22.5.2023 Tržní přehled pro akciový index S&P 500 a Bitcoin – Navýšení Amerického dluhového stropu se zřejmě protáhne!

4.8
(5)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme vás u dalšího přehledu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Bitcoin nadále stagnuje na hladině 26 800 USD. Tento týden se zatím rýsuje potenciální problém pro akciové trhy, pokud se americký senát nedohodne na navýšení dluhového stropu jak bylo minulý týden naznačováno. Akciový index S&P 500 v pátek uzavřel gap po 4220 bodů.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin během víkendu vyčkával na otevření akciových trhů, téměř se nehnul z hladiny přibližně 26 800 USD. Altcoiny toho využívají a jedou si svým vlastním životem alespoň krátkodobě. Mnoho jich předvádí pohyby v nižších jednotkách procent.

Makro kalendář pro tento týden:

Dnes začneme den úplně lehce bez významnějších makro dat. Na programu jsou převážně projevy centrálních bankéřů americké centrální banky Fed. V úterý budou zveřejněné výrobní cenové indexy (PMI) a prodeje nových domů, u těch se očekává další pokles. Ve středu nás čeká inflace z Británie a projev šéfky Evropské centrální banky Lagardeové.

Závěr týdne bude zřejmě nejvýznamnější. Přijdou další data o Americké nezaměstnanosti, prodejích stávajících domů a cenové indexy PCE, které naznačí možný vývoj inflace za květen.

Rozporuplné signály pro navýšení Amerického dluhu:

Minulý týden a během víkendu proběhly projevy zástupců Americké centrální banky Fed a Evropské banky ECB. Mimo jiné dále běží jednání amerického senátu pro zvýšení stropu pro vládní dluh. Vypadá to, že zástupci se během vyjednávání nikam neposouvají a proto bylo včera jednání pozastaveno, dnes by mělo pokračovat. Domnívám se, že by to molo slušně vylekat trhy a spustit menší výprodej.

Za americkou centrální banku Fed měl projev Jerome Powell. Opakovaně upozornil na závislost centrální banky na datech. Výraznější pokles inflace očekává až z nárůstem nezaměstnanosti.

Za Evropskou centrální banku zazněli myšlenky o dalším utahování ekonomiky a další zvyšování úrokových sazeb dokud to bude nutné pro zkroceni inflace.

Dolarový index se nachází pod rezistenci podle plánu:

Dolarový index v pátek zažil menší pokles potom co vystoupal k rezistenci ve formě 200 denního klouzavého průměru EMA200 1D. Price action se tedy vyvíjí přesně dle očekávání. Odhadoval bych menší pullback a postupné obnovení růstového trendu v první polovině týdne. To by mělo negativní efekt na akciový index S&P 500.

Indikátory RSI a MACD naznačuji menší zaváhání v růstu, avšak z mého pohledu to koreluje s přehnaným očekáváním akciového trhu pro rychlou dohodu amerického senátu na navýšení dluhového stropu. To zřejmě nebude tak hladké, jak se mnozí domnívají.

Akciový index S&P 500

Akciový index S&P 500 v pátek vyplnil gap 4190-4220 bodů na futures grafu (SDR S&P 500 ETF, ticker SPY viz. graf níže). To je první fáze vývoje dle mé analýzy z posledních týdnů. Aktuálně bude zajímavé sledovat, jestli se chamtivý sentiment trhu uklidní, nebo bude rovnou překlopen do fáze strachu. Předpokládám, že nad úrovní 4200 bodů, bude velká část institucí brát zisky a možná až vstupovat do krátké pozice.

Teď by největší smysl dávalo zaplnění dalšího gapu kolem 3960 bodů na spodní linii rostoucího wedge (spodní oranžová linie). To by mohlo znamenat proražení supportní a psychologické hranice 4000 bodů a zároveň klouzavých průměrů EMA 200 1D. Až po 3910 bodů se táhne supportní pásmo, které je pro pokles nutné prorazit. Pochybuji, že padne na první pokus. S ohledem na makro ekonomické ukazatele a vývoj situace jsem však víc nakloněný této medvědí variantě. (Tzn. dlouhodobě zvýšené úrokové sazby, pokles korporátních zisků a celkově pokles EPS indexu S&P 500 do konce roku).

Bitcoin nadále na 26 800 USD

Bitcoin před víkendem poklesl na úroveň 26 800 USD následkem poklesu drahých kovů (obzvláště stříbra). Tento týden budou investoři spíše vyčkávat kam se vydají akciové trhy a drahé kovy. Nadále platí moje páteční úvaha o držení se dál a vyčkání kam se trh vydá. Tradeři by měli sledovat supportní zónu kolem 24 300 – 25 300 USD pro vstup do dlouhé pozice (s úzkou stopkou pod touto hladinou.

Propad a uzavření denní svíčky pod zónou 24 000 USD by znamenalo potvrzené dalšího propadu kryptotrhu.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasujících 5

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img