25.07.22 Analýza BTC/USD – Zamítnutí na 200MA, jdeme testovat strukturu dna

4.4
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) bohužel ke konci týdne dílčí bitvu prohrál, protože nám týdenní close skončilo těsně pod 200týdenním klouzavým průměrem. A jak jsem varoval v předešlém streamu, může to vyvolat opakovaný pokles. My ale víme, že máme na dně komplexní strukturu, která funguje v roli silného supportu. Čili nemalá pravděpodobnost velké obrany. Není však vůbec jisté, že se pokles zastaví. Může dojít jenom ke zbrzdění.

Každopádně je to škoda, protože není vůbec jasné, zda má bearmarket rally šanci pokračovat. Mně osobně přijde tržní prostředí extrémně rizikové, což jsem zdůrazňoval v nedělní video analýze.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

V předešlých analýzách jsem vytknul, že je třeba, aby bitcoin zavřel týdenní svíci nad 200týdenní klouzavý průměr. V opačném případě je to problém, protože z logiky věci se jedná o zamítnutí na klíčové rezistenci. A to již podruhé, protože k prvnímu došlo v první polovině července. Navíc kurz otestoval cenový S/R level 23 500 USD. Přes který nyní vede horní knot svíce.

Bitcoin se popral s rezistenční konfluencí a nevyšlo to. Máme zjevný prodejní signál, který nás může zavést zpátky do tržní struktury, která tvoří dno. Jak jsme si říkali, celá ta tržní struktura funguje jako jeden velký support. Není to ale všespásné. Kurz může klidně na nová low a v rámci struktury dojde jenom ke zbrzdění propadu.

BTC

Jak jste si mohli všimnout, trh prakticky okamžitě na týdenní close reagoval poklesem. Prozatím to není nic velkého. Na denním to stále působí pouze korekčním dojmem. To se ale může rychle změnit. Je ovšem pravda, že pod 22 000 USD to nemusí mít medvědi zrovna jednoduché. Ten objemový cluster tam dle objemového profilu je, takže si býci své pozice budou bránit.

Aktuální situace na 1W DXY

Dolarový index má za sebou první větší korekci za předešlých několik týdnů. Hlavně z těch předešlých dvou týdenních svící je znát jedna věc. Kladné momentum je bez síly. Proto vlastně dolarový index indikuje slabost, což je naopak býčí faktor pro bitcoin. Jelikož to implikuje risk on prostředí na trhu.

DXY

Závěrem

Dolarový index je sláb a bitcoin se přibližuje k cenovým úrovním, kde by měla být silná podpora. Dohromady jde o příznivé podmínky pro další růst. Jenomže já z trhu s BTC nemám moc dobrý pocit, hlavně ty poslední dny. Jelikož je to dlouho bez větší dynamiky, až na pár výjimečných dnů.

Navíc některé akciové tituly pár dnů pumpovaly jako o život, ale v závěru minulého týdne zase dostaly výprask. A to z ničeho nic. Tím chci říct, že brát dlouhé pozice je v dnešní době dosti rizikové. Sice platí, že máme opěrné dno a několik týdnů BTC pomalu stoupá, ale když je to bez větší síly. Zkrátka buďte opatrní a vydržte to. Když to vydržíte, příjemnější tržní prostředí bude pro vás pak hračka.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Jack

Co je mysleno tim vydrzte to? Nenakupujte nebo neprodavejte? Ja jsem shortoval v patek, 15 procent zisk za tyden na altedh, takze ted jsem venku. Tedy lepsi asi s opetovnym nakupem pcokat, protoze to nejspis pujde niz…?

Pedro

Všichni ví hovno

Fantom

Za sebe to chápu – nenakupujte, případně nakupujte s rozvahou/po menších částech. Pravděpodobnost většího poklesu je veliká. Shortovat je riziko – viz. falešné pumpy posledních dnů – jsou zaměřeny na likvidaci short pozic podle toho kolik jich je otevřeno. Dělají to burzy proti svým klientům. Je to vidět i při rychlých pohybech – po prudkém propadu rychlý růst – zrovna když si mnoho obchodníků otevře krátké pozice a burza je rychlou pumpou zlikviduje. Potom se zase trh vrátí k poklesu. Tohle je podle mne ten nejlepší důkaz manipulace trhu. Tohle jinde než v kryptu není, pouze u zkrachovalých akciových titulů – “dead cat bounce”, potom je ale další trvalý růst téměř vyloučený a firma se většinou potýká s nucenou správou nebo jde do likvidace.

Miroslav

“Dělají to burzy proti svým klientům”

Tento názor dává hlavu i patu. Nedávno jsem četl jakým vlastním množstvím kryptoměn disponujeme Binance 🤦

“zrovna když si mnoho obchodníků otevře krátké pozice a burza je rychlou pumpou zlikviduje.”

Toto nechápu. Když si mnoho obchodníků otevře krátké pozice, po propadu, tak hrají na, ze to pujde nahoru ne? Tak proč by jim to rychlá pumpa zlikvidovala? To je naopak pro ně plus ne? Takhle to zní, nevim….

Poslední editace 1 rok před přes Miroslav
Lukas22

Kratka pozicia = short, spekulejes ze cena bude klesat. Preto ta rychla pumpa moze zlikvidovat

Jožo Koumes

Každá Ema má mísu. Jednu dnem dolů a druhou vysypanou. To je tak jediná jistota.

spot_img