Hoskinson: Mnoho dalších národů bude následovat Salvador

5
(6)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Zakladatel společnosti Cardano, Charles Hoskinson, ve svém nedávném videu na YouTube poblahopřál Bitcoinu a celé kryptoměnové komunitě k tomu, že Salvador přijal nejdůležitější kryptoměnu světa jako zákonné platidlo.

Hoskinson a gratulace všemi směry

El Salvador se tento týden stal úplně první zemí na světě, která legálně uznala bitcoiny jako své zákonné platidlo. Této události se účastnil také zakladatel společnosti Cardano, který pogratuloval kryptoměnové komunitě.

YouTube video

Ve svém videu dlouze hovoří o cestě, kterou kryptoměnový průmysl za svoji poměrně krátkou existenci dosud prošel. Nastínil také, že na začátku této cesty byla komunita velmi malá a málokdo to myslel vážně.

Hoskinson také uvedl, že je to obrovský úspěch pro Bitcoin a další kryptoměny. Dle jeho slov se v blízké budoucnosti přidá mnoho dalších národů, které přijmou digitální aktiva jako své legální platidlo.

„V nadcházejících letech bude mnoho dalších národních států používat kryptoměny jako součást své měnové politiky, a to buď jako rezervy ve svých centrálních bankách, nebo pomocí kryptoměnového vypořádání centrálních bank. Jednoduše mohou vzít kryptoměnu, jak to udělal Salvador, a vytvoří národní měnu.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 45 141 USD dle KMC. Cena ADA se pohybuje okolo 2.41 USD.

Závěr

Tento týden, 7. září 2021, si budou pamatovat všichni v kryptoměnové komunitě. Historický den pro krypto oslavilo mnoho významných osob. Jaký další významný kryptoměnový milník nás čeká? Jaké další země budou podle vás v adopci kryptoměn následovat?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Přidejte se také na náš oficiální discord server na Facebooku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Leon

Nejde mi do hlavy proč jde cena bitcoinu dolů, při přijetí bitcoinu jako národní měnu velkými zeměmi

Breta

Btc se nestalo národní měnou velkých zemí, ale jen malé zemičky. To nemá přímý vliv na cenu, ale jasně to ukazuje, že kryptomeny zastavit ani regulovat nelze. Je to milník díky kterému naší vnuci budou moc zažívat finanční svobodu, kdy si budou moc vybrat jaké méně budou věřit a jaké ne. Vznikne tolik opomíjena konkurence na poli národních měn, kterou nyní vlády potlačují.

kubik

Kde vidis ty velllke zeme?6,5 mil obyvatel?

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: