24.5.23 Analýza pro zlato – Stále krůček od býčího trendu

4.3
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Zlato se bohužel propadlo a nedokázalo využít další šanci k průlomu klíčové rezistence, která už v podstatě léta funguje jako nepřekonatelná zeď. Trh ale třeba jenom potřebuje k dobru nějaký ten další čas. A v dohledné době budeme sledovat mnohem větší růstové momentum. No, uvidíme. Jelikož jsou pro ne(růst) zlata dost validní argumenty.

Tržní cykly se opakují s železnou pravidelností

Často si říkáme, jak je psychologie na trzích klíčová. A mně osobně pořád chybí, že jsme se nepřehoupli alespoň do situace, kdy bychom na trzích viděli ryzí strach. Proč takové prostředí potřebujeme?

Tržní psychologie se totiž v rámci tržních cyklů opakuje s železnou pravidelností. Pokud akciové trhy a Bitcoin sledujete posledních několik let, určitě jste zaznamenali:

➡️ Velký optimismus (2017 – 2019)
➡️ Euforii (2020 – 2021)
➡️ Obavy (2022)

Co nám tedy ještě chybí:

➡️ Popírání
➡️ Strach
➡️ Panika
➡️ Deprese

V podstatě bychom se dle grafu měli nacházet ve fázi „popírání“ (denial). Řečená psychologická fáze implikuje téměř stejná investiční rizika jako je ve fázi euforie. Jelikož má celkový akciový trh tendenci se hodně přiblížit k původnímu historickému maximu.

Největší investiční příležitosti přicházejí až po fázi strachu. Ideální je fáze deprese. To platí ovšem pro akcie a Bitcoin. Naopak u zlata lze předpokládat, že vývoj bude zcela opačný. Čím více strachu a obav z budoucnosti, tím větší poptávka po zlatě. Řekl bych, že ani inflace nemusí být zrovna vysoká.

Autor grafu byl každopádně velký pesimista, protože očekává, že medvědí trh celkově potrvá skoro deset let. Pokud má pravdu, čeká nás ještě zhruba 7-8 let do dalšího býčího trendu. To z vás asi nikdo nechce, že? To nechce nikdo. Zas na druhou stranu, čím delší medvědí trh, tím silnější býčí trend bude následovat.

Zlato a opakované pokusy o průlom

Takže zlato již potřetí definitivně selhalo u rezistence, která se nachází kolem 2 080 USD za unci. Tím pádem máme v grafu trojitý vrchol. Což není logicky nic moc z technického hlediska dobrého. Pro zlato je ale dobré, že se v těchto chvílích stále drží relativně blízko. Prostě nedošlo k žádnému těžkému držkopádu, který by kurz dovedl na mnohem hlubší kurzové úrovně. Z čehož můžeme vyvozovat, že se kurz zlata ještě jednou pokusí o průlom rezistence. A jestli nabere dostatečně silné momentum, máme na zlatě nový býčí trend.

Zlato pořád drží růstovou technickou strukturu. Tudíž je pořád jenom jeden krůček od navázání na býčí trh. Býci proto musí ubránit aktuální supportní pásmo okolo 1 950 USD za unci. Kde prochází i zakreslená uptrendová křivka. Hned v blízkosti supportu je i high volume node volume profile. Takže máme na současném supportu vcelku slušnou konfluenci.

Závěrem

Zlato má pořád velkou šanci se prosadit. Nepanuje sice žádný všeobecný strach. Ale trhy jsou vpředhledící. Jestli je ekonomická recese opravdu neodvratná, mělo by se to právě na tomto trhu s předstihem dostatečně projevit.

79 % účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img