17.12.19 Technická analýza LTC/USD – ledy se konečně hnuly!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Máme tu další sychravý den a spolu s ním i analýzu na Litecoin (LTC), kdy poslední analýza byla cca před deseti dny. Tak se konečně začíná odehrávat to, na co jsem poslední dva týdny čekal. Máme tu avizovaný pokles, který s velkou pravděpodobností bude mít ještě pokračování. I přesto že na altech, jako je Litecoin, byly bullish patterny falling wedge a dokonce se to chvíli tvářilo na odraz, tak stejně zavelel Bitcoin a shodil s sebou celý zbytek trhu.

Podivností ale zůstává, že longy na Bitfinexu vůbec nezačaly klesat. Naopak, stále rostou a to pro mě docela dost nepochopitelná situace. Je to jen manipulace, či trh očekává něco, co já pokládám za neočekávané? Vím, že bude do půl roka halving a všichni si myslí, že to bude jedna velká jízda up, ale stále mi moc nejde do hlavy, proč naskakovat do dlouhých pozic, když ten trh teď vypadá takhle.

Aktuální situace na 4H TF LTC/USD

LTC

Pojďme tedy navázat na moji minulou analýzu, kdy byl zrovna kurz v rámci tvořící se medvědí vlajky. Z té se nakonec cena vylila a další vývoj zformoval již zmiňovaný falling wedge, který byl k vidění na spoustě altů. No, je to klesající klín jako z učebnice, ale stejně to bylo málo platné. Alty prostě čekají, co udělá Bitcoin a i kdyby to mohlo jít klidně nahoru, tak to samo o sobě vůbec nemusí vyjít. Nicméně, bylo překvapením, že před pár dny se i na Bitcoinu vytvořil falling wedge, což mě dost zmátlo a na chvíli jsem i uvažoval, že by možná i k tomu odrazu dojít mohlo. Jenomže, rozhodovat se jen v závislosti na patternech není zrovna dobrý nápad. Pak jsem se totiž podíval na ty otevřené longy a hned mě přešla představa o tom, že to pumpne.

Vraťme se ale zpátky k Litecoinu, kde po propadu z klínu ztratil coin cca 8 % ze své hodnoty. Kurz aktuálně konsoliduje na prvním supportu na cestě dolů, což je hladina 39.69 USD. Jestli bude pokles pokračovat a já si myslím, že s velkou pravděpodobností můžeme očekávat ještě jednu dlouhou svíci dolů, tak další support je v levelu 35.89 USD. Ještě je asi moc brzy vynášet soudy, ale vzhledem k povaze konsolidace, která teď probíhá, to vážně spíše vypadá na opakování poklesu. Ale já to beru pozitivně, protože čím víc bude pružina stlačená, tak o to větší pozitivní momentum v dalším roce budeme na trzích mít. A to přece všichni před halvingem chceme.

Indikátory

Křivka RSI je hodně hluboko v přeprodané části indikátoru a pokud by nedošlo k dalšímu propadu, tak bychom mohli mít i náběh na slabou bullish divergenci. Každopádně, už by to nějaký silný nákupní signál potřebovalo, ale ten zatím nemáme. MACD se docela dlouho kroutilo jako had, ale po aktuálním propadu negativní momentum nabralo očividně na síle. Na Stochastic RSi to pozitivní setrvačnost okamžitě srazilo a křivky musely zase zpátky do přeprodané části indikátoru.

Závěr

Buďme rádi, že se něco děje. I když to není zrovna to, co bychom si přáli. Je totiž důležité, aby se trh alespoň hýbal a v průběhu času se vyvíjel, protože tím dříve dojde k tomu, že se celý kryptotrh konečně překlopí do uptrendu. A věřte tomu, že po tom půlročním poklesu můžeme počítat se silným růstem, který bude trvat měsíce. Už jen proto, že bude Bitcoin halving, tak tyto skutečnosti ruku v ruce pošoupnou cenu nahoru.

Jediná věc, která mě trápí, jsou právě ty otevřené pozice. Jestli to není jen manipulace, tak moc nechápu, proč to trh dělá. Že by už všichni byli netrpěliví a kvůli halvingu vstupovali do trhu? Kdo to pak ale pushne up, když už budou všichni v longu? To jsou věci, které mi teď vrtají hlavou, ale tak snad již brzy na ně dostaneme odpověď.

Co číst dále?

16.12.19 Technická analýza ZRX/USD – 0x rychle maže předchozí zisky

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: