25 % populace Salvadoru (1,6 milionu občanů) nyní používá bitcoinovou peněženku

5
(3)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Podle prezidenta Salvadoru Nayiba Bukeleho nyní existuje 1,6 milionu Salvadořanů, což je zhruba 25 % populace využívající peněženku pro Bitcoiny Chivo.

V tweetu zaslaném 20. září 2021 prezident Nayib Bukele poskytl aktualizaci o tom, jak země přijala novou národní aplikaci pro bitcoiny, Chivo Wallet.

Stejně tak se přijetí bitcoinu v Salvadoru zrychluje, přičemž prezident oznámil, že k pátku 17. září 2021 se do aplikace zaregistrovalo 1,1 milionu Salvadořanů.

Vzhledem k tomu, že Bitcoin se v zemi stal zákonným platidlem teprve 7. září 2021, jsou tato čísla působivá. Znamená to, že téměř čtvrtina obyvatel Salvadoru má přístup k bankovnictví pouhým přihlášením do programu, který jim poskytuje přístup k BTC.

Téměř sedmdesát procent aktivního obyvatelstva bylo bez fiat účtu před přijetím Bitcoinu jako zákonného platidla, ale digitální aktiva zde nyní trvale přemění finanční geopolitiku.

Mnoho Salvadoranů stále váhá

I přes růst má mnoho občanů stále problém s důvěrou. Je pravda, že prozatím mnoho Salvadořanů nevěří v bitcoiny, přičemž většina lidí – 70 % – uvedla, že si nepřejí využívat bitcoiny k pravidelným transakcím.

Prezident Bukele vzdoroval Mezinárodnímu měnovému fondu (MMF), který vyjádřil znepokojení nad tím, že se bitcoiny a další kryptměny stávají národními měnami.

Nedávno prezident Nayib Bukele prozradil, že středoamerická země nakoupila o víkendu 150 bitcoinů v hodnotě zhruba 6,7 ​​milionu dolarů podle aktuálních směnných kurzů.

Oznámil to v neděli večer, krátce poté, co cena Bitcoinu klesla z výše 48 000 dolarů pod 46 000 dolarů.

Závěr

Salvador dláždí cestu ostatním národům k přijímání bitcoinů, země jako Kuba a Ukrajina začínají uznávat a regulovat kryptoměny.

V konečném důsledku se však teprve uvidí, zda Salvadořané přijmou bitcoiny. Určitě je zapotřebí většího pokroku ve vzdělávání, což vyžaduje společné úsilí soukromého sektoru a vlád.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: