20.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Sestřelí Fed trhy zpátky dolů?

5
(5)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Tento týden se do akciového trhu vrátila volatilita po projevech členů Americké centrální banky Fed. Bitcoin na reakci akciového trhu na nová makrodata pozastavil růst.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Za posledních 24 hodin se nám Bitcoin pozastavil pod rezistenčním pásmem. Za poslední tři dny vystoupal až ke 21 680 USD. Včera se Bitcoin propadnul ke 20 400 a dnes je uprostřed tohoto pásma. Altcoiny povětšinou ještě mírně rostou, některé za poslední 2 -3 dny vyklesaly o slušných -10 až -15 procent od lokálního vrcholu. Bude pozitivní nálada pokračovat a pokusí se Bitcoin prorazit rezistenční pásmo?

Ekonomický kalendář a blížící se zasedání americké centrální banky

Druhá polovina tohoto týdne nám přináší nemilé překvapení pro trh. Z Ameriky máme nová makro data s náznakem zpomalujícího růstu ekonomiky. Negativní a ještě horší než předpokládané výsledky se objevily u maloobchodních prodejů (prosinec 22) a indexů průmyslové produkce (Prosinec 22 a meziročně za rok 2022).

Jak jsem varoval v posledních přehledech trhů, v projevech členů Fedu odezněly náznaky dalšího záměru zvyšování úrokových sazeb až k hladině 525-550 bazických bodů resp. 5,25 – 5,5 %. Tímto se ještě víc potvrzuje možné špatné necenění akciového trhu většinou investorů včetně úroků na státních dluhopisech.

Projev měla i šéfka ECB Christine Lagardová, která potvrdila další zvyšování úrokových sazeb navzdory mírně klesající inflaci v Eurozóně.

Dolarový index dále lehce klesá, dle indikátoru RSI však možná nachází pevnou půdu pod nohama. Formuje se nám možný odraz indexu od supportní zóny kolem 102 bodů. Dnes je lehce nad 102,34 body. Vytváří se další vícenásobná konvergence RSI na denním grafu.

Páté zamítnutí růstu pro akciový index S&P 500

Akciový index S&P 500 opakovaně naráží na downtrendovou linii (bílá tlustá čára). Došlo k pátému zamítnutí na hladině cca 4015 bodů a opakovaný fakeout resp. zformování dalšího Bull-trapu pro přemotivované investory. Za poslední dva dny tedy akciový index vyklesal o cca -3,2 % a uzavřel den na 3898 bodech.

Tento negativnější sentiment se zřejmě lehce přenáší už i do kryptoměnového světa, kde minimálně velcí hráči zbystří pozornost a částečně zredukují svoji expozici proti rizikovým aktivům (a vezmou hezký zisk v desítkách procent).

Bitcoin konsoliduje a vyčkává

Na týdenním grafu Bitcoinu můžeme vidět pozastavení růstu po nárazu indikátoru RSI do dlouhodobé rezistenční zóny. Zároveň nás pozastavila rezistence ve formě exponenciálního klouzavého průměru EMA 200 1D. Po krásné týdenní svíci možná tento týden uzavřeme ne úplně pozitivní svíčkou “Flying Doji”. Dle finálního tvaru se dá vyčíst aktuální sentiment trhu pro další ne/pokračování trendu.

Na denním grafu Bitcoinu můžeme vidět postupný pokles indikátoru RSI z překoupené zóny. Očekával bych postupně návrat až do zóny 19 400 USD, kde bychom mohli vyplnit na grafu Gap. bylo by to zároveň příjemné vymetení dlouhých pozic před dalším růstem.

Pokud však tuto hladinu neudržíme a akciový index S&P 500 bude dále klesat, Bitcoin a jiné spekulativnější aktiva (třeba růstové akcie) stáhne trh sebou dolů. Buďte obezřetní, aktuální situace nahrává spíše tradingu.

Technická analýza Bitcoinu (ticker BTCUSD, 1D graf)
Technická analýza Bitcoinu (ticker BTCUSD, 1D graf)

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pavel
Hodnocení článku :
     

Tak nevím, jestli špatně nevidím..
Prognóza článku pokles, a přitom btc
uhání k 23k..??

Martin

Prostě jen tip nevyšel. Je to pade na pade. Příště jim to třeba zase vyjde a oni se budou hrdinsky plácat po ramenou jak to předpovídali.

Martin

Navíc v předchozím přehledu pan Adam očekával růst Btc 50/50. Takže se trefil. Já předpokládal pokles v poměru 50/50.
Ta první 50 ka byla sice neúspěšná, za to ta druhá mi vyšla. Jupí! Taky jsem se trefil! 🤗
Má prognóza pro letošní rok je taková, že btc na 50% letos překoná nová ATH. Zbývajících 50% dávám pro ne.

Bart

Udání, ale nemá to logické důvody s ohledem na zbytek finančního trhu. Takže se nelze divit, že na další a setrvalý růst nevěří.

Osobně taky čekám zlom a návrat k sestupně trendu velmi brzy. Tyhle umělý růsty slouží většinou jen k vytažení peněz od hejlu.

Na druhou stranu pokud bude hejlu dost, může to ještě chvilku růst i držet. Krypto se nechová úplně standardně, je to z casti taková sekta lidi, který v lásce v budouci spravedlivý svět rádi investují a i když prodelavaji, stále very ve šťastnější budoucnost. To u akcií ani jinde nefunguje, tam se investoři chovají mnohem více racionálně.

spot_img