31.12.20 Technická analýza XRP/USD a BCH/USD – Na nový rok, po celý rok?

4
(5)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Nový rok je za dveřmi a Bitcoin ještě dokázal udělat nové all time high, což vzhledem k aktuálnímu trendu není vlastně nic zvláštního. V dnešní analýze se ale opětovně budeme věnovat altcoinům, konkrétně XRP a Bitcoin Cash (BCH). Vím, že Ripplu jsem čerstvě už pár analýz věnoval, ale neustále se na sociálních sítí množí dotazy kolem tohoto coinu.

Holt, lidi jsou greedy a jaksi je pro ně lákavé nakupovat minci, která se od ročního maxima propadla o více jak 70 %. Jo, zdá se to jako ideální kup, ale člověk by měl vždy nad trhem uvažovat v kontextu. Všichni přece jenom netrpělivě očekáváme korekci na BTC, a jakmile k ní dojde, XRP jednoznačně půjde s cenou pod deset centů.

Blbé je, že pod těmi deseti centy nevíme ani, kde jsou S/R levely a další důležité faktory. Proč? Protože na TW nejsou tak stará data, pokud vím. Nejstarší jsou z poloviny roku 2017, kdy se XRP listovalo na top burzy (z dnešního pohledu). To jest asi na úvod vše, nyní pojďme konečně na tu analytickou část.

Aktuální situace na 4H TF BCH/USD

Na Bitcoin Cash nám bude stačit 4H graf, kde je vlastně asi vše, co potřebujeme. Kurz se spolehlivě drží nad zakreslenou trendovou čárou, kterou nakupující radostně využívají jako support. Tudíž je každé swing low vyšší, což je bezesporu dost bullish. Zatímco S/R level 372 USD zapříčinil již několik zamítnutí. Z toho dvakrát to pro trh znamenalo silný výplach.

My máme relativně čerstvě po třetím zamítnutí u zmíněného odporu, ale prozatím se nedostavil stejný výplach u předešlých dvou pokusů. Naopak cena zkonsolidovala do podoby trojúhelníku, takže se spíše na první dobrou zdá, že nakupující chystají breakout rezistence. Rozhodně kurz v těchto chvílích nevypadá na výplach.

Pokud ovšem zakreslený triangl failne, asi minimálně k té trendové diagonále cena klesne. Co se týče objemů, ty jsou za poslední týden docela slušné. Na trhu se určitě něco děje, což je pro BCH nepochybně příznivé. Vlastně bych si dovolil tvrdit, že kdyby Bitcoin nešel pořád znova na nová maxima, Bitcoin Cash by nám předvedl mohutné pumpy.

Indikátory

RSI se po relativně dlouhé době nepodařilo překonat hraničních 70 bodů, což je sice bearish signál, ale ne fatální. Nakupující mají určitě pořád šanci průraz uskutečnit. Chce to však opětovně nabrat pozitivní momentum, které může přijít po průrazu z trianglu. Dle MACD je setrvačnost negativní, ale velmi slabá.

Aktuální situace na 1D TF XRP/USD

Kurz XRP definitivně prorazil S/R level 0,22247 USD, díky čemuž bylo vcelku zřejmé, že otestujeme další úroveň, která je na 0,17568 USD. Zde cena ihned reagovala, ale ze začátku docela střídmě. Za pár hodin ovšem přišel impulsní růst, který cenu dovedl zpátky nad první řečenou hranici. Netrvalo ovšem dlouho a denní close bylo zase pod úrovní.

V těchto chvílích se trh snaží cenu pushnout zpátky nad těch 0,22247 USD. Těžko ovšem říct, zda nakupujícím podaří cenu nad i uzavřít. Trh je nyní extrémně volatilní, tudíž není vůbec nic jisté. Dynamicky se prostě situace mění a nakonec vše může být jinak. Všimněte si, že masy longařů začaly do trhu skákat, když cena padla poprvé na 0,22247 USD.

Hrozně rychle cena pumpla snad o 80 %, ale pak XRP zase medvědi srazili zpátky. Pokud tedy nakupující včas neprodali, úsměv na tváři jim dlouho nevydržel. Proto před tímto trh všechny nadmíru varuji – můžete být snadno v nemalém zisku, ale pokud jste dost chamtiví a pozice nezavřete, najednou se můžete ocitnout v hrozivé ztrátě.

Určitě musíme na trh nahlížet v kontextu, takže pokud na BTC začne korekce, Ripple asi půjde pod deset centů. Což by byl dost problém, obchodníci pak v podstatě nemají data z dob, kdy byla cena nižší. A bez znalosti historického price action, těžko odhadnout důležité S/R levely. Jestli však Bitcoin zůstane minimálně stabilní, na XRP by mohlo dojít k pěknému oživení a poté se uvidí.

Indikátory

Na RSI se vygenerovala malá býčí divergence, která se v těchto chvílích v zásadě uplatňuje. Jinak stále platí, že když hodnoty RSI klesnou pod hraničních 30 bodů, asi cena klesne až po řečených 0,12822 USD. Na MACD krapet negativní momentum zesláblo, ale jinak medvědi očividně dominují celé situaci.

Závěrem

Setrvačnost expanze na BTC začíná zpomalovat, čehož mohou altcoiny jako je Bitcoin Cash a XRP maximálně využít. Hlavně pro druhý coin je nesmírně důležité, aby povyrostl. Jakmile se celý kryptotrh začne totiž čistit, je vyšší výchozí cena pro takové období dost důležitá. Pro dnešek asi vše, přeji vám každopádně pohodového Silvestra a úspěšný vstup do roku 2021.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: