3 faktory, které mohou pomoct Litecoinu vzrůst

0
(0)

Zprávy a souhrny

Svět je nyní, poté co jim Bitcoin otevřel dveře, plný různých alernativních kryptoměn – zkráceně prostě altociny. Řada z nich má potenciál vyšplhat se cenou velmi vysoko, někteří je však odsuzují a říkají, že jich většina zmizí. Dnes se podíváme, jaké faktory mohou pomoct například Litecoinu.

Podobně jako je tomu v současné době u většiny kryptoměn a coinů, ani Litecoinu se od začátku tohoto roku příliš nedaří. Nejvýše se zatím LTC vyšplhal na 375 dolarů a to ke konci minulého roku, poté následoval prudký pokles celého kryptotrhu. V důsledku toho se Litecoin dostal k hranici 100 dolarů a v současné době se podle coinmarketcap.com drží na 118 dolarech. V minulosti jej předběhly například měny EOS a chvilkově také Cardano. Zakladatel měny dokonce připustil, že zvažuje odchod. Tvrdí však, že je to pouze z důvodu střetu zájmů a Litecoinu věří i nadále. Více se o prohlášení zakladatele Litecoinu můžete dočíst zde.

Mohlo by vás zajímat: EOS – Úvod ke kryptoměně, která zpracuje 50 000 transakcí za sekundu

Naděje a zklamání z Litepay

Měně měl pomoct projekt nazvaný Litepay. Mělo se jednat o platformu umožňující používat Litecoiny v běžném životě. Dostal by se tak mezi kryptoměny, které dosáhly původní myšlenky digitálních měn. Součástí platformy měla být také peněženka, která byla dokonce kompatibilní s VISA kartami. Projekt však nakonec ztroskotal těsně před plánovaným spuštěním. Avšak právě nadějný projekt Litepay napomohl měně LTC vyšplhat se na burze na poměrně dobrou pozici.

Pokrokový Litecoin by mohl těžit z chyb Bitcoinu

Litecoin je často považovaný za kryptoměnu velmi podobnou Bitcoinu. Někteří jej přirovnávají ke stříbru, je-li Bitcoin zlatem. Litecoin by totiž mohl těžit z chyb, které pronásledují právě BTC. Často je zmiňována rychlost a zaplněnost sítě, která je u Bitcoinu přehlcena, z čehož plynou o dost vyšší poplatky a často i pomalejší transakce. Právě to by mohlo investory nalákat k Litecoinu. Měnu má v oblibě například i Michael LaVered ze společnosti Oracle. Podle jeho slov je Litecoin v popředí inovačního závodu s Bitcoinem a to například díky implementaci SegWitu nebo možnosti implementace lightning network.

Širší adopce Litecoinu

Hned vedle decentralizace je původní myšlenkou kryptoměn stát se plnohodnotnou měnou, se kterou lze platit v obchodech, kavárnách, restauracích a podobně. Každé kryptoměně by její implementace do běžného života velmi pomohla, stejně je na tom i Litecoin. Proto tvůrci kryptoměny vyvíjeli platformu Litepay, který však ztroskotal těsně před plánovaným spuštěním. Jakékoliv kroky k adopci měny jsou tak nyní vedeny spíše v tichosti a komunita jim již příliš nevěří.

Změnit by to mohla spolupráce s platformou Blocknet. Jedná se o platformu, která umožňuje komunikaci mezi jednotlivými Blockchainy. Kompatibilita Litecoinu tím otvírá této kryptoměně dveře v cestě za integrací do běžného života. Litecoin lze nyní využívat napříč celou řadou decentralizovaných aplikací, napříč všemi typy Blockchainu. Výhodou je například i možnost platby Litecoinem za jiné kryptoměny. Je tak pravděpodobné, že poptávka po Litecoinu stoupne, takže by mohla narůst i jeho cena na burze.

Dále se spekuluje i o tom, že by spolupráce Litecoinu s Token Pay mohla umožnit používání debetních karet pro LTC.

LTC na burze Gemini

Zapsání jakékoliv kryptoměny na větší burzu většinou přinese krátký nárůst ceny. U Litecoinu tomu tak bylo poté, co jej na svou burzu v roce 2017 zalistoval Coinbase. Na tu většinou přicházejí nováčci v oblasti investování do krypta. Ti by mohli Litecoin shledat lákavým a začít do něj investovat.

Proto by zpráva o možném zapsání Litecoinu na registrovanou burzu Gemini mohla měně výrazně pomoct. Gemini je novým domovem také například měně Zcash (ZCE), jejíž cena za poslední týden vzrostla o polovinu. I díky zalistování Litecoinu na tuto burzu by podle odhadů odborníků mohl LTC dosáhnout až na 600 dolarů.

Závěr

V poslední době se s altocoiny roztrhl pytel. Uživatelé si mohou vybrat z celé řady různých měn pohybujících se řádově od jednotek po stovky dolarů. Některé z nich kryjí různé zajímavé blockchainové projekty. Že by některá z nich dokázala dohnat v ceně Bitcoin je více než nepravděpodobné. Z BTC se pomalu stává spíše jakási měrná jednotka, podle které se posuzuje kvalita jiných kryptoměn. Avšak právě Litecoin může nalákat spoustu investorů. Jak dopadne její integrace do běžného života jako standardního platidla však teprve uvidíme.

YouTube video

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Pedro

vzbudte me az bud LTC na 600$ 😀

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: