18.11.2022 Tržní přehled pro BTC a index S&P – Přichází velký pohyb a krypto zima?

4.9
(9)

Zprávy a souhrny

Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u pátečního přehledu trhu pro Bitcoin, jiné kryptoměny a akciový index S&P500. Bitcoin přetrvává ve stranové konsolidaci, tím nechává prostor pro spekulativní pohyby cen u altcoinů. Akciový index S&P500 mírně klesá po včerejším projevu členů amerického Fedu. Zvedání úrokových sazeb pravděpodobně bude pokračovat.

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin

Bitcoin se zatím stabilně pohybuje v rámci trojúhelníku kolem hladiny 16 800 USD. Altcoiny tím pádem dostávají prostor pro spekulativní pohyby. Způsobené jsou hlavně krátkodobými obchody traderů a přehodnocováním pozic hodlerů. Z US přicházejí zprávy o velkém výběru Bitcoinu z kryptoburz. Tím by mohla poklesnout likvidita. Následně postačuje menší úsilí krypto velryb a institucí k velkým pohybům ceny. Pohyby cen jsou převážné pozitivní, avšak jenom krátkodobě.

Dolarový index reaguje na support a zlé zprávy z USA

Včera byl ze strany centrálních bank aktivní den. Ve Spojených státech mělo projev několik členů centrální banky (Fed).

James Bullard prohlásil: Dosavadní protiinflační kroky Fedu se jeví velké, ale zatím působí nedostatečně restriktivně. Pro dosažení dostatečných protiinflačních kroků bude zapotřebí další zvyšování úrokových sazeb. Pokles inflace se očekává v průběhu roku 2023. Zároveň jako vrchol zvyšování sazeb naznačil rozsah 5-7 %. Z aktuálních 4 % to může pro trhy znamenat ještě dlouhé období zvyšování, negativních zpráv a hledání dna na akciových trzích.

Pozitivně dopadly ohlašované výsledky z amerického trhu pro nezaměstnanost, která je nižší, než se očekávalo. Fed tak má volné ruce pro další zvedání úrokových sazeb.

Včera byla oznámená i inflace v eurozóně. Celková meziroční inflace pro říjen je na úrovni 10,6 % (narůst z 9,9 % minulý měsíc). Jádrová inflace je 5 %, rostla meziměsíčně z 4,8 %. Dnes dopoledne bude mít v reakci na inflaci projev prezidentka EU Lagardeová. Zároveň můžeme očekávat ohlašování podstatných dat od Kanadské a Britské centrální banky.

Dolarový index během posledních několika dní podle očekávaní zastavil pokles u supportu ve formě exponenciálního klouzavého průměru EMA 200. Přibližně na hladině 105,5 bodů. Můžeme to připsat i výše zmíněným negativním fundamentálním zprávám. Bude se nejbližší dny trend dolarového indexu otáčet?

Akciový index S&P500 možná našel lokální (nižší) vrchol

Podle přiložené technické analýzy (denní graf) můžete vidět poklesovou reakci akciového indexu pod rezistenci ve formě EMA 200 a zároveň „golden pocket“ návratovou zónu poslední impulsní vlny směrem dolů až na lokální dno = 3490 bodů. Pokud se z americké ekonomiky objeví další negativní zprávy o zvyšování sazeb, očekával bych další pokračování poklesů = červená „Bearish“ varianta. V opačném případě je pozitivní „Bullish“ varianta spíše stranový pohyb pod rezistencí a vyčkávání dobrých zpráv.

Bitcoin konsoliduje a trh očekává velký pohyb

Bitcoin se několik posledních dní pohybuje do strany v rámci trojúhelníku. Dnes zatím udržuje stabilní cenu kolem 16 800 USD, čímž nechává prostor pro volné pohyby u altcoinů. Podle denního grafu má aktuálně Bitcoin nad sebou všechny podstatné rezistence ve formě klouzavých průměrů, historického maxima z roku 2017/2018 a zformovanou hlavní rezistenční zónu 19-24 000 USD.

Samotný trojúhelník se zformoval nad malým historickým supportem 15 800 USD. Trojúhelník jako takový je konsolidační struktura, ze které statisticky obvykle přichází další impulsní pohyb ve směru trendu (v tomto případě dolů). Z tohoto důvodu mi nejlogičtější přijde další pád na supportní zónu 13-12 000 USD. Tím by se mohla u indikátoru MACD a RSI formovat konvergence (4hodinový a 1denní graf).

To by byl pro mně dostatečný signál brát to jako lokální dno. Otazná však bude Případná reakce trhu na této úrovni. Můj přehled trhu ze středy naznačil, že v této zóně očekávám obrovskou likviditu ve formě stoploss příkazů a likvidací dlouhých pozic.

Detailnější 4hodinový graf Bitcoinu zobrazuje i méně pravděpodobnou variantu „Armagedon“ (oranžová). Tato varianta vývoje by byla možná jako negativní reakce poklesu do zóny 13-12 000 USD a spuštění lavinového výprodeje (likvidace dlouhých pozic a stop-loss příkazy).

Na akciovém trhu vše naznačuje, že můžeme očekávat další zvyšování úrokových sazeb v horizontu 6-12 měsíců (nebo než bude inflace „zkrocena“). Za tak dlouhé období dokáže Bitcoin předvést obrovské pohyby. Pozitivní zprávy jsou v nedohlednu. Zřejmě tedy přichází skutečná krypto zima, kdy bude obrovská volatilita pro trading a hodleři dostanou další prostor dokupovat na lepších cenách.

Napište nám, jakou máte strategii v případě dalších propadů kryptotrhu. Případně kde je pro Vás zajímavá cena pro nákup?

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasujících 9

Buď první kdo článek ohodnotí

9 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Fantom

Díky za podrobné zhodnocení. Vidím to taky tak. Několik dní, maximálně pár týdnů pohyb do strany a potom pokračování poklesu. Zajímavá je cena 12k. Věřím že se na ni dostaneme v průběhu zimy. Binance na Dual Investment už teď nabízí za kontrakt k 2/12/22 na 12k 4,62% APY a k 31/03/23 skoro 12%.
Baví mě to víc než normální ordery, před 2 týdny jsem prodal BTC za 19,5k (cca90% APY) tehdy byla cena BTC 21k a zdálo se to jako nevýhodný obchod … . 🙂
Rozložení kontraktů v čase na prodej a nákup v různých částkách za různá procenta nabízí
zajímavou úrokovou odměnu.

Karel

12k byt muze,ale to uz si myslim ze bude velice blizko dna.Zase pozor na chamtivost minule lidi taky cekali 1k,2k a pak jim utekl BTC za 3k.

Fantom

Já si myslím že je dokonce solidní šance jít pod 10k. Někdy během příštího roku. A taky bych souhlasil s Jardou, že BTC pravděpodobně neuteče dokud bude FED zvyšovat sazby. Ta provázanost tam podle všeho přece jenom je.

Rob

Souhlasím, Fantome. Bitcoin by mohl teoreticky spadnout úplně kamkoliv (a to bez přehánění). Klidně na trojciferná i méněciferná čísla. Záleží hlavně na celkové situaci v makroekonomickém měřítku. Bitcoin ale chrání PoW. Proto si celou dobu myslím, že se bude trend na BTC otáčet nad $6k. A troufám si vsadit se, že zůstane nad tímto číslem. Pokud dojde na scénář spirály smrti, bude to znamenat, že jsem se zmýlil a pak je možné naprosto vše. I to vše ale Bitcoin pravděpodobně přežije, což bude okamžikem, kdy si lidé uvědomí, k čemu Bitcoin opravdu je. Že to není ani zdaleka jen nějaký investiční nástroj, ale především GLOBÁLNÍ MĚNA, fungující za všech okolností. Altcoiny nyní nezmiňuji jen pro zjednodušení.

Bart

No a co, ta to uteče. Hrát to na dno a pak top bude čím dál tím těžší. Čekají na to miliony lidí a zadní sponzoři 🙂

Martin Burdik

Souhlasím,na dennim grafu je RSI už docela dobře odhaduje změnu směru grafu,ale nezapoměn na jednu důležitou věc inženýre,velcí hráčí a instituce mají přístup k informacím a orderům a dalším neveřejným informacím na marketu.Takže,když uvidí,že žebrácký retail podle RSI indikátoru nakupuje dlouhou pozici tak svou finanční silou bitcoin ještě stlačí víc dolů což ty retailové neštastníky co obchodují na páku vykopne ze ztrátami z pozice a teprve pak bitcoin půjde do longu.

Mikael613

Presne ako pisal martin je to idealne sledovat ale ten kto chce a ma na to zahybat trhom tak si ho aj tak posle kam chce aby pozicie splachol a este vylepsil svoju poziciu… Ono je fajn tie data ale kopec udajov sa dozvieme az po pohybe velkych hracov cize neskoro…PS: Kde sa da sledovat najvacsie penazenky a volume uz je to aj niekde free co si pamatam tak to boli weby kde sa nieco platilo..

Danflyy
Hodnocení článku :
     

Hlavně, že konečně zjistily ten BUG 💱〰 (FTX), ale ještě bude dlouhá cesta …….. 🕳🕳🕳🕳

Reklama: