30.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Nejdůležitější týden roku 2023?

4.8
(5)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Tento týden bychom mohli označit jako nejdůležitější v tomto roce nebo alespoň tohoto pololetí. Čeká nás ohlašování výsledků největších amerických společností či zasedání Americké a Evropské centrální banky. Zveřejněna bude inflace a rozhodnutí o dalším zvedání úrokových sazeb.

Tato makrodata a projevy centrálních bankéřů o dalším směrování ekonomiky v roce 2023 můžou zapůsobit jako roznětka pro raketový růst, ale zároveň i pro úplnou implozi a propady všech trhů.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin v průběhu víkendu rostl a znovu otestoval hladinu 24 000 USD (+4,5 %). Dnes ráno lehce klesá a drží se hladiny cca 23 100 USD. Většina altcoinů také lehce klesá. Rostoucích je jenom pár a nárůst je převážně v jednotkách procent. Blížíme se k zajímavé prodejní zóně, kde se většině trhu vyplatí vzít zisky v desítkách procent a počkat si na další vývoj?

Klíčové události tohoto týdne a očekávání trhu?

Tento týden můžeme očekávat nejpodstatnější makrodata z trhu a následně zasedání centrálních bank. Očekává se zveřejnění inflací, indexů PMI většiny velkých ekonomik Evropy, Ameriky a Británie. Zároveň se očekává zveřejnění nezaměstnanosti a další zvedání úrokových sazeb od Amerického Fedu (+0,25 %), Evropské ECB (+0,5 %) a Britské Bank of England (+ 0,5 %).

V případě Fedu očekává většina trhu zvýšení úrokových sazeb jenom o 0,25 % resp. 25 bazických bodů. Toto zvedání už je s vysokou pravděpodobností započítáno v ceně akciového indexu S&P 500. V případě horších makrodat z Ameriky bychom mohli očekávat zvednutí o 0,5 %. To by mohlo značně vylekat trh a spustit výplach trhu. (Jedná se však o spekulaci na horší data).

Dnes ráno už máme údaje z Evropy, kde ve Španělsku roste inflace na meziměsíční bázi. Z Evropy se očekává pokles HDP a další růst inflace.

Ekonomický kalendíř 2

Ohlašování výsledků Amerických společností:

Tento týden pokračuje ohlašování výsledků největších amerických společností. Minulý týden byly ohlášeny výsledky Microsoftu, které lehce překonaly nízko nastavené očekávání. Můžeme se těšit na Alphabet (Google), Amazon, Apple a oblasti polovodičů. Nejzajímavější se pokusím v pátek popsat podrobněji.

Očekávejte značnou volatilitu na trzích, obzvlášť v druhé polovině týdne.

Dolarový index

Dolarový index už několik dní naznačuje konsolidaci nad supportní zónou 101,8 bodů. Minulý týden jsem popsal svoji úvahu o vytvoření Konvergence na týdenním grafu a následnou možnou otočku až k zóně kolem 105 bodů. Takový pohyb by byl negativní pro většinu rizikových aktiv. Uvidíme, jestli se po zasedání Fedu vyplní.

Akciový index S&P 500 uzavře týden pozitivně

Akciový index S&P 500 minulý týden uzavřel malým růstem nad downtrendovou linii kolem hladiny 4070 bodů. Můžeme vidět snahu o další růst. Po dosažení rezistenční zóny došlo k menšímu výprodeji. Indikátory RSI a MACD vypadají zatím pozitivně. Může se to však v průběhu každého dne změnit. Obzvlášť pokud by přišla nějaká špatná zpráva od Fedu.

Do té doby (i když nerad), uvažuji se zelenou variantou vývoje a dalším lehkým růstem. Je potřeba myslet i na negativní červenou variantu se zakomponováním “Bear market rallye” a dalším propadem akciového indexu.

Bitcoin pod rezistencí 24 000 USD

Bitcoin přes víkend testoval hladinu 24 000 USD, kde došlo k druhému zamítnutí růstu. Dnes lehce klesá až na 23 000 USD a není vyloučeno, že půjde ještě níže.

Pro další růst bych si v ideálním případě představoval pokles až k hladině 19 400 USD, vyplnění Gapu na grafu CME Futures a zároveň potvrzení klouzavých průměrů EMA 55 a EMA 200 na denním grafu jako supportní hladiny. Tomu nasvědčuje i Divergence indikátorů RSI a MACD.

Pokud by index S&P 500 klesal nějak výrazněji, není vyloučen i hlubší korekční pohyb Bitcoinu. Pozitivní varianta je překonání rezistenční hladiny 24 – 25 000 USD a další růst (zelená).

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Ivan
Hodnocení článku :
     

Diky za kvalitu prípravy a vyhotovenia prehľadu. Inak na vebe amer ekonóm. denníka Marketwatch som sa 27.jan.docital v článku “s&p500 sa blíži k prvému zlaté u krízu za 2,5 roka http://www.marketwatch.com/story/s-p-500-nears-first-golden-cross Aký máte nazor na túto udalosť. Vedeli by ste nás upozorniť keď to bude aktuálne na sledovanie?

spot_img