23.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Týden plný makrodat a výsledků US společností

4.5
(2)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a kryptoměny. Bitcoin přes víkend využil páteční pozitivní náladu akciového trhu a pokračoval v růstu. Tento týden nás čekají další a zajímavější výsledky akciových titulů z indexu S&P 500.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin přes víkend vystoupal až k další rezistenční zóně kolem 23 300 USD (+ 11,3 %). Dnes poklesl lehce pod hladinu 22 900 USD. Většina altcoinů ho následuje v růstu a připisuje si velmi hezký růst v desítkách procent.

Zajímavá makrodata z US a Evropy, výsledková sezóna pokračuje

Tento týden se můžeme těšit na velmi zajímavou nálož makro ekonomických dat z Ameriky, Evropy a Británie. Z Evropy zazní za týden projev prezidentky ECB Lagardové dokonce třikrát. Dostaneme informaci o meziročních půjčkách pro společnosti a domácnosti.

Z Ameriky získáme v průběhu týdne měsíční nezaměstnanost, která by se mohla lehce začít zvedat po aktuálních prohlášeních o propouštění od Googlu, některých bank a dalších převážně technologických společností. Další budou indexy Producentských cen, kvartální útraty retailu a podobně. Všechny výsledky si v týdnu rozepíšeme.

V nedávných projevech od členů ECB zazněl plán na další prudké zvedání úrokových sazeb na nejbližších zasedáních. Níže naleznete plán zasedání hlavních centrálních bank v tomto roce. Na začátku února bude zasedat Fed, ECB a Britská Bank of England. Nejsledovanější budou informace od Fedu, které mají největší sílu zahýbat trhem. Po posledních přehledech trhu zřejmě tušíte, že dle mého názoru očekávám impuls pro další pokles trhů. Minimálně to naznačuje rozkol mezi očekáváním trhu a úrocích na dluhopisech vůči tvrzením členů Fedu.
(Každopádně můžu se mýlit, je nutné uvažovat i se strategií pro opačnou variantu).

Tento týden budou postupně zveřejňované výsledky dalších amerických společností z indexu S&P 500. Můžeme se těšit na pestrou škálu ze sektorů jako Bankovnictví a Finance, Software a výrobní sektor. Některé zajímavé se pokusím také nastínit v průběhu týdne.

Dolarový index zatím čeká nad supportní hladinou

Dolarový index (ticker DXY) vyjadřující náladu investorů držet hotovost, resp. se jí zbavovat a investovat do jednotlivých aktiv nadále lehce klesá. Síla amerického dolaru se vůči jiným měnám propadá. Převládá tedy risk-on sentiment, což můžeme vidět u spekulativnějších technologických a růstových akcií (níže přiložený graf). Na hladině 101,8 bodů máme dle čtyřhodinového grafu už třetí lehký odraz nahoru. Povede se indexu otočit trend alespoň krátkodobě?

Akciový index S&P 500 v pátek uzavřel týden pozitivně

Akciový index S&P 500 předvádí slušnou horskou dráhu a volatilitu, která nenechá spát nejednoho analytika. V pátek uzavřel na hladině 3972 bodů. Tolik zmatečných pohybů pod rezistenční klesající downtrendovkou zřejmě nebude náhoda. Zároveň se nacházíme mezi klouzavými průměry EMA 200 a EMA 55 na denním grafu. Indikátor RSI se pokouší překonat dlouhodobou rezistenční hladinu.

Na grafu naleznete tři uvažované varianty vývoje. Přijde už konečně prolomení downtrendovky, nebo přijdou z Ameriky negativní makrodata a budeme dále klesat?
V tomto případě si nedovolím odhadovat. Dosavadní data jsou velmi smíšená.

Bitcoin nadále roste, co potvrdí Bull market?

Bitcoin přes víkend vystoupal až na hladinu 23 300 USD. Mnozí na sociálních sítích jednoznačně tvrdí, že začal nový Bull market. Co bude dostačené potvrzení, aby tomu všichni uvěřili?

Od lokálního dna cca 15 500 USD už vystoupal o pozoruhodných + 51 %. Aktuálně se blíží k vrcholu rezistenčního pásma. Formace, kterou na denním grafu formuje, mi přijde znepokojující.

Aktuálně uvažuji 2 varianty vývoje:
1) Průraz rezistence EMA 200 1W, pokračování v růstu k rezistenci do zóny 28 600 – 31 000 USD. Bude potřeba pozitivní impuls akciového trhu a pořádné FOMO od retailu.

2) Zamítnutí na blízkých hladinách kolem 23-24 000 USD, následně otestování klouzavých průměru EMA 200 1D a EMA 55 1D. Pokud nás neudrží, tak další pokles.

Z krátkodobého hlediska nám klesá index RSI, který na 1D grafu vyformoval divergenci. Názorů a pro růst a pokles je mnoho, každý si musí udělat vlastní rozhodnutí. Já vyčkávám na makro data akciového trhu a Americké ekonomiky v tomto týdnu.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: