29.12.20 Technická analýza XRP/USD a NEO/USD – Ripple na all time low?

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.
[speaker]

Pro hodlery XRP je to jedna špatná zpráva za druhou. V analýze z 25. prosince jsme si řekli, že Ripple má problém, protože po nich jde SEC. Trh samozřejmě zareagoval krvavým výprodejem a zatím se nezdá, že by mělo vše skončit.

Ze začátku se zdálo, že jde pouze o nějaký bezpředmětný FUD. Avšak Bitstamp před pár dny pozastavil obchodování pro americké rezidenty.

A Coinbase se chystá v lednu učinit totéž, ale rovnou pro úplně všechny jejich uživatele. Tahle kauza se tedy začíná dynamický vyvíjet a myslím si, že bude dost zajímavé sledovat rozuzlení. Pokud totiž dojde k tomu, že velké burzy budou na svých platformách XRP postupně delistovat, je laicky řečeno, XRP v háji.

Ale uvidíme, třeba se kauza nakonec vyřeší a zjistíme, že zmíněné obavy byly přehnané. Avšak je bezesporu dobré si uvědomit, že trh XRP asi není zrovna dobrým místem pro obchodování, pokud to neumíte. Za předešlých pár týdnů trh longaře pěkně vymetl a ti se jen tak nevrátí.

Aktuální situace na 1D TF XRP/USD

My vlastně již z minulé analýzy víme, že kurz XRP padlo až k S/R levelu 0,22247 USD. Zde došlo k automatické reakci a následný impuls cenu dovedl až k S/R hladině 0,38251 USD. U této hranici zase proběhlo zamítnutí a jakmile se začaly množit negativní zprávy, cena šla zase zpátky tam, kde se odrazila.

V těchto chvílích o level 0,22247 USD zase bojuje, ale tentokrát nejsou nakupující ochotni support tak agresivně bránit. Nejspíš XRP čeká nějaká krátká konsolidace a poté se teprve uvidí, kam se cena vydá. Když by se však trh rozhodl pro pokles, nejbližší zastávka je až na 0,17568 USD. A když by nakupující neubránili ani tento level, poslední šance před all time low je podpora 0,12822 USD.

Mince je v každém případě v dost nelichotivé situaci, protože jestli začne na BTC brzy korekce, XRP nepochybně padne do propasti. A těžko říct, kde se posléze zastaví. Nižší levely zkrátka neznáme. Víme jen, že potenciální dno je kdesi pod deseti centy.

Zas na druhou stranu, jakmile Bitcoin celý krypto trh potahá, XRP může jít agresivně v závěsu. Leč byl by to nepochybně gambling, protože stačí další špatná zpráva a hned trh dumpne. Pokud jste tedy nováčci, Ripplu se fakt raději vyhněte. Jinak vás to může poté dost bolet. Na oplátku skalpeři si přijdou s touto volatilitou na své.

Indikátory

Na denním RSI se bezesporu láme chleba, protože hraničních 30 bodů je důležitým milníkem. Pokud medvědi ještě trochu srazí dolů, hodnoty indikátoru pod tu hraniční úroveň půjdou též. Což je hrozně bearish, neboť pod 30 bodů RSI padlo pouze v březnu letošního roku. Proto je pád na ATL jako reálné riziko. Indikátor MACD vypadá strašně, trh jednoduše dostal hrozivý výprask a negativní momentum stále neustupuje.

Aktuální situace na 1D TF NEO/USD

NEO je též slabším coinem, což osobně moc nechápu. Do konce září posilovalo NEO fenomenálně, ale poté se jaksi něco pokazilo. Zatímco jiné coiny moc pěkně pumpují, čínské NEO je stále v hluboké korekci. Holt se asi během toho agresivního rally poptávka z podstatné míry vyčerpala.

Na druhou stranu má korekční struktura trhu podobu bullish patternu falling wedge. Jestli se tedy nakupujícím podaří breakout, nemusí trvat vůbec dlouho a cena atakuje swing high ze září letošního roku. Musí k tomu být nepochybně příznivé podmínky. V případě, že Bitcoin začne dumpit, cena této mince se může vrátit do bearish struktury (červená čerchovaná diagonála).

Což by bylo docela špatné, neboť by to trh vrátilo zpátky do cenových úrovní z jara aktuálního roku. Pokles až sem by znamenal velký krok vzad. Každopádně by cena neměla klesnout pod S/R level 10,87 USD. V rámci zakresleného struktury může klesnout bez problémů až sem a stále je to v pohodě.

Indikátory

Všimněte si, že na denním RSI funguje 30 bodů jako dost silný support. Což ovšem neznamená, že cena posléze nemůže ještě níže. Nicméně, možný pokles pod hraniční úroveň je dost bearish signál. Na MACD bylo za posledních pár měsíců několik pokusů o změnu setrvačnosti, ale rychle došlo k zamítnutí.

Závěrem

Asi se spousta z vás ptá, zda je to pro XRP konečná. Na tohle vám nikdo jednoznačně neodpoví. Já osobně sám vůbec nevím, protože americkému právnímu systému nerozumím a tudíž nejsem schopný říct, jak moc vážný problém Ripple u SEC má.

Určitě se ale vyplatí zdrženlivost. Jak jsem řekl, dokud XRP burzy hromadně nedelistují, konec všem dnům to pro tento coin být ještě nemusí. Buďte ale opatrní, jelikož potenciální dno může být na XRP opravdu velmi hluboko.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

21 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
21 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře