18.10.21 Technická analýza BTC/USD – nejvyšší týdenní close v historii

4.4
(14)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ve včerejší video analýze jsem zmiňoval, že je zde pro Bitcoin (BTC) možnost nejvyššího týdenního close v historii. Včera večer byla však situace natolik dynamická, že ještě pár hodin před definitivním zavřením to vypadalo, že týdenní zavírací cena skončí mnohem níže. Na poslední chvíli se však trh vzpamatoval, z čehož máme několik implikací, které si řekneme.

Aktuální situace na 1W BTC/USD

Jak bylo tedy řečeno, tržní vývoj byl včera večer turbulentní, ale nakonec Bitcoin zavřel v té kladné podobě a navíc máme vůbec nejvyšší týdenní zavírací cenu. Sice trh nevytvořil nové all time high, ale řekl bych, že to vůbec nevadí. Naše all time high totiž tvoří dlouhý knot, ale tehdejší zavírací cena je mnohem hlouběji.

BTC

Trh týdenní close rozhodně vnímá a měl by pozitivně reagovat. Čili by mělo dojít k větší iniciativě ze strany nakupujících. O tom bychom se měli přesvědčit již na začátku aktuálního týdne. Co se týká samotné podoby svíce, ta je samozřejmě býčí povahy. Mimo jiné máme již čtyři býčí, impulsní svíce v řadě. Díky čemuž vypadá týdenní graf vážně dobře.

Bohužel objemy jsou pořád slabé, což by nás mělo motivovat k tomu, abychom zůstali pozorní a hlavně kritičtí. Jestli se bull run skutečně prodlouží, buďte imunní vůči absurdním proklamacím, že jdeme na milion USD a podobně. Tím chci říct, že i když se býčí trend udrží, může stejně rychle skončit, jako tomu bylo v prosinci 2017. Tehdy to najednou droplo a Bitcoin se z toho nevzpamatoval.

Indikátory

Týdenní RSI se blíží k 70 bodům, kde bude velmi důležité, jak se Bitcoin začne chovat. Dle indikátoru MACD setrvačnost výrazně zesílila, takže tady je vše ok.

Závěrem

Stačí vážně velmi málo a Bitcoin je na novém historickém maximu. Vlastně trh už nyní má tendenci k dosavadnímu ATH postupovat. Následně je ale důležité, aby nad dubnovým ATH skončila týdenní zavírací cena z aktuálního týdne. Klidně se totiž může stát, že půjdeme nahoru, ale z ničeho nic dojde k totální pakárně a budeme mít před sebou týdenní svíci s dlouhým knotem k 70 000 USD, ale zavírací cenou někde pod 60 000 USD. I na takové věci musí být člověk připraven.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.4 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

28 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: