19.10.21 Technická analýza BTC/USD – podezřelá konsolidace pod ATH?

4.3
(6)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) má vůbec nejvyšší týdenní close v historii, což jsme si ujasnili ve včerejší analýze. Trh díky tomu vypadá na vyšších časových rámcích skvěle a nelze tomu moc věcí vytknout. Teda až na ty objemy, což je přetrvávající problém, který se časem může samozřejmě negativně projevit.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak jsem říkal, Bitcoin vypadá na vyšších časových rámcích velmi dobře. Kurz po průrazu S/R levelu 61 000 USD na pásmu konsoliduje a i přes určitou snahu o průlom směrem dolů, je trh relativně stabilní. Hlavní pozitivum spočívá v tom, že Bitcoin má na své straně celou řadu supportních konfluencí, včetně těch likvidních clusterů, které lze identifikovat díky objemovému profilu.

BTC

Pak si člověk říká, kdo by Bitcoin shortoval? Ono ale nic není úplně tak jisté. Jak jsem i říkal v neděli, je nanejvýš podezřelé, že kurz na S/R levelu 61 000 USD tak dlouhou dobu setrvává. Abych to uvedl na pravou míru, je vskutku technicky správně, aby kurz čerstvě proražený level zkonsolidoval. Tím se z bývalé rezistence stane support.

Nicméně tato úroveň je hned pod all time high. Proto jsem osobně předpokládal, že jakmile dojde k průrazu nahoru, pumpa bude pokračovat – dojde třeba k short squeezu, nebo sepnou stop lossy. Nic takového se ovšem nestalo, což vnáší mírné pochyby. Trh totiž takovou konsolidaci pod ATH může začít brát jako váhání.

A my nic podobného nechceme. Potřebujeme iniciativu, která začne kurz pushovat nad dosavadní ATH a někde nad 70 000 USD chceme střídmou konsolidaci. To bude následně příležitost pro altcoiny, které využijí toho, že Bitcoin jim vyšlapal cestičku.

Indikátory

Hodnoty denního RSI šly konečně nad hraničních 70 bodů a dokonce se nad touto úrovní pár dní zdržujeme, což je jistě býčí signál. Leč na histogramu MACD pořád straší ty medvědí divergence.

Závěrem

Chce to brzy nějaký drive, protože v opačném případě se zvyšují šance na nějakou původně neočekávanou pakárnu. Bitcoin se dostal hrozně vysoko, takže málokdo kalkuluje s tím, že by se něco pokazilo. O to horší by bylo, když by přišlo na těchto úrovní k zamítnutí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Michal

Těžko říct. Čekal bych vlnu up na altech. Dominance bude narážet na resistenci. Bitcoin by mohl spíše konsolidovat, i když to místo není zrovna nejlepší.

bkf1

To jsme čekali asi všichni, když se tři týdny zpět začalo BTC očividně sbírat, nicméně nestalo se, všichni vyčkávají (resp. nedůvěřují), co se bude dál dít. Tak uvidíme, kdy se to rozlouskne…

Honza

když se podíváte na graf, tak na ATH je sell-wall jako prase, velryby chtějí držet co nejdéle cenu nízko.. pak nic podezřelého není 🙂 https://twitter.com/WClementeIII/status/1450216696766210048

kubik

Podle mne se tam dela trojuhelnik s moznosti prurazu nahoru,ale jestli to nahoru nepujde,tak to povali dolu

bkf1
Hodnocení článku :
     

Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat.
Tohle mělo být, kvůli některým, uvedeno mnohem dříve 🙂

Stojiszahovno

Hovna..analyza soulouzi k nastaveni a zvoleni budouci strategie …myslenkove muzes litat na marsu a je ti to k hovnu dokud neucinis konkretni kroky…tenhle pseudohnup sve cary cmara hur nez moje 4leta dcera …co hur , i ona ma lepsi analyticke schopnosti…

arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Diky

Petr 2
Hodnocení článku :
     

No to že čeká na průřez muze mit i vliv aby se nasbírslo vice shirtu , ten squez bude o to vyšší je jasné že nikdo uz brc tahat na techto urovních nebude , shirt sguez je jediná a nejjednodušší možnost.

Za mě pres ATH pujdem ted už ano , a zase jen proto aby si retail po výplachu myslel ze opět pujdem nahoru , což se už nestane, alespoň po řádné korekci k 20 30k určitě ne .

Otazkou zůstává jestli levné peníze byly tahouny trhu a nebo ne , však to rozuzleni přijde brzy .

Petr 2

Spíše jsem čekal BNB po pálení že vystřelí a ono nic . Lehky zavan .

Alois
Hodnocení článku :
     

A co si pripustit ze bitcoin je proste jen strasne nizko? Potencial ma nezmerny stejne tak i korekce muze byt znacna. Ale aspon nejaky posun za par tydnu tam je a autor se nesmeje tem co si na btc vzali hypo jak se jim vysmival pred par mesici ze brali nad 50k.

Tom

No názor autora se mění podle grafu…;) před třemi týdny jsme byli na 40k a to byly predikce…. Jinak proč není zmínka, že dolar index padá a akcie opět budou atakovat ATH, takže trh ok, všechny předpoklady na rally na krypto tu jsou…

Stojiszahovno
Hodnocení článku :
     

Cokoliv tenhle pseudo analytik napise ma jeden jediny ucel…jit se vysmat tem jeho kydum do komentaru🤣🤣 4mesice zpatky tu kydal kybliky plne exkrementu o konci bullmarketu 🤣🤣🤣

spot_img