost na vládní angažovanosti“ s 12 % a „zajištění proti nepříznivým ekonomickým podmínkám“ s 11 % hlasů.

Není překvapením, že mladší věkové skupiny projevily vůči Bitcoinu a altcoinům mnohem větší vstřícnost. Pro osoby mladší 35 let vypadá trh s digitálními aktivy poměrně slibně, 36 % z nich očekává, že díky investicím do kryptoměn budou bohatší než jejich rodiče. U lidí starších 55 let naopak tento podíl prudce poklesl na 6 procentních bodů.

Americká mládež a její přístup ke kryptoměnám

Podle jiného průzkumu se přibližně 40 % Američanů mladších 29 let cítí při investování do kryptoměn sebevědomě. Starší lidé zároveň vyjádřili téměř nulovou touhu vstoupit na tento trh.

Nejaktivnější skupinou, která s touto třídou aktiv operuje, jsou mileniálové. Téměř 50 % z nich odpovědělo, že do kryptoměn alokovali alespoň 1/4 svého portfolia. Navíc 30 % z nich má v kryptoměnách 50 či více procent svého jmění.

George Walper – prezident poradenské společnosti Spectrem Group – vysvětlil, proč je pro mladší generace tento trh tak lákavý:

„Mladší investoři se na něj vrhli brzy, když ještě nebyl tak známý. Byli více intelektuálně zaujati touto novou myšlenkou“

Starší investoři a boomers pak podle Walpera nedokážou pochopit, zda je investování do digitálních měn legální a jako takoví jsou „v chápání více pozadu“.

Závěr

Za mne velmi povzbudivé výsledky, které dávají kryptoměnovým fanouškům do budoucna důvod k optimismu. A co vy, máte už svůj plán, co budete dělat, až díky investicím do kryptoměn zbohatnete? 🙂

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Rádi vás také přivítáme na našem oficiálním discord serveru ZDE.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
jan

Nojo ale to jsou ty 4%ní. Teď nemají práci a zabývají se jen svým 4% zabýváním a jsou z nich alkoholici a nebo jedou na fetu a nebo spíš všechno dohromady.

Robert

To je asi tvoje zkušenost.

Petr 2

Kolik nás je nevím ,
ale ti 4% , no za týden do konce roku jedu na výlet a beru vždy pokoj pro 3 s tím že se mi na recepci špatně vysvětluje že ty mladší stvoření nejsou dcery a mají opravdu už 18.
Tím chci říct že bukovina není u všech no1 . Ale Honzíku chápu že každý může mít jiné chutě.

A co se týče krypto trhu je třeba nechat trhy mimo své finance a přesunout je do žlutého kovu , jistota je jistota ,zbytek zisku postavit na 20k až 8,5k protože ještě před novým rokem začne to pravé peklo .

Hodně štěstí všem.

Rob

Žlutý kov se optikou fiatu za posledních 40 let zhodnotil cca 5x. To znamená, že zdaleka nepřekonal inflaci a dlouhodobě se znehodnocuje. Na druhou stranu je stále lepší, než bankovky pod polštářem.

Reklama: