20.03.23 Analýza BTC/USD – Pumpa k 30 000 USD

4.6
(9)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin zavřel druhou excelentní týdenní svíci v letošním roce. A to s čistým ziskem přes 26 %. Tím pádem i překonala svíci z ledna. Kurz bitcoinu se tak dostal k 30 000 USD. Respektive je kurz vskutku blízko. Trh 30 000 USD definitivně ztratil na začátku léta minulého roku. Takže současný vývoj je technicky určitě nemalý posun. Jsou tu ale nějaké háčky, které je třeba připomínat.

Bitcoin mánie

Hrozně rychle začala nová Bitcoin mánie. Srovnatelná s rokem 2021. Je to vidět z tržního chování a sociálních sítí. Viz. obrázek níže. Jak jsme si říkali v páteční analýze, Bitcoin má jednoduše tendenci kopírovat rozvahu Fed. Jelikož je představa, že zde existuje přímá souvislost. Což je nesmysl, protože banky nekupují Bitcoin. To ale účastníky rally asi příliš nezajímá. Bitcoin je pořád relativně prťavý trh. Tudíž skutečně asi stačí představa, že se zapnuly tiskárny na peníze. Ve skutečnosti je těch důvodů pro růst více a rozebral jsem je v nedělní video analýze.

Bitcoin pumpa k 30 000 USD

Jak jsem říkal v úvodu, Bitcoin si za jediný týden připsal čistý zisk 26 %. Máme před sebou vůbec nejvíce impulsní svíci od začátku roku 2021. A objemy jsou velice nadstandardní. Tím se kurz bitcoinu dostal k nejklíčovějšímu pásmu. Pásmu, které se nachází kolem 30 000 USD. Jak jistě víte, uvedená úroveň předtím poměrně dlouho fungovala jako support. Support, na který byl dlouho opravdu spoleh. Máme na 30 000 USD mnoho agresivních kurzových odrazů z let 2021 a 2022, takže je level určitě velmi relevantní.

Kromě toho, že Bitcoin prolomil S/R pásmo 25 000, došlo k překonání i 200týdenního klouzavého průměru. A poté i low volume node na volume profile. Těch signálů se zkrátka sepnulo hodně naráz. Výsledkem byla pumpa k 30 000 USD. A dokonce se trh dokázal zase odrazit i během víkendu. Další důkaz, že na trzích panuje neskutečná euforie. Na jak dlouho ale?

Závěrem

Všimněte si, že otestování rezistenčního pásma okolo 30 000 USD vlastně vychází na období, kdy se koná zasedání Fed. Ve středu budeme určitě pod levelem konsolidovat. Bitcoin díky tomu bude připraven na další pohyb. Ale ten pohyb se bude odvíjet dle toho, jak rozhodnou. A co nám posléze Jerome Powell oznámí během tiskové konference. Jestli na tiskovku přijde jako vystrašené káčátko, je možné, že trhy to budou jako další signál k růstu. Na té formě hodně záleží. Zatím jsme každopádně pod silnou rezistencí a čeká nás klíčová událost v roce.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.6 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img