30.12.20 Technická analýza BTC/USD – Nové paradigma?

4
(20)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Asi není úplně překvapující, že Bitcoin (BTC) od poslední analýzy opětovně zneplatnil sell signály, které graf vygeneroval. Díky tomu se mi zdá, že je opravdu reálná šance ještě překonat 30 000 USD.

Situace je ale hrozně nebezpečná, což si začínají uvědomovat i různí moon boys na youtube scéně a pronáší před svými ovečkami proklamace, ať už ten Bitcoin fakt nekupují.

Holt, i rádoby analytici si nyní uvědomují, že až ta parabola praskne, bude to strašlivý krvák. Vězte, že všichni ti, kteří nakupovali nad 20 000 USD budou okamžitě prodávat, jakmile v grafu uvidí několik velkých rudých svící. Což může spustit děsivou lavinu výprodejů, která se zintezivní v případě, kdy cena padne pod zmíněných 20 000 USD.

V této fázi totiž začnou prodávat i ti, co nakupovali nad 12 000 USD, protože budou mít motivaci nakoupit zase levněji a hlavně si zajistí nějaký zisk. Aby k něčemu takovému nedošlo, bylo by třeba, aby velcí hráči do trhu sázeli mohutné nákupní objemy. Je jisté, že si budou chtít bránit svoje nabrané pozice pod 12 000 USD, ale je otázka, zda mají motivaci trh výrazněji ovlivňovat třeba kolem těch 20 000 USD.

Aktuální situace na 1D TF BTC/USD

Jak je vidno z grafu, svíce, tzv. long upper shadow je s velkou pravděpodobností zneplatněna. Abychom měli naprostou jistotu, je potřeba aby daily zavřelo nad knotem zmíněné svíce. Avšak už jenom tím dnešním přesahem knotu mohou prodejci začít panikařit. V těchto chvílích se zdá být situace dost neutrální, což akorát samo o sobě avizuje, že velký pohyb se blíží.

Jestli přijde dump nebo spike, si netroufám říct. V každém případě trh evidentně využil předešlou rezistenční trendovku jako support. Býci tedy stále vykupují cokoliv, od čeho by se cena mohla odrazit. Bullish sentiment jednoznačně dominuje, což je v těchto chvílích skoro jako nové paradigma. Jako by si nikdo neuvědomoval nebezpečí, které visí ve vzduchu.

Indikátory

Na RSI byla středně velká medvědí divergence, která byla ovšem zcela zneplatněna. Tohle se stalo už poněkolikáté, což je zkrátka dost bizarní. Zajímalo by mě, zda chlapi, co jsou na klasických trzích třeba dvacet let něco takového zažili. Troufl bych si říct, že ne, protože na akciový trh se chová mnohem více techničtěji než krypto. Co se týče MACD, tak na histogramu ještě malá divergence straší. Ale to jest asi tak všechno, co dělá.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

Co se týče 4H grafu, můžeme sledovat, že se dle Volume profile stále tvoří vyšší tržní rovnováhy. Což je prostě odrazem aktuálního bullish sentimentu. Všechny konsolidace/poklesy jsou ihned vykupovány. Jinak se v grafu rýsoval malý klesající triangl, který má přirozeně bearish pozadí. Proto spousta analytiků předpokládala začátek dumpu.

Já byl ale dost skeptický, protože trh vyloženě bearish struktury ignoruje a jde dál. Breakout up mně tedy nijak nepřekvapil. Větší struktura trhu má podobu rising wedge, ale přiznávám, že vyloženě učebnicově nevypadá. Jedná se opětovně bearish pattern, ale těch už bylo tolik. Stejně se šlo nakonec nahoru.

Co se nicméně týče S/R úrovně, nejbližší jsou na levelech 26 000 USD, 24 000 USD a 22 300 USD. Druhá a třetí zmíněná úroveň jsou vlastně hraničními oblastmi tržní rovnováhy. Tudíž celý interval 24 000 USD – 22 300 USD je supportním pásmem. Proto bych zde v případě poklesu čekal alespoň nějakou snahu o odraz.

Indikátory

Na RSI je medvědí divergence, která se začala dokonce uplatňovat. Jak moc na ni ovšem trh zareaguje prodejem, je otázkou. Na histogramu MACD je též divergence a ta je teda obří. Dokonce i hrozí opětovný bearish cross křivek indikátoru, což by mohl být pro prodejce silný signál.

Aktuální situace na 1H TF BTC/USD

Na hodinovce už se mi moc nezdálo, že je v grafu rostoucí triangl. Spíš moje oči v grafu identifikovali korekční strukturu s bullish pozadím – falling wedge. Taky, že trh po breakoutu skrze horní stěnu zareagoval zvýšeným nákupním tlakem.

První krok tedy nakupující učinili, musí se ovšem denní bod kontroly (PoC) na Volume profile vytvořit výš a cena musí zůstat v jeho blízkosti nebo nad ním. Což se zatím daří.

Závěrem

Vůbec neustupuje bullish sentiment a část retailu začíná věřit, že na první dobrou Bitcoin poroste na 100 000 USD. Což jsou samozřejmě bláhové sny, které jsou výborným materiálem pro pochopení psychologického stádia trhu. V novém paradigmatu ještě určitě nejsme, ale pokud budou následující měsíce probíhat ve stejném duchu, dočkáme se ho velmi brzo.

Co se týče růstu/nerůstu Bitcoinu. Já si myslím, že nejvíce záleží na americkém dolaru. Týdny všichni očekávají oživení, které se nedostavuje. Tahle měna totiž dostává z fundamentálního hlediska jednu ránu za druhou. Technicky by dolar měl aspoň krátkodobě vystřelit vzhůru, ale jak víme, neděje se tak.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 20

Buď první kdo článek ohodnotí

62 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
62 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
ppetr1

Vězte, že všichni ti, kteří nakupovali nad 20 000 USD budou okamžitě prodávat, jakmile v grafu uvidí několik velkých rudých svící. – jste moc velky skeptik.budete se muset jeste hodne ucit politice a ekonomice.
muzeme zacit treba filmem
https://www.csfd.cz/film/552677-vice/prehled/
chytri pochopi a hlupaci – ti nepochopi stejne nic 🙂 – tedy oni chapaji, ze prelsti trh 🙂

obcas bych shlednul bitcoin kanal – mlady kluk.mluvi ovsem vice nez rozumne.neco o krypto ví.

Mamlas

Největší vliv mají imho obchodníci. Někdo posouvá stopky, někoho to zlikviduje atd… Jde to pak samo jako domino. Ale i retail na revolutech apod. má vliv. Netušej, co Bitcoin je. Ne jako Hodleři…

balbe

Na těch analyzach je směšné jak všechno dělají býci či medvědi a musí přijít velká korekce vybírají se zisky každý je v balíku ,kdo ty zisky vybírá ? když ten co prodává to prodává vzduchu? aby zahájil korekci a vzduch si řekne teď pošleme bitcoin do háje o 80%nakoupili jsme toho dost .(směšné je to že to takhle opravdu zní jak kdyby to každý prodával vzduchu a vzduch je za to vyplácel a po korekci to opět od vzduchu to nakoupili zpět).Ale funguje laicky řečeno ty prodáš na 12K a doufáš že ho odrbeš tvého kupujícího na prodeji tím že očekáváš že to koupíš zpět levněji když si to prodal tomu hňupovy dráž na 12K. Jenže ten hňup čeká to samé od tebe kde zas očekává obrat když to koupí a čeká že to poleze na horu. Ale všichni prodávají jak zběsilý (to že to od nich někdo musí koupit a tím pádem prodělat už není ani zmínka) vybírají se zisky je to paráda vzdoušek to odkoupí od nás .Ale že tu je i druhá strana co to od těch spekulantů musí kupovat aby prodělali nebo doufali při koupí opačný směr.. Určitě spekulant co prodává na 28K a borec co to od něj koupí určitě to od něj nekupuje z důvodu aby zažil korekci 80% ale doufá že to půjde víš ale spekulant doufá že kupujícího odrbal tím že mu to prodal předražené nějakému hňupovy a spekulantek doufá že si to opět od toho hňupa nakoupí zpět o hodně levněji když bude hňupík prodávat v panice .

ppetr1

myslite ze to od vas nekdo pochopi??
ja ano – naprosta vetsina vcetne bankeru to stejne chapat nebude – to je proste klasika.
staci se podivat do historie – problem je v tom ze ji 90% lidi nechape v souvislostech s fiat,danovym systemem,duchody,inflaci,populaci,kvantitativnim uvolnovanim,zapornymi uroky,dividendami spolecnosti – v pripade nekterych klesajich jejich cen akcii ci odkupy akcii a dalo by se pokracovat :-((
kdo chape odkupy akcii vlastni spolecnosti – myslim,ze malokdo.

ppetr1

jen pro chytre – muze se btc odkupovat sam pro sebe ??? :-)))
dal to komentovat radeji nebudu :-))

Mamlas

On je ten trh malinko složitější. V prvních fázích síť /cena roste kvůli přílivu nových uživatelů/investorů. Proto tomu lidi rikaj ponzi. Zisky se vybírají spíš při obchodech na páku, klidně v btc. Adopce Bitcoinu je v plenkách, jestli ho přijme běžná populace, přestane tak rychle růst a bude to, jakoby jste se divil, že někdo obchoduje dolar vůči koruně.

Milan S.
Hodnocení článku :
     

Mám jen jeden dotaz, sleduješ někdy množství coinů na burzách?

Manius Curius Dentatus

Ano, často s tím youtuběři operují, ale je to nic neříkající údaj, ve vztahu k tomu, že by měla/mohla začít nějaká smysluplná korekce RŮSTU. Ten údaj by mohl být validní, pokud by transfer z peněženek na burzy trval týdny, ale pokud je to ale otázka minut, tak je to bezpředmětné. Ale tento údaj může naznačovat, že mnoho investorů čeká dlouhodobý a prespektivní vývoj na kryptotrhu, respektive minimálně u BTC. No ale jak víme z posledního týdne, stačí jedna zpráva a může to být úplně jinak,

ppetr1

asi nesleduje :-((

bitcoin standard

Hmm… včera jsme pravidelně přikupovali další BTC stejně jako každý měsíc už druhý rok po sobě, bez ohledu na cenu. Kolem mne to tak dělá spousta lidí a nikdo se prodávat nechystá dlouhodobě… Tak to jsem zvědavej, kdo bude prodávat = trejdeři? Naštěstí až budeme chtít prodávat my, což nebude dříve než za rok, tak máme vždy skvělé kupce = trejdry 😀

ppetr1

osobne bych neprodaval – nepocitejte s duchodem.
setrit na duchod v dnesni dobe je nesmysl (jen priklad – kolik budete muset setrit aby jste sel do 5 leteho predduchodu?? – tuto matematiku s inflaci zvladne malo kdo !!! ) – kolik investicí najdete aby vam duchod nahradil??
chtel bych je znat.faktem ale je,ze uz me to moc nezajima.

s btc se da platit vsude ve svete a vzdy bude!! – to jen spiklenci si mysli opak :-)) – tak at si to mysli – podnikatele nejsou az takovy hlupaci – jinak by asi nepodnikali ze :-))

balbe

Na kvalitní důchod potřebujete našetřit minimálně 5 mega v korunách v úsporách jinak budete živořit .Američani si v průměru na důchod ve spoření našetří v průměru kolem 2 – 3 milionu dolarů u náš to průměrný člověk nemá šanci naspořit u nás je maximum u průměru těch 2 až 5 milionu záleží na délce spoření .

ppetr1

velice spravne – tleskam.
aspon nekdo u financich premysli.
otazkou je ,jestli tato suma bude stacit i za 10-20 let. v dusledku inflace fiat men.
osobne si myslim ze nikoli.
dam priklad – stat podporuje penzijni pripojisteni castkou 3k/mesic s maximalni dotaci – nikdy na predduchod touto castkou nikdo nenaspori – staci na to jen matematika a inflace 🙂
90% lidi nechape slovo inflace.
delka sporeni je zavisla od inflace a urokovych sazbach !!!!

v tomto ma BTC naskutecnou vyhodu a je to hlavne v tom,ze si to lidi zacinaji uvedomovat.proto BTC roste a poroste jeste minimalne 2 roky – a proc?to uz si zjistete sami.

ppetr1
Michal

Tak pokud bude dolar slábnout, Bitcoin prostě do korekce nepůjde, a je jedno, kolik bearish signálů na grafu bude. Ono se klidně může stát, že to poroste ještě třeba 3 měsíce. Vždyť se stačí podívat na graf do minulosti. Tolikrát Bitcoin vystřelil a čekala se korekce……a nic.

balbe

A jak na to vyděláš když bude dolar slábnout když ve skutečnosti bitcoin je vázaný na dolar .Řeknu ti to jinak vlastníš 1 bitcoin = 28 K usd převedeno na koruny =616 000 kč dolar oslabí vůči koruně o polovinu tak že nebude 1 dolar za 22KČ ale díky oslabení dolaru a posílení koruny bude 1 dolar za 10KČ což znamená že bitcoin který je vázaný na dolar ti klesne vůči koruně o 50% tudíž nebudeš mít 28 tisí dolarů ale jen 14 tisíc dolarů , jak na tom vyděláš vůči oslabení dolaru ? .

Jan

No ono to asi funguje právě tak, že když slábne dolar, tak posiluje BTC, protože investoři přelévají dolary do BTC.

Jaroslav

A co takhle shortovat pár usdczk jako zajištění….😄😄

Poslední editace 1 rok před přes Jaroslav
ppetr1

pane jerolim mate se jeste co ucit – nic proti vam rozhodne nemam.
zkuste zakomponovat zmenu mysleni lidi v oblasti elektricke energie a dostupnost mobility vse co s tim souvisi.
jen napovim – cim dal tim vice budou lide pouzvat elektromobil – kde se budou brat zisky pro erar (stat – u nas pro 200 poslancu) z dani ??? – spotrebni dan a DPH ?? zisky pro erar si jiste zjistite za PHM a DPH.
vite kolik soucastek ma elektromobil a kolik soucasny vuz v provedeni benzin a diesel?? dovedete si predstavit kolik to ohrozi pracovnich mist?
dovedete si predstavit,ze by karoserie byly s DCPD??
dovedete si predstavit jaky by to byl propad pro statni rozpocet pro vsechny zeme sveta??

tech otazek by bylo mraky – studium historie vam pomuze hodne veci pochopit.

premyslim tak na 10 let dopredu – zatim se vyplatilo 🙂 – neznam zadnou TA na 10 let dopredu.stacila by mi i na rok.

Petr 2

Tj úplně zbytečné, obávám se že tady nepomůže ani chocholousek ….

AXLCOM

Toho ppetr1 by meli opravdu zavrit na uzavrenem oddeleni v bohnicich,ale take se obavam,ze by si s tim psychoasocialem ani Chocholousek neporadil…..

Spaik

@Jarolim, @Petr 2

je pravda ze @ppetr1 to je trosku blazen a ty prispevky jsou nekdy dost ujete. Ale nelze mu odeprit, ze narozdil od vasich nazoru na vyvoj ceny BTC za posledni mesice, ten jeho ultrabull sentiment co tu uz pekne dlouho pise skutecne vychazi…

Muffin

…………….. další zbytečný a urážlivý komentář, který nebudeme v redakci tolerovat……..

Poslední editace 1 rok před přes Dariusz Matuszyński
ppetr1
ppetr1

jen dodatek – myslite si ze uniknete danim ze budete mit elektromobil s vlastni FV na strese domu??
pokud si to nekdo mysli tak se strasne myli.zkuste se nad tim zamyslet jak vas dodani :-))

hlupakum napovim – STK :-)) – ti by na to stejne neprisli.

Petr 2
Hodnocení článku :
     

Spousta hloupých lidí věři v nekonečný rust btc .
Zamyslet by se meli hlavne nad tim jak msly objem zveda cenu ,tzn že v uvozovkách pár desitek btc zvedne cenu o 1000 us , pár desitek koupenych hejly zvedne 15 milionům btc cenu o 1000 usdt za pár dnu .
Za par stovek btc nakiupenych hejlu zvedlo btc za poslední 3 tydny o 5000usdt 15 milionum btc .
Jen hlupy investor si mysli ze je to normální .
A teď otázka když pár kupcu par btc zvedne cenu o 5000usdt co se stane az někdo prodá 10 000 ks najednou ? Druha otazka komu je proda ?
Jen hloupý hejl může věřit v nekonečný rust btc a každý normální investor v tuto chvili uz davno opustil loď .
Řikam investor ne hejl ktery škudli půlku btc a ceka na 1 mil usdt

Milan S.

“každý normální investor v tuto chvili uz davno opustil loď” Tohle nechápu, proč by to dělal? buď vybere část zisku nebo rovnou vybere vklad a riziko ponechá na zbytku/zisku, nebo nastaví SL, možností je vícero.

Tereza

Pokud člověk netraduje, tak nevím, proč by měl prodavat? Vždyť je to teprve začátek. Ano, korekce příjde, ale osobně si myslím, že to půjde na 20k a pak zas nahoru. Malé objemy na mě spíš působí tak, že nikdo zatím nechce prodávat. “Porazit trh” je sakra těžký a většinou se to nepovede. To asi potvrdí všichni, co už od 15k začali zuřivě prodávat. Podle mě si spíš každý normální investor alespoň část svých btc nechal.

Michal

On taky trh neporáží, furt ho ten kope ven

Michal

Kdo prodá, z dlouhodobého hlediska prohraje. Je to stejný jak u Tesly, taky všichni pořád meldujou, jak to půjde dolů. Já se ptám kdy? Každej jouda to do nás hustí, ale neděje se to. Nepochybně se to může stát, stejně jako Bitcoin jednou spadne, ale tohle podle mě nemusí běžný člověk vůbec řešit. Normálně přikupuju i teď, protože za 10 let bude cena zase jinde. Trhy se z dlouhodobého hlediska zhodnocují.

Kdyby to pár lidí chtělo sestřelit na tvých vysněných 10k, už to dávno udělali. Jenomže se to nestalo, takže se to pravděpodobně ani nestane.
Spíš očekávám něco okolo 19k a kdo ví, možná se ani to nestane.

krocan

Tleská Mistře jen jste právě dokázal že všichni jsme hlupáci co neprodávají a čekají na 100K a o čem ve skutečnosti trading je. Jak zažijeme velký propad pod 10K kde začnou vaše nákupy budete opět pozitivně naladěn a povzbudil se váš růst budete psát analýzy the moon boy aby hlupáci opět tlačili cenu nahoru kde opět prodáte a hlupákům budete tvrdit o bláhových snílcích na cenách 100K , tomu se říká psychologie .

Petr 2

Ano tak funguje burza a grafy muzes se podivat na jakykoliv obchodní artikl ze ceny jdou nahoru ale maji i sve potrebne pady a kdxz chces aby sel nahoru tak jako desitky let každy obchodní artikl potrebuje korekci !!!!Maš pravdu ty velryby jsou ještě větší hlupaci než my všichni ony ty 10tisice ks btc budou nakupovat až na 50k nebo 100k že ? Az je jiné velryby zacnou prodávat ze ? Ted je to pro ne moc levné , tvl obchodnici se satoshi davaji rady do obchodního života v čele s velmistrem ppetr1 , nedivim se že republika je finančně negramotná a zaujímá ve světě prvni příčky.

Poslední editace 1 rok před přes Petr 2
Michal

No za to ty jsi velmistr. Nejsi schopný napsat jednu větu gramaticky správně a tvoje “predikce” by někoho důvěřivého už dávno přivedly pod most.

Petr 2

A stačí se podívat na 1M graf a pokud v tom nikdo nevidí medvěda je slepý a měl by utíkat z burzy co mu nohy stačí ,nemá tu co dělat jinak mu zustanou oči pro pláč a do důchodů hovno .

balbe

Já ti poradím založ si youtube kanál nasbírej si tam 20 milionu ovcí v odběrech pak jim můžeš tlačit ty své hovna do hlavy aby si mohl ovlivňovat cenu a prodávali a kupovali podle tebe a pan Jarolím ti tam může dělat moderátora .

balbe

Víte co mě tady neskutečně dělá radost že tady ti hejlové neustále brečí že jim bitcoin nechce udělat 80%dump a pořád se tu snaží každého přesvědčovat o opaku , jak mají být všichni opatrní protože hrozí velký propad síla medvěda bude brutální a podobné ptákoviny .Tak co ? tak to spadne ty vole se s toho nep0seru ale rozhodně se nebudu chovat jako zoufalce kdy přijde ten dump protože to nechce jít dolů. Dolů to nechce jít ale skoro denně je propad o tisíc dolarů o tisíc dolarů nahoru ale to se pánům spekulantům nelíbí oni by nejraději aby bitcoin se propadl na 5K .Mě by zajímalo kde jste prodával pane Jarolím ale usuzuji podle analýz co tu házíte na sklo pomalu dennodenně asi hodně pod 20K .

Michal

Analýzy Jarolíma mi přijdou v pohodě, vychází z dat, jen to teď nemá takovou úspěšnost, no.
Ale jinak souhlasím. Z 19500 to spadlo na 16000 a stejně se tady řvalo, jak je to málo a musíme se podivat aspoň na 8000. Proč to lidi asi chtěj? Určitě proto, že jim jde o zdraví trhu…… nebo prodali jak blbečci na 14 a mysleli si, že přechytračili celej market.

Baggio

Taky bych rád něco prodal, ale už jsem všechno prodal na 20 tis.,prý měla být korekce:)

balbe

Vidíš a teď nevíš jak na tom jsi , sice jsi vydělal ale co teď máš koupit? nemáš koupit? půjde to na 100K nepůjde to na 100K to nikdo neví .Tady borec si je jistý že to na 100K nepůjde ale čeká nás brutální medvěd ale co když ne ? PayPal od nového roku spouští nákupy už pro všechny klienty do teď to měli jen amíci a teď full (přes 300 milionu klientů) co to udělá z cenou ? půjde to fakt dolů cenově ?v příštím roce to má být jízda institucí co budou nasakovat do bitcoinu vážně pořád není šance na vyšší ceny jen medvěd nás čeká ? to nikdo neví .Fantom tvrdil že prodal a je spokojený čeká brutál medvěda i shitcoinech no tak můžeš být taky spokojený i když si prodal na 20K máš vyděláno .Otázkou je pokud to opravdu vyletí na 100K jestli budeš spokojený že si to prodal na 20K , nikdo nic neví každý jen hádá a chce jen ovlivnit lidi a ten kdo tvrdí že to jít výš nemůže lže , ten kdo tvrdí že to bez velké korekce jít prostě nahoru nemůže lže taky NIKDO NIC NEVÍ JEN CHCE OVLIVNIT CO NEJVÍC LIDÍ A TÍM DONUTIT LIDI NA SVOU STRANU TŘEBA PRODEJE NEBO NÁKUPU OD TOHO JSOU ANALÝZY .

Lakatosh(i)

Vetsina lidi prodela obchodovanim trenky,bohuzel.Anebo vydelaji relativne malo.

Poslední editace 1 rok před přes Lakatosh(i)
Jan

Tak a opět nové ATH.

Manius Curius Dentatus

Bearish patterny neplatí a jsou proráženy směrem nahoru, z trendovek se stala spíš jen nic neříkající čára, protože BTC si chodí přes ně tam i zpět, bearish svíce nikoho nezajímají, trading indikátory k ničemu, greed v rozmezí 90-95 bodů už 2 měsíce, vytváření CME gapů jeden za druhým v řádech tisíců dolarů, nárůst o desítky procent během krátké doby v parababole…no parabole, už jsme spíš mimo ni :-), na weekly přepálený trh a potenciální harmonika, likvidita je nulová, útok SEC na XRP a nevíme přesně, co zamýšlí Bidenova administrativa a cena BTC? Cena roste. Cena roste, ale asymetricky celým trhem, kdy se ceny u smysluplných altů prakticky moc nehýbou a přes stopky jsou vyplavovány do BTC. Takže na nějakou masivní adopci kryptoměn to nevypadá.

Na druhou stranu akvizice velryb i hejlů pokračují, nikdo moc neprodává, dolar taky nic moc nepředvádí. Přesto mi ten růst u BTC už celkem “smrdí”… 😉

ryban.mark

A co narobis, ja som predal znacnu cast v priemere za 14000 a co, mam si hodit maslu? :-)))
na feer a greed sa vy*er, ten ti nic nepovie..

Institucie naliali do BTC a kryptomien uz cez 20 000 000 000 USD a povrava sa, ze sa chystaju dalsie injekcii v hodnotach desiatky miliard USD.

BTC na 15K uz nepojde, uz som zrusil aj orderi pod 15K, na co, nema to vyznam.
Oni si nedumpnu cenu, ak investovali miliardy USD pri cenach pod 20K.

Vsetky tie analyzy su na nic, treba stavit na coiny, ktore dokazu stale ist 500% do plusu v priebehu 365 dni, je ich tam dost este stale, co mohli, vyhnali hore, ostatne je len hra veleryb ktoru nemoze nikdo vyhrat.

Stare neperspektivne altcoiny su mrtve, este sa drzi LINK a XMR, nepocitam LTC, ETH, tie maju este nejaku buducnost a moj oblubenec VET este stale zije. :-))…
Vsetko ostatne je shit.
z novych coinov este ATOM a nejake tie DEFI projekty a par zaujimavych coinov, ale vacsina nema zmysel a zanikne.

15.3.2020 by nikdo nepovedal, ze BTC dokonca roka bude zatvarat niekde u 30 000 USD a ETH bude okolo 750 USD a + x dalsich coinov… ale stalo sa.

Burzy zarabaju ovela viacej ak je v thru tolko penazi, ak by BTC dumpol pod 15K, burzy by prisli o milirdove zisky, v ich zaujme nebude BTC hnat smeron nadol… naopak

Václav

Ale no tak. Burzy nežijí z toho že, BTC má tu a tu cenu! Ať je BTC up nebo down vydělají vždy! Žijí především z poplatků z uzavřeních obchodů ať je to sell nebo buy. Tak nepiš nesmysly.

ryban.mark

Kecy v kleci.

krocan

Přesně si to vystihl žijí z poplatku obchodu a na obchodě spolupracují dva kupující a prodávající (Kupující co kupuje na vysokých částkách doufá že Btc neklesne dolů při jeho nákupu na vyšších hodnotách a prodávající zas doufá že uplatní zisky když prodá na vysoké ceně tomu hlupákovy protože si myslí že při prodeji cena půjde dolů a nakoupí to opět levněji) .Sere mě na tom jedna věc že tu je plno hlupáků závistivých co prodali a když prodali tak musí automaticky prodat všichni protože btc už dál růst nesmí ,nemůže , který hlupák to kupuje , nemá to zdravý růst to musí okamžitě spadnout přeci a pokud to bude růst tak to vlády zakážou když to bude ohrožovat dolar .Takové názory mají jen tupci co prodali a jsou nasraní že jim bitcoin ujíždí a mají závistivé žvásty a nepřeji bitcoinu už nikomu když ho prodali , ale o tom to je když prodáš jednomu své bitcoiny on doufá že ty tvoje bitcoiny co si mu prodal mu vydělají vyšší zisk a o tom to je někdo prohraje druhý vyhraje .

Jan M.

Zdravím. Myslíte, že XMR může teď hodně brzo hodně vystoupat podobně jako třeba ATOM, ADA či DOT, kter vystoupaly v posledních pár dnech o víc než 20% na svá druhá maxima v případě ADA a ATOMu a v případě DOTu dokonce ATH? Včera docházelo u XMR k velkým výprodejům kolem 157,5-160,5 USD. Během pár desítek minut se objevilo 8-10 sloupců kolem 800k XMR. Nevím, jestli to něco znamená. Jestli je to konsolidace či ne a po ní to vystřelí. Problém je, že XMR je takovej hodně divnej. On měl svá maxima v době, kdy ostatní krypta byla hodně dole, a když ostatní byla nahoře, on byl naopak dole. Takže kvůli historickým datům Monerový optimista moc nejsem.

Fantom

Jistě může. Ale moc tomu nevěřím. Jak jsem psal už dříve očekávám propad celého trhu a altů obzvláště. V dlouhodobém časovém horizontu jsem ale naopak Monerový optimista. Za mne je to coin který pokračuje v poslání BTC – je anonymní, navíc má implementovanou inflaci cca 1% -motivace pro těžaře udržovat síť. Jeho historické propady souvisí s dřívějším delistováním na některých asijských burzách právě pro svoji anonymitu – nesplňoval místní legislativu. Může se to stát znovu – záminkou bude jako vždy financování terorismu a používání zločinci. Když ho delistují velké burzy, může ztratit až 80% hodnoty za pár dní jako nyní XPR. Pak může být ideální situace pro vstup – riziko je ale mimořádné.
Za mne je nyní příliš drahý. Já hledám podhodnocené coiny a těch nyní moc není.
Moje současné tipy: BNB (možná drahý na fiat, ale podhodnocený vůči BTC i ETH).
Dále kvalitní coiny které jsou nyní podhodnocené a při propadu trhu je to dobrá příležitost:
ALGO, BAT, EOS, IOTA, XTZ.
Obecně kvalitní coiny, které jsou nyní drahé ale je dobré je sledovat a v případě poklesu nakoupit:
jednoznačně BTC, ETH, BNB, dále ADA, ATOM, DASH, DOT, KSM, LTC, MKR, UNI, VET, XLM, ZEC, ZEN, ZIL, ZRX.
Předevčírem byla šance na XRP. Stále žije já myslím že to přežije.

Jan M.

Dobrá odpověď. Díky. EOS má smysl jen pro spekulaci. Pro dlouhodobé držení podle mě ne. A kdy myslíte, že začne velká korekce? Pan Jarolím psal, že potenciál je u BTC jít až na 35k. Ale i před poslední malou korekcí (z cca 19800 na 16400) psal, že se diví, že to nešlo až na 22k, že to mělo potenciál na 22k. Tak to nyní začne teď či třeba na 32k? To znamená třeba za 7-10 dní?

Michal

O 7 – 10 dnech do korekce se tu píše už snad věky. Nikdo nic neví, všechny názory jsou jen subjektivní. Nikdo tady nevychází z nějakých inside informací, jen podle pocitu, že už to přece je moc vysoko, tak to musí dolů, protože tak to má přeci být.
Trh nemusí nic. Když se to lidem prodávat nechce, dolů to nepůjde a je úplně jedno, jestli to leze po parabole, superparabole, hypersuperparabole nebo co já vim ješte.

Jan M.

Ano. Ale nic neroste až do nebes. Tržní fundamenty pro růst BTC k nebesům jsou. Inflace fiat měn je velká a bude jen větší a větší a může být i hyperinflace. Všechno má však svou míru a rovnováhy fungují i na finančních trzích a jsou i velká rizika. Z nich hlavně státní regulace. Když spousta držitelů BTC je prodat nechce a nebude chtít, udělá to někdo za ně. Na finančních trzích jde o souboj racionálních a umírněných proti emotivním a hamižným. Držitelé BTC tedy nebudou chtít prodat za 29-35k, budou si sami pro sebe říkat, proč by prodávali, když cena bude na 100k a ještě výše? A najednou se budou divit, když najednou někdo na Binance či jinde prodá třeba 5k BTC a během pár hodin se vše sesype jak domeček z karet a cena bude třeba na 13,5k, minimálně však na 19,5k.

krocan

Kdo to má prodávat ? Instituce to nakupují z dlouhodobého hlediska M.Saylor řekl že bitcoiny nebude prodávat 100 let .Další Instituce z obrovským kapitálem to nebudou prodávat taky z dlouhodobého hlediska a víte proč ? protože většina institucí do to kupuje investují do bitcoinu minimální množství svých prostředků 1% což může být obrovská suma z jedné stránky ale pro tu instituci to není nic tak že oni nemají ani důvod to prodávat při vyšší cenách jak bitcoin naroste jedině že by se dostali do finančních problémů tak budou prodávat bitcoiny a měnit je za zisk a to je právě na tom to úžasné co si nikdo neuvědomuje , že vstup institucí či malých firem do trhu z bitcoiny tak to nakupují z pohledu dlouhodobého a jejich investice do něj jsou zanedbatelné ale pro samotný bitcoin je to obrovský kapitál přílivu ale tohle většina joudů co na tom spekulují den co den si neuvědomuje a díky tomu na to jednou dojedou .Jak tvrdil jeden analytik že většina invesotrů spekulantu na bitcoinu prodělají (myšleno tím že prodají vyberou zisk a čekají na korekci a místo korekce jim bitcoin uteče o desítky tisíc dolarů ).

krocan

Pane Jane M , Pan Inženýr už psal že čeká korekci jak BTC stál 12 tisíc dolarů kde očekával korekci někde mezi hranice 7-6K .Kde jsme ted ? .Můj odhad je že Pan Inženýr prodával své BTC mezi 12-20K a ted je holá řiť jak většina závistivců tady co čekají na pořádný dump protože prodali hodně nízko a nic jiného jim už nezbývá protože BTC jim už utekl hodně vysoko přes čáru .Kdybych vám měl psát co tu Inženýr psal kde to až má jít a pak čeká propad tak se zasmějete taky .

Fantom

Tohle nikdo neví. Já jsem tipoval nejpozději únor. Může to být kdykoliv dříve. Nebo to FOMO může trvat až do jara. Ale že korekce přijde o tom nepochybuji.

krocan

Myslet znamená hovno vědět !

kunděj

Za prve,ptat se tady do ceho investovat je trochu ulet,udelejte si vlastni pruzkum.Za druhe,investovat do altoinu (shitcoinu) a myslet si jak na tom vydelate je dalsi ulet,koupite si 5-10 altu a co dal ? Kdy ktery alt prodate ? Budete si u kazdeho z nich hlidat fundament a cenu vuci BTC ? Podle me tady plati cim mene tim lepe.Nejbezpecnejsi a nakonec nejvyhodnejsi je mit portfolio jen v BTC.Proc myslite ze ma treba Grayscale pres 95% portfolia v BTC ? Podle me vam ujel vlak s BTC a proto ted honite shitcoiny.

Spaik

Jsi mimo. Krypto neni jen cernobile, neni jen BTC a nic za nim. Diverzifikace portfolia je zaklad investovani. V BTC mam 60%. V 5ti smysluplnych altech zamerenych ruznymi smery, resici ruzne problemy a ruzne zpusoby vyuziti, mam dalsich 30%. Zbyvajicich 10% mam ve skupine altu silne spekulativnicho charakteru. Jak se ukazuje, BTC se stava investicnim, anti-inflacnim a vzacnym aktivem. Jenze ve smyslu poziti je zamereny jen timto smerem. Nema v soucasne dobe jine vyuziti. Existuji vsak smyslulne krypto projekty se stejnym ne li vetsim potencialem k zhodnoceni jako ma BTC. Blockchain meni nejen finance ale taky zasobovani, ochranu dat, overitelnost apod.

Poslední editace 1 rok před přes Spaik
balbe

Ukaž mi který to bude z těch 10 tisíc altů který bude mít větší zhodnocení než bitcoin. Pamatuji YFI jeden coin YFI stál 4 Bitcoin ovce nakupovali jak blázni YFI
je budoucnost přeci nebudu investovat do starého šuntu jako je btc když YFI
má lepší technologické využití si řekli ovce .A jak to dopadlo ? po měsíci slávy už za jedno YFI dostanete sotva 0.7 BTC a to stál 4 BTC , ty vole takovým jelitům co na tom prodělali to fakt musíš přát jinak to ani není možné .Jsou shitcoiny na kterých vyděláš víc než na btc ale hledej z 10 tisíc ten pravý a hlídej si čas kdy máš vyskočit za včas aby si neprodělal protože víme že když letí btc dolů shitcoiny letí trojnásobně dolů což ukazuje stačí jedna chybička a jsi v řiti .Vezmi si kolik joudů uzamklo své Ethereum na síti 2.0 , je tam něco pře 2 miliony ETH zamčených se kterým nejde nic dělat vystoupit atd. A Ethereum díky BTC totálně oslabilo což znamená i když Ethereum udělalo procenta tak vůči btc je ve ztrátě a ti hlupáci co si uzamkli Ethereum na několik let můžou díky btc totálně prodělat .Měsíc zpět byl Ethereum vůči BTC za 0.03 ted je sotva 0.06 hlavně že mají 8% za 32 ETH za rok a to musíš mít full 32 ETH pokud jich máš méně a jdeš do půl z někým tak máš ještě menší procenta jestli máš 10ETH zamčených sotva uděláš procento to se fakt vyplatí .

bitcoin standard

Přesně tak! Investiční mince je BTC! Z dlouhodobého hlediska je to nespolehlivější a nejjistější coin na trhu! U ETH se může stát klidně to stejné jako XRP, jakmile máš na koho ukázat je to riziko! Stačí aby se ukázalo na Vitalika a letí to dolů… Krátkodobě může nějaký shitcoin udělat více ale dlouhodobě je to šílenství! Už přece BTC je riziko dost velké, proč ho zvyšovat…

Spaik

tvoje mysleni je ocividne zamereno na kratkodoby vyvoj …radove v mesicich mozna roku dvou…protitomu nic…
Ale nejsem jisty jestli vubec chapes potencial technologie blockchain v tom co prinese svetu, v tom jak funguje a na co vsechno bude mit vliv….
Pokud ti tohle nedochazi, asi nema cenu dale diskutovat…

balbe

99% investoru ti z vysoka sere blockchain  a novou technologii je zajímá ZISK !!! TO JSOU DŮVODY PROČ KAŽDÝ INVESTUJE! pokud si už dlouho v kryptoměnách tak to musíš vědět , já jsem v kryptu od roku 2013 tak mě nemusíš poučovat .

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: