18.12.19 Technická analýza BNB/USD – Binance coin zpátky na ceně z března

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak mě tu máte zase a tentokrát s analýzou na burzovní coin BNB, který má hodě silnou fanouškovskou základnu. Poslední analýza byla před dvěma týdny a už tehdy jsme mohli vidět, že se nám v grafu rýsuje býčí útvar rostoucí triangl. Tady byla trochu změna oproti coinům, jako je Litecoin a Ethereum, kde byly falling wedge. Nicméně, my teď víme, že i když jsme v grafech měli tyto býčí útvary, tak to stejně nějak nevyšlo a došlo k výplachu.

Na jednu stranu smutná událost, ale pokud čtete moje analýzy pravidelně, tak víte, že jsem do konce roku ještě jeden propad očekával. To chování trhu tomu prostě nasvědčovalo a i když dávám patternům v grafech velký význam, tak jsem jim tentokrát moc nevěřil. Bohužel, za posledních deset dní ztratil přes 20 %, což je dost velký výprask. Na druhou stranu se BNB začíná nacházet na vlemi zajímavé ceně, takže lze očekávat, že investoři a obchodníci budou vstupovat do trhu čím dál více. BNB je totiž jeden z coinů, u kterého byla jistota moc hezkého price action.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

BNB

Tak pojďme tedy navázat na moji poslední práci, kdy byl ještě kurz v rámci zakresleného rostoucího trojúhelníku. Tehdy jsem si pohrával samozřejmě s myšlenkou, že kurz z patternu pumpne, ale i kdyby se to nestalo a vydali se na opačný směr, tak se nic nedějě. Minimum z minulého roku je totiž na ceně 4 USD a od toho jsme sakra dost daleko. No, zajímavost je zde v tom, že BNB tak úplně nekopíruje pohyby Bitcoinu. Průraz z trianglu totiž proběhl už 10. prosince a tehdy na BTC trhu nedošlo k výraznému poklesu. I tak se ale trh s BNB rozhodl, že půjde tou špatnou cestou. Z z počátku nebyl pokles nijak dramatický, ale jakmile se rozhýbal i Bitcoin, tak volatilita vzrostla i tady.

Strmý pád přišel docela rychle a znamenalo to průraz skrze support v úrovni 13.74 USD. Další technickou zastávkou byla úroveň 12 USD, kterou trh opravdu respektoval a kurz se mohl díky tomu zde zastavit. To, co teď vidíme, lze považovat za konsolidaci, ale zatím je moc brzo vyvozovat z toho, zda se jedná o přípravu na odraz, či průraz aktuální hranice podpory. I přesto se ale již teď přikláním k tomu, že odraz up je v dohledné době neodvratný, protože se nacházíme ve velmi atraktivních cenových hladinách, kde bude postupně růst nákupní tlak. Nelze tedy v intervalu dvou týdnů moc očekávat, že půjdeme drasticky níž. Takovou důveru v sílu medvědů nemám.

Indikátory

Tak se pojďme podívat, co ukazují naše indikátory technické analýzy. No, na RSI jsme vyklesali až k nějakým 13 bodům, což je známka extrémní přeprodanosti. Momentální hodnota, kterou indikátor ukazuje, je 27 bodů, takže je tu vidět snaha alespoň to zbrzdit. Nicméně, na indikátoru nejsou žádné divergence, takže z toho můžeme usuzovat, že po krátkém nádechu ještě jeden ponor přijde a s tím by se vytvořila býčí divergence, která by byla signálem pro otočku. Na MACD je samozřejmě momentum negativní, ale i zde je vidno snahy o zbrždění. Na Stochastic RSI je naopak setrvačnost pozitivní, ale vzhldem k price action je to slabota.

Závěr

Co mě pořád trápí, jsou ty rostoucí BTC longy na Bitfinexu, protože jestli to není jen nějaká maniupalace, tak jeden velký šťouchanec by mohl znamenat obrovský problém. Ty longy jsou tam jako časovaná bomba a i když se to teď zdá jako nepravděpodobné, tak by celý kryptotrh mohl žuchnout i o 50 %. To by byl hodně škaredý horor, takže doporučuji všem sledovat vývoj těchto longů, či sledovat alespoň mé analýzy. Budu se k tomu vyjadřovat často, protože je to samozřejmě i pro alty dost důležité. Jakmile by ta bublinka praskla, tak to smete všechno.

Vrátím se ale ještě k BNB, který považuji po technické stránce za jeden z nejsilnějších altů a já osobně ho budu při vstupu do nového roku bedlivě sledovat. O coin je totiž značný zájem a je mu věnována i značná pozornost ze strany nejrůznějších serverů. Nemluvě o tom, že burza Binance je jedna z největších burz vůbec. 

Co číst dále?

17.12.19 Technická analýza LTC/USD – ledy se konečně hnuly!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Drak

30 července 2019 spadli short pozice neskutečně dolu a co se stalo ? Tak proč by se mělo dít ted něco jiného ?

spot_img