27.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Akciové indexy vidí rok 2023 pozitivně (mají to správně?)

5
(3)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího pátečního přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Z trhu získáváme náznaky zlepšující se nálady mezi spotřebiteli. Index S&P 500 potvrdil pokračování růstu a další firmy svými výsledky naznačují pozitivní rok 2023. Pojďme se podívat, co by nás mohlo čekat v nejbližších dnech.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin se nadále drží na úrovni kolem 23 000 USD, altcoiny získávají prostor pro korekce nedávných růstů. Většina předvádí malé pohyby v jednotkách procent. Na grafech se formují stranové konsolidační struktury. Za poslední týden se do trhu vrátilo citelně víc retailových investorů, kteří už téměř házeli pomyslný ručník do ringu a odepisovali obrovské ztráty po měsících propadů.

Ekonomický kalendář a zprávy z trhu

Od středy máme další makro data převážně z Ameriky, která skrz dolarový index formuje vývoj všech dalších aktiv a trhy dalších zemí. Z nových makrodat se dá vyčíst mírně rostoucí nezaměstnanost převážně u dlouhodobě nezaměstnaných (nerekvalifikovaných lidí). Propouštění posledních měsíců z technologických společností se tak nepropisuje do statistik z vícero důvodu. Většina propuštěných z administrativních nebo technických pozic si s velkou pravděpodobností dost rychle najde jinou pozici, nebo mají víc částečných úvazků a úspory díky lepšímu ohodnocení, které dokážou využít. Nedostanou se tedy do stavu nouze najít náhradní pozici urychleně.

Americké HDP rostlo za čtvrtý kvartál 2022 rychleji, než se očekávalo (+ 2,9 %, místo očekávaných 2,7 %). I tak ale zpomaluje oproti předešlému kvartálu (+ 3,2 %). Další údaje jsou ohledně prodejů nových domů, které taky rostou. Pozitivní byl také meziměsíční údaj nákupu dlouhodobého zboží za měsíc prosinec. Předpokládám, že z velké části se do něj podepsaly Vánoce.

Dnes náš čeká z Ameriky ještě zveřejnění několika podstatných údajů. Klíčové však budou příští týden zasedání Fedu a dalších centrálních bank.

Z Británie přišla meziroční data o výrobě automobilů, která skokově klesají o -17,9 % (oproti růstu + 5,9 % za rok 2021). Britská ekonomika má podle všeho aktuálně dost problémů. Mohly by se tam objevit zajímavé a podhodnocené společnosti.

Z Evropy přišly údaje o snížení zájmu domácností a firem o půjčky. Není se čemu divit, když úrokové sazby výrazně rostou z téměř nulových hodnot.

Dolarový index stabilní, můžeme očekávat otočku?

Dolarový index se několik posledních dní až týdnů drží těsně nad supportní hladinou kolem 101,8 bodů. Samotný support je až v zóně 101,5 až 97,5 bodů. Na týdenním grafu níže můžeme vidět jasnou indikaci otáčení trendu dle indikátoru RSI. Aktuálně formujeme lokální low a očekával bych v nejbližších 2-3 týdnech postupné otočení trendu a růst dolarového indexu. To by byl negativní impulz pro akciové indexy a kryptoměny. Je to však predikce a samotný support může být proražen.

Podle denního grafu můžeme vidět hledání supportního levelu na indikátoru RSI a formování konvergencí. Zároveň formujeme až nápadný “Falling wedge” s hrotem v rámci supportní zóny. Tuto oblast budu aktuálně sledovat nejvíce. Jestli bude impulzem pro růst zasedání Fedu, nebo něco jiného, není až tak podstatné. Otázka zní, kdy a jak velký bude odraz?

Akciový index S&P 500 proráží a potvrzuje downtrendovku jako support

Akciový index včera předvedl potvrzení downtrendové linie a klouzavého průměrů EMA 200 na denním grafu jako nový support. Nakonec uzavřel až na 4060 bodech. Mnoho společností z indexu reportovalo neutrální až velmi pozitivní výsledky. Respektive si je do takové míry vysvětlují investoři.

Například spekulativní (nejenom) automobilka TESLA si za poslední dny připisuje růst o + 60 % od lokálního low. Velkou část včera po zveřejnění výsledků.

Na denním grafu můžeme zároveň vidět proražení klesající linie na indikátoru RSI, což je pozitivní signál pro další alespoň menší růst. Dostal se index S&P 500 do nového rostoucího trendu, nebo se z toho vyklube Bear market rallye, jak jsme si popsali ve středu?

Bitcoin zápasí o hladinu 23 000 USD

Bitcoin už několik dní v řadě stojí na hladině 23 000 USD. Nechává tak prostor pro altcoiny konsolidovat v jednotkách procent.

Na denním grafu níže můžeme vidět pokus o hladinu 23 700, který byl ale rychle zamítnutý. Tento pohyb (mini impulsní vlna) sedí do myšlenky formování “Ending diagonálu” až po hladinu 24-25 000 USD jako koncové růstové struktury.

Tam se aktuálně nachází na týdenním grafu klouzavé průměry EMA 200 1W a EMA 55 1W. Na této hladině by mohlo dojít k zamítnutí a výrazné korekci pro vybrání zisků. Zároveň tam bude ideální level pro otevření krátké pozice s úzkým stop-losem (trading krátkodobý pohled). Možný pokles bych prozatím viděl k vyplnění CME gapu kolem 19 400 USD.

Růstová varianta by znamenala překonání rezistencí na denním a týdenním grafu. Následně otestování Bull-crossu klouzavých průměru EMA 200 a EMA 55 na denním grafu s pokračováním růstu. To by pro mě mohl být dostačující signál pro vstup do trhu s dlouhodobějším výhledem. Možná až pro zvážení nového Bull marketu.

Nadále platí varování zvážit svoje znalosti o kryptoměnách a omezit riziko vhodnou strategii jako je například “Dollar cost averaging” (DCA). Detailněji jsem varianty popsal ve středu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img