10.12.19 Technická analýza ADA/USD – je šance na retest minima z minulého roku?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Máme další den a spolu s tím i analýzu na vybraný coin. Dnes bude z mé strany vůbec poprvé analýza na Cardano. Cardano je na tom dlouhodobě dost podobně jako zbytek altcoinového trhu, což znamená, že od léta máme tvrdý pokles a zatím jsme stále nad minimem z předešlého roku. Nicméně, od toho minima nejsme již moc daleko, protože by v podstatě stačil jeden mohutný propad (o cca 25 %) a už by kurz tuto hladinu retestoval.

Což asi úplně nikdo nechce. Respektive hodleři ADA to nechtějí. Co se týče mě, tak je mi to jedno a naopak bych moc rád viděl, jak by retest této hladiny vypadal. Přecejenom už je to rok od doby, kdy byla cena tak nízko.

Aktuální situace na 4H TF ADA/USD

ADA

Tak Cardano dosáhlo svého letošního maxima ke konci června na ceně 0.112 USD. Pak okamžitě nastal hodně strmý pokles ceny, který začal zpomalovat až mezi červencem a srpnem. I potom je trajektorie klesající, ale už se nejedná o nic agresivního. Poslední velký pád nastal v září, což již lze vidět i na našem grafu. Propad se zastavil u úrovně 0.0357 USD a jak je vidno ze samotného grafu, tak každý pokus o další oslabení byl hned zamítnut. Kurz se i na nějakou dobu vydal up, ale ke konci října stejně proběhl retest předešlé hladiny. Retest byl úspěšný a pak následoval ten agresivní růst, který byl vlastně na celém kryptotrhu. No, další vývoj byl v rámci zakresleného uptrendového kanálu, kde se trh držel přes tři týdny.

Nicméně, cena se nedostala výše jak do úrovně 0.045 USD, kde došlo i k dotyku s rezistenční klesající trendovkou. Zde tedy započal další pokles, který vyústil ve vylití kurzu z růstového kanálu. Pokles byl strmý a rychlý a byl zastaven až na úrovni 0.033 USD, což znamená, že tentokrát se dokonce povedlo překonat poslední zmíněnou hladinu. Bylo to ale jen na okamžik, neboť byl propad hned vykoupen zpátky nad hladinu 0.0357 USD. Retracement netrval dlouho a následoval zase propad k úrovni 0.033 USD. Pak se již trh trochu vzpamatoval, ale i tak se cena nedokázala dostat výše jak do 0.0419 USD. Od té doby zase klesáme.

Co dál?

Tak máme za sebou shrnutí celkového stavu trhu. Není to žádná hitparáda a jediná šance na otočku jsou právě dva nejbližší supporty a supportní trendovka. Jestli právě tyto hranice podpory nevydrží, tak máme jistotu, že si trh jde pro retest low z roku 2018. Vzhledem k tomu, že by stačil jeden mohutný pád ceny, tak je tu vysoká šance na to, že se to i stihne do konce roku. Trhy totiž poslední dva dny jeví známky toho, že se jim nahoru moc nechce a proto se asi opravdu vyplní to, že proběhne ještě jeden propad, než se vydáme do dalšího roku. Co se týče konkrétně Cardana, tak by možná retest low tomuhle coinu prospěl při vstupu do roku 2020.

Indikátory

Tak na RSI už je znát, že se tomu již moc dolů nechce. V podstatě už tolik prostoru pro pokles není. Na MACD máme čerstvě bearish cross, z čehož vyplývá, že je momentum negativní. U Stochastic RSI jsou křivky již v přeprodané části.

Závěr

Neshledávám na Cardanu nic zvlášního oproti dalším TOP altům. Zatím jsme stále vysoko nad minimem z prosince minulého roku, ale ne až tak moc, abychom měli jistotu, že k retestu nemůže dojít. Když by Bitcoin hodně rychle dumpnul řekněme o 1 000 USD, tak je tam Cardano hned. Ale něco takového se snad nestane a hlavně tak velký propad není vůbec očekáván.

Co číst dále?

09.12.19 Technická analýza IOTA/USD – MIOTA v pokračovacím trianglu, propad bude pokračovat

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře