27.11.19 Technická analýza ETH/USD – Možný odraz ode dna?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Divoký víkend pro kryptotrhy • Winklevoss: Nemít BTC v 2020 bude horší než neinvestovat do Amazonu v 2000 • a další...

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během posledního víkendu v kryptosvětě. TRHY Bitcoin se po týdnech stagnace...

02.08.20 Bitcoin a Ethereum – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak už z včerejší analýzy na ZRX je patrné, že se situace na kryptotrzích začíná trochu uklidňovat. V podstatě se tu rýsuje šance na nějaké oživení, které by nutně nemuselo být jenom další pastí. Obzvlášť graf s Ethereem má k tromu trochu nakročeno. Nicméně, i přesto je teď extrémně nebezpečné do trhu vstupovat, neboť předchozí propady daly jasně najevo, že se trhu zrovna moc nahoru nechce.

Jak už jsem zmiňoval v dalších analýzách, tak šance tu byla a zůstala nevyužita, což je obrovská škoda. Zkrátka, trh je pro mě osobně teď strašně nečitelný a chybí mi tu nějaké vodítko, které by nás dokázalo navést k tomu, co se chystá z dlouhodobého měřitka. To by bylo k úvodu tedy vše, tak pojďme na samotnou analýzu.

Aktuální situace na 4H TF ETH/USD

analýza ETH

Strmý propad

Právě při psaní minulé analýzy se kurz Etherea pohyboval v rámci klesajícího kanálu a zrovna jsme byli u horní hrany, takže byl očekávaný odraz. Jak víme, tak to se nestalo a začal hodně strmý propad, který trval po několik dní. Od té chvíle až po lokální dno ztratilo Ethereum skoro 24 % ze své hodnoty. Při cestě dolů praskly supporty v úrovních 166.92 USD, pak hladina 152.99 USD a až na hladině 139.66 USD se situace začala trochu měnit.

Zatím jenom malé oživení

V poslední zmíněné hladině nám započal odraz a bylo to už prostě ve chvíli, kdy byl trh dost v přeprodaném stavu. Zkrátka, alespoň nějaký silnější odraz už byl více něž očekáván. Zatím to ale byla pouze jednorázová záležitost a není zcela jisté, zda to bude pokračovat. Nicméně, část předchozích propadů byla umazána. Je to jen malý zlomek, ale i tak si to trh může přičíst k dobru. To nejdůležitější je, že tu máme pohyb v rámci zakresleného bull flagu, který má target až u rezistence v cenové hladině 166.92 USD.

Právě tento útvar je dobrým potenciálem pro to, aby trh většinu předchozích ztrát úplně umazal. Bohužel, už v této chvíli, kdy píšu analýzu, zase hapruje Bitcoin a prodejní tlak narostl. Ethereum se sice zatím drží v rámci flagu, ale každou chvíli se může vylít. Jestli se to stane, tak je pravděpodobným cílem hladina až na úrovni 127.83 USD. Jestli se budeme držet našeho bullish scénáře, tak by to znamenalo růst o více jak 12 %. Jak už jsem ale několikrát zmiňoval, tak je to celé ve stavu, kdy není nic jisté. Některé alty se tak nějak tváří, že by i šly konečně up, ale Bitcoin to pak vždy prostě srazí k zemi.

Indikátory

Na RSI vidíme, že se již uplatnila býčí divergence. Navíc, posledním větším pohybem up se trh trochu nadechl. Je právě i možné, že to bylo pouze nadechnutí před dalším ponorem. Jak můžete z indikátoru seznat, tak se tím vytvořil další prostor pro případný pád. Na MACD je momentum zatím pozitivní, ale nesílí. Na Stochastic RSI jsou už křivky relativně dlouhou dobu v překoupené části.

Závěr

Při poslední pumpě up můžete vidět, že objemy nebyly vůbec malé. Ten odraz byl zvýšený nákupními objemy, což je známka toho, že by to mělo pokračovat dále nahoru. Medvědi to v podstatě vzdali a býci převzali iniciativu. Jenomže, sentiment na trzích je dost otřesný a díky tomu mají longaři tendenci rychle vše zase prodávat. A ani se jim nedivím, protože při pohledu na graf se to moc nezdá, že by mělo smysl pozici držet déle.

Co číst dále?

26.11.19 Technická analýza ZRX/USD – 0x zatím bez života, příjde alespoň retracement?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře