2.12.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – otočení trendu?

5
(8)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme vás před koncem týdne u dalšího pátečního přehledu trhu pro Bitcoin, další kryptoměny a akciový index S&P 500. Akciový index S&P 500 po projevu Jerome Powella překonává klíčovou rezistenci. Bitcoin a kryptoměnový trh navazují na zisky akcií a lehce rostou.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Za posledních 24 hodin Bitcoin pokračuje v lehkém růstu a dnes se pohybuje kolem hladiny 17 000 USD. Většina kryptoměn získala pozitivní sentiment a část investorů (a spekulantů) se vrací do trhu.

Dolarový index se propadá v reakci na projev Jerome Powela

Není důležité jakou zprávu pro trh šéf Fedu Jerome Powell vysloví, ale jakým způsobem si ji trh (investoři) vyloží. Podobně jako u technické analýzy je interpretace fundamentálních makroekonomických zpráv velice důležitá. Ve středu nám šéf Fedu, Jerome Powell potvrdil očekávanou informaci pro navýšení úrokových sazeb v prosinci o 50 bazických bodů (+0,5 %). Tato skutečnost byla vysoce očekávaná, avšak trh se ji rozhodnul po potvrzení ocenit výrazným růstem akciových indexů. Nedozvěděli jsme se tedy nic nového. Části trhu se však očividně ulevilo a minimálně u akcií se projevuje vyšší Risk-on sentiment.

V projevu mimo jiné zazněla další už známa informace. Inflace zpomaluje, ale pomaleji než se předpokládalo. Příští rok tedy úrokové sazby dost možná zůstanou nahoře delší dobu, případně se budou dál zvedat nad aktuální očekávaní trhu. Táto část projevu je ve své podstatě dost negativní (bearish).

Dolarový index v reakci na projev začal výrazně klesat. To co vypadalo jako krásný dvojitý odraz nahoru od supportu EMA 200 se mění na její prolomení směrem dolů. Dnes se dolarový index nachází na hranici 104,5 bodů. Dá se proto předpokládat další otestování nové rezistence (EMA 200) ze spoda a následně další pokles. Samozřejmě je to velmi pozitivní pro akciové trhy a další aktiva.

Akciový index S&P 500 dnes bude zápasit o otočení trendu

Akciový index S&P 500 včera vystoupal až na 4076 bodů. Na teto úrovni narazil na nejpodstatnější downtrendovou linií, která nás odděluje od možného otočení klesajícího trendu. Pokud ji překoná, bude o důležitý krok blíže k dalším velkým růstům. Vypadá to, jakoby trh chtěl vší silou pokračovat v Bull-marketu. Problém proč trhy začaly klesat však neustále zůstává. A to je hlavně rostoucí inflace a obzvlášť jádrová inflace. Aktuální zastavení jejího růstu zatím nic neznamená. Podstatné bude ji stáhnout pod cílové 2 % ročně. Radují se tedy investoři z rostoucích trhů předčasně?

Bitcoin lehce roste, otestuje nejbližší rezistenci 19 000 USD?

Bitcoin od zformování dvojitého dna kolem úrovně 15 500 USD roste už přes +10 %. Dnes se stabilně pohybuje na úrovni 17 000 USD. Většina kryptotrhu jeho pohyb nahoru kopíruje. Bude v tom pokračovat a otestuje až hlavní rezistenci kolem 19 000 USD?

Uvažuji nad variantou, kdy podle technické analýzy aktuální růst odpovídá spíše formování formace „Bear flag“ resp. „Bull trap“ (tzn. lehce rostoucí kanál s rovnoměrnými vlnami A:C = 1:1. Ze zakresleného červeného kanálu by tím pádem mohl pokračovat další výrazný pokles Bitcoinu. Pozitivní zpráva je, že v případě takového poklesu bychom na denním grafu formovali konvergenci vyššího řádu na indikátorech RSI a MACD. Takže bychom i v případě poklesu mohli dostat lepší nákupní ceny a náznak pro dlouhodobější růst než ten aktuální na čtyřhodinovém grafu.

Neustále je však nutné uvažovat i nejhorší možnou variantu vývoje a to pokles do zóny pod 10 000 USD i když si to momentálně zřejmě většina investorů nedokáže představit. Je vhodné tuto variantu zahrnout do své investiční strategie a v případě třeba metody DCA si nechat část prostředků pro tento případ.

Napište nám do komentářů jak vnímáte aktuální vývoj na kryptoměnových a akciových trzích. Případně se podělte i o názor jestli už nakupujete a jak velkou část svého portfolia dáváte do kryptoměn a akcií.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 8

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: