11.12.19 Technická analýza ETH/USD – pořád konsolidujeme a čekáme na další pokles

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin konečně za posledních 24...

[Večerní souhrn článků] • V Paříži začíná proces s obviněným z vydírání a praní špinavých peněz v BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak máme další den a s tím i analýzu z mé strany. Dnes se podívám na jeden z hlavních coinů, čímž je Ethereum. Na Ethereum (ETH) byla poslední analýza 27.11., tak pokud jste ji neviděli, tak doporučuji se podívat, neboť budu samozřejmě navazovat. Stejně tak jako většina altcoinového trhu, tak i zde máme konsolidaci, která trvá už skoro dva týdny.

Právě tyto dva týdny není price action nic moc a zase se dostáváme do situace, kdy musíme být trpěliví a jen čekat. A pokud sledujete moje analýzy pravidelně, tak víte, že se určitě vyplatí čekat na to, až trh konečně dosedne na dno letošního roku. Osobně bych i řekl, že na to právě trhy čekají a proto to do konce roku nebude prostě nic moc. Zas na druhou stranu, budeme mít alespoň klidné Vánoce.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

ETH

Navažme tedy na minulou analýzu, kdy byl zrovna kurz vně zakresleného bull flagu, u kterého byl právě předpoklad, že povede po breakoutu cenu výše. Cena z bullish patternu opravdu pumpla, ale již nesplnila target, který byl až u úrovně 166.92 USD. Je to škoda a známka toho, že potenciál tu byl daleko větší, což trh nezajímalo a stejně se to zadupalo do země. No, momentum se obrátilo již nad úrovní 152.99 USD a od té chvíle máme ryzí konsolidaci trhu, která velmi nápadně připomíná jenom další přípravu na další pokles. V grafu před sebou můžeme vidět pokračovací triangl, který právě tak nějak naznačuje, že další vývoj bude ještě klesající. Vím, že se nejedná zrovna o pattern jako z učebnice, ale i kdyby tam nebyl, tak tohle plácání je úplně jasná známka toho, že se trhu prostě nahoru vůbec nechce.

Nicméně, moc hezky to zapadá do mé myšlenky, která počítá s tím, že do konce roku s velkou pravděpodobností dojde k ještě jednomu, ale snad poslednímu propadu na trhu. Trhy jsou již dost přeprodány a pokud dojde ještě k jednomu poklesu, tak už to bude hodně na hraně. Už klesáme v podstatě půl roku a myslím si, že se právě blíží hodně velká příležitost. Obzvlášť kvůli tomu, že i právě Ethereum je hodně vysoko nad minimem z minulého roku, takže není šance ani moc tuto starou hladinu atakovat. Jak nízko ale Ethereum ještě padne? Nejreálněji bych viděl pokles k hladině 127.83 USD. Sice budeme mít nové roční low, ale sám o sobě propad nic moc nezmění.

Indikátory

Že nebude další propad (pokud k němu dojde) tak silný naznačuje i právě RSI, kde je v podstatě vidět, že při takovém průměrném poklesu by to právě tak odpovídalo na tu hladinu 127.83. Musel by to být opravdu tvrdý výplach, aby byl pokles tak mohutný. Na MACD je momentum již několik dní negativní, ale zatím to nemá valnou sílu. Naopak, u Stochastic RSI se pozitivní momentum up právě zvedá.

Závěr

Obávám se, že do konce prosince se nestane asi nic, co by nás nějak potěšilo. Momentální analýzy a ty budoucí budou vlastně pouze o informování o tom, jak se situace na trhu dále vyvíjí. Momentálně nám nezbývá nic jiného, než doufat v to, že začátek roku předvedou trhy zase fajn price action, jak tomu bylo na začátku letošního roku. A osobně si nemyslím, že by se jednalo jen o nějaké přání. Trhy opravdu zatím vypadají na to, že by se to kolečko mohlo opakovat.

Co číst dále?

10.12.19 Technická analýza ADA/USD – je šance na retest minima z minulého roku?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

3 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře