26.07.22 Analýza BTC/USD – Jsme zpátky ve struktuře lokálního dna

4.9
(13)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) se skutečně propadl zpátky do struktury dna. Ale nebylo to hned tak jasné, protože včera večer šlo sledovat iniciativní obranu na cenové hladině 21 800 USD. Což je zrovna úroveň, kde začíná horní hranice zmíněné struktury a hranice clusteru na objemovém profilu. V mžiku se ale trh vylil a bitcoin je nakonec na úrovních, kde jsme byli naposledy před více jak týdnem.

Typy obchodníků – Jaký druh obchodování zvolit?

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Do neděle působil pokles na BTC pouze korekčně. Ale říkal jsem, že bude zásadní, jak se trh vyvine právě v pondělí. Jelikož týdenní svíce zavřela přesně způsobem, který jsme nechtěli. A trh na to nevhodné close ihned reagoval stupňujícími se výprodeji. Výsledkem je, že pondělní svíce je naprosto bearish – relativně velké objemy a plná podoba. Takže máme další signál potvrzující ten předešlý.

Jak jsem říkal v úvodu, včera večer šlo sledovat iniciativní obranu kolem 21 800 USD. Což je zrovna horní hranice celého toho obchodního rozpětí a zároveň horní hranice clusteru na objemovém profilu. Vůbec to ale nestačilo a kurz pokračuje hlouběji do struktury.

BTC

Celá řečená struktura je posledním obranným valem před pokračujícím poklesem. Nejsilnější obranu předpokládám mezi úrovněmi 19 300 – 17 600 USD. Zde má bitcoin poslední příležitost se otočit. Já si ale začínám myslet, že bitcoin půjde rovnou postupně na nové low.

Všiml jsem si totiž jedné věci. Bitcoin těsně před a těsně po zasedání Federálního rezervního systému, nebo zveřejnění FOMC minutes (Duben), započne svou klesající vlnu. Bylo to tak v dubnu, květnu i červnu. A je to tak vlastně i nyní v červenci. Neboť zítra má právě Fed zasedání.

Je to ale škoda, protože těch cca 26 500 USD mohl bitcoin dosáhnout. Jestli půjdeme ze současného vrcholu rovnou na nové roční minimum, je to extrémně bearish a nejspíš ještě na podzim dáme těch „legendárních“ 12 000 USD. A ke konci roku může ještě přijít nějaká finální kapitulace. A ta nás může dostat ještě hlouběji dolů.

Závěrem

Vidíte, jak se trh zase radikálně změnil k horšímu? Velmi podobný případ jako tomu bylo na přelomu května a června. A předtím ještě přelom března a dubna. Trh prvně dává naději, že tržní dno bylo dosaženo. Vytvoříme nějakou strukturu, o kterou se může bitcoin opřít. Cena několik dní roste a pak dojde ke zlomu. A během pár dní jsme zase tam, kde jsme byli. A i nyní hrozí, že pokles nás rovnou zavede na mnohem nižší hladiny. Opakuji to často, ale skutečně buďte opatrní. Je to velmi těžké se rozhodnout správně.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

7 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Bart

Byl to posledni pokus strhnout fomo? Ja myslim, ze ne. Porad je dost lidi, co veri v rust a veri i tomu, ze je jedno kdy nakoupi, protoze casem prece vydela kazdy 🙂

Takze osobne cekam zas maly odraz a propad az casem.

Kdysi jsem se zarekl, ze uz nenakoupim btc dokud nebude pod 8tis. Lidi se mi smali, ze uz nenakoupim nikdy. A zacinam se bat, ze me ten nakup prece jen ceka…

Fantom

Proč bát? Vždyť to není žádná povinnost nakupovat za 8k nebo za méně 😀

Bart

Nj, ale je treba drzet nastavenou strategii 🙂

Fantom

Každou strategii je možné upravit, na tom není nic špatného 😀.

Bart

zda je to něco špatného změnit operativně strategii nebo ne ukáže většinou až nějaký časový odstup 🙂

pietro

Tak toho bych se zas tolik nebál.. 🙂

Wake up !!!

Stejně jsi prohrál falešný inženýre Jarolíme !!!!!
Jsi nedůvěryhodná, uslintaná, prolhaná, prodejná prostitutka.
Nemáš hrdost nemáš morálku.
Jsi nula a všichni to už ví !!!!!!!!!!!

Reklama: