18.1.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Evropská inflace klesá, výsledková sezóna zatím neutrální

4.8
(4)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Tento týden jsou trhy zatím stabilní. V pondělí byl v Americe svátek a akciový trh zavřený. Včera stály trhy na místě. V článku se podíváme, jakým směrem by se dnes trhy mohly vydat.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Za posledních 24 hodin se Bitcoin drží stabilně kolem hladiny 21 300 USD. Většina altcoinů nadále roste tempem jednotek až nižších desítek procent za den. Část kryptoměnového trhu už začíná po extrémním růstu za krátké (přibližně dvoutýdenní) období korigovat (část hráčů bere zisk a opouští trh, nebo bude čekat na menší pullback).

Nové makrodata z Evropy a zajímavější druhá polovina týdne?

Začátek týdne byl klidný, v pondělí byl v Americe svátek a trh zavřený. Z Británie máme nové údaje o inflaci a nezaměstnanosti. Všechny údaje jsou přesně dle odhadů analytiků. Nebylo to tedy žádné překvapení. Inflace v Británii mírně klesá, i tak je na vysokých hodnotách 10,5 %.

Dnešní zveřejněné data z Evropy jsou o něco lepší. Celková Evropská inflace klesá z 9,4% na 9,2 %. Jádrová inflace dle všeho narůstá z 5 % na 5,2 %. Další zveřejněný údaj je index nárůstu spotřebitelských cen (CPI), který poslední 2 měsíce lehce klesá.

Dnes nás čekají projevy členů americké centrální banky Fed a zveřejnění indexu PPI (Producentský cenový index). Analytici a investoři budou vyhlížet informace o dalším zásahu centrální banky a případném zvedání úrokových sazeb.

Ke včerejšímu večeru v rámci výsledkové sezóny reportovalo zatím 33 společností indexu S&P 500. Velká část z nich jsou velké Banky a finanční instituce. Dle grafu níže, má většina neutrální až pozitivní výsledky ve srovnání s očekáváním.

Dolarový index těsně nad supportní hladinou

Dolarový index se aktuálně nachází těsně nad supportní hladinou kolem 101,7 bodů. Od pondělního přehledu trhu se v grafu nic výrazného nezměnilo. Neustále máme v grafu tři varianty možného vývoje. Možná už dnes po projevech členů Fedu se jeden z nich vyplní. Aktuálně nezůstává nic jiné než čekat. Dle pravidel technické analýzy jsou možné obdobně tři varianty jak celkový pohyb směrem dolů “napočítat”. Pro upřesnění a eliminaci některých, je potřeba víc dat.

Akciový index S&P 500 znovu překročil klesající kanál

Akciový index S&P 500 včera na malý moment dosáhnul na 4015 bodů. Tento pokus prorazit klesající downtrendovku okamžitě umazal a uzavřel den na stejné hladině, kde začal (cca 3991 bodů). Na denním grafu to vypadá, že tuto downtrendovou linii překonal. Bez podpory nákupních objemů je to však neplatné a může se jednat o další fakeout.

Nadále uvažuji s třemi variantami vývoje, které jsou inverzní k vývoji dolarového indexu. Je nutno nadále sledovat makrodata tohoto týdne a dnešní projevy členů Fedu.

Bitcoin zatím stabilní a překonává další rezistenci

Bitcoin se poslední dny drží lehce nad hladinou 21 000 USD. Dnes Bitcoin stoupá až nad 21 400 USD kde formuje strukturu podobnou Bear flagu nebo Ending diagonálu. Je to převážně koncová struktura impulsní vlny. Už několikrát však z této struktury historicky pokračoval pohybem nahoru. Aktuálně uvažuji raději pravděpodobnost 50 / 50 pro další růst. Je však potřeba být opatrný. U altcoinů můžeme vidět částečné vybírání zisků. Bitcoin má dle denního a čtyřhodinového grafu neustále přeprodaný indikátor RSI.

Zároveň na denním grafu Bitcoin překonává klouzavý exponenciální průměru EMA 200 1D. Naposled se z jeho překonání na hladině 44 až 48 000 USD vychloubal hezký “Bull trap”, bude to tentokrát jiné?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Adam Nemcik
Hodnocení článku :
     

Oprava, v odstavci pro Bitcoin je chyba:

Bitcoin má dle denního a čtyřhodinového grafu neustále **překoupený** indikátor RSI. 😅

Martin

Tak to oprav.

spot_img