Největší banka Salvadoru bude podporovat bitcoiny u půjček, kreditních karet a dalších služeb

4.7
(3)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Největší banka v latinskoamerickém Salvadoru, Bancoagrícola, oznámila podporu široké škály služeb souvisejících s bitcoiny. Finanční instituce bude podporovat půjčky, kreditní karty a další služby na Bitcoinu.

Bitcoin v Salvadoru

Největší finanční instituce v Salvadoru, Bancoagrícola, je mezi prvními bankami, které implementovaly technologická řešení pro použití Bitcoinu. Díky nově oznámenému partnerství s finančním startupem Flexa již přizpůsobuje svoji infrastrukturu, aby mohla začít nabízet kryptoměnové služby.

Oficiální zpráva banky Bancoagrícola uvádí, že integrace umožní obyvatelům Salvadoru využívat základní bankovní služby bez ohledu na to, zda zvolí bitcoiny nebo dolar. Společnost Flexa uvádí, že banka začala podporovat bitcoiny u půjček, kreditních karet a obchodního zboží a služeb.

Bancoagrícola z hlediska integrovaných finančních služeb jde o krok dále. Partnerství s finančním startupem Flexa bude sloužit k nabízení kompatibility s největší kryptoměnou světa na prodejních místech banky, aniž by bylo nutné používat vládní peněženku Chivo.

Provozní ředitel banky Bancoagrícola, Carlos Mauricion Novoa, ve svém vyjádření uvedl:

„Jsme nadšeni, že jsme první finanční institucí v Salvadoru, která umožňuje přístup k bitcoinům našim klientům v celé naší sadě finančních produktů. Zlepšuje tak finanční začlenění. Společnost Flexa nám pomohla upřednostnit zkušenosti našich zákazníků s používáním bitcoinu jako zákonného platidla v Salvadoru. Těšíme se na další spolupráci, a že spolu budeme ještě dlouho inovovat.“

V době psaní článku se cena BTC pohybuje okolo 44 894 USD dle KMC.

Závěr

Salvador se minulý týden stal první zemí na světě, která přijala nejdůležitější kryptoměnu světa jako své zákonné platidlo. V blízké budoucnosti by cestu Salvadoru mohly následovat další národy. Oficiální tiskovou zprávu Bancoagricola si můžete přečíst pod přiloženým odkazem ZDE. [1]

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se připojit také na náš oficiální discord server.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.7 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: