19.10.21 Technická analýza BTC/USD – podezřelá konsolidace pod ATH?

4.3
(6)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) má vůbec nejvyšší týdenní close v historii, což jsme si ujasnili ve včerejší analýze. Trh díky tomu vypadá na vyšších časových rámcích skvěle a nelze tomu moc věcí vytknout. Teda až na ty objemy, což je přetrvávající problém, který se časem může samozřejmě negativně projevit.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Jak jsem říkal, Bitcoin vypadá na vyšších časových rámcích velmi dobře. Kurz po průrazu S/R levelu 61 000 USD na pásmu konsoliduje a i přes určitou snahu o průlom směrem dolů, je trh relativně stabilní. Hlavní pozitivum spočívá v tom, že Bitcoin má na své straně celou řadu supportních konfluencí, včetně těch likvidních clusterů, které lze identifikovat díky objemovému profilu.

BTC

Pak si člověk říká, kdo by Bitcoin shortoval? Ono ale nic není úplně tak jisté. Jak jsem i říkal v neděli, je nanejvýš podezřelé, že kurz na S/R levelu 61 000 USD tak dlouhou dobu setrvává. Abych to uvedl na pravou míru, je vskutku technicky správně, aby kurz čerstvě proražený level zkonsolidoval. Tím se z bývalé rezistence stane support.

Nicméně tato úroveň je hned pod all time high. Proto jsem osobně předpokládal, že jakmile dojde k průrazu nahoru, pumpa bude pokračovat – dojde třeba k short squeezu, nebo sepnou stop lossy. Nic takového se ovšem nestalo, což vnáší mírné pochyby. Trh totiž takovou konsolidaci pod ATH může začít brát jako váhání.

A my nic podobného nechceme. Potřebujeme iniciativu, která začne kurz pushovat nad dosavadní ATH a někde nad 70 000 USD chceme střídmou konsolidaci. To bude následně příležitost pro altcoiny, které využijí toho, že Bitcoin jim vyšlapal cestičku.

Indikátory

Hodnoty denního RSI šly konečně nad hraničních 70 bodů a dokonce se nad touto úrovní pár dní zdržujeme, což je jistě býčí signál. Leč na histogramu MACD pořád straší ty medvědí divergence.

Závěrem

Chce to brzy nějaký drive, protože v opačném případě se zvyšují šance na nějakou původně neočekávanou pakárnu. Bitcoin se dostal hrozně vysoko, takže málokdo kalkuluje s tím, že by se něco pokazilo. O to horší by bylo, když by přišlo na těchto úrovní k zamítnutí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: