18.05.22 Analýza ETH/USD – Nad klíčovým supportem

4
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Ethereum (ETH) je nad klíčovým supportem, takže tu určitě máme rozhodný okamžik. Navíc bitcoin pořád setrvává v pásmu kolem 30 000 USD, takže není moc důvod, proč se nyní zabývat bitcoinem. Dokud se král nikam neposune, věnujeme se altcoinům.

Jinak ethereum má tu výhodu, že během býčího trendu nabralo ohromné zisky. Oproti jiným altcoinům jsme pořád na velmi vysokých cenových hladinách. Proto bych si dovolil tvrdit, že při analýzách jde hodně vycházet i právě z trhu etherea. Ne jenom z trhu s bitcoinem. Zatímco na bitcoinu je ten největší „beton“ v rozmezí 12 000 – 3 000 USD, na ethereu jde o rozmezí 400 – 80 USD.Zde budou panikařit i ti nejzarytější hodleři. A to je příležitost pro žraloky, co dlouho čekali na příležitost.

Vzdělávací články Kryptomagazinu, které byste si měli přečíst (1. část)

Aktuální situace na 1W ETH/USD

Takže ethereum celkově ztratilo asi 65 % ze své ATH úrovně. Což je obrovská ztráta za půl rok. Během poslední vlny nahoru, kdy se vytvořil lokální vrchol u S/R levelu 3 360 USD se podařilo smazat asi polovinu ztrát. Jak je ale vidno, skluzavka následně pokračovala až k S/R levelu 1 800 USD. Ethereum proto ztratilo 20týdenní klouzavý průměr, 50týdenní klouzavý průměr a nejspíš i 100týdenní klouzavý průměr.

ETH

Čili těch ztrát bylo na cestě dolů mnoho. Ethereum samozřejmě přišlo i o různé cenové levely jako je 2 320 USD, který ustál ten pád ze začátku roku. Co se týče poslední týdenní svíce, po odrazu od S/R levelu 1 800 USD, se podařilo týden uzavřít nad řečeným 100týdenním klouzavým průměrem. Nicméně v aktuálním týdnu se držíme víceméně pod ním.

Když se na to takhle dívám, asi nás ještě otestování těch 1 800 USD čeká. Jedná se rozhodně o silné pásmo, což potvrzuje i objemový profil. Kolem těch 1 800 USD máme slušnou špičatost. Jestli hladina časem padne, druhá podpora je kolem 1 300 USD. I na uvedeném pásmu je slušná špičatost na objemovém profilu a mimo jiné je blízko 200týdenní klouzavý průměr. Tudíž vcelku solidní konfluence.

Samotná podoba poslední zavřené svíce určitě býčí není. Respektive víme, že kolem 1 800 USD je silná poptávka, ale povedlo se jim umazat pouze polovinu ztrát. Navíc trh ztratil mnoho levelů, které nyní fungují jako rezistence. Růst je proto jaksi komplikovaný.

Indikátory

Týdenní RSI se nyní zdržuje na 35 bodech. Jak můžete sami z grafu posoudit, jedná se o úrovně, kde v minulosti často docházelo k tržním obratům. Níž se ethereum nacházelo pouze v prosinci 2018. Čili se jedná o úrovně, které jsou z dlouhodobého hlediska zajímavé – není nutné jenom sledovat ceny. Ale logicky je ideální stav, kdy dosáhneme oné konfluence.

Závěrem

Ethereum je ve stejné situaci jako bitcoin a zbytek trhu. Došlo k masivnímu poklesu, kdy je trh samotný docela dost přeprodaný. Zároveň je kurz blízko klíčových úrovní. Čili dává smysl, aby se trh na jistou dobu už vzpamatoval a pokusil se o růst. Zas na druhou stranu, hodně levelů bylo ztraceno. Proto případná cenová expanze může být rychle zašlapána do země.

POZOR: Žádné údaje ve videu nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
kubik

Tak dnes se vytvořila možnost že sjedeme dolů na 16,2t na BTC a pod 900 na eth(je to jen na denní grafu),jestli to nevydrží okolo 30t.Tak uvidíme.

Lhts

Jak to děláte ? Můj odhad absolutního dna je za výjimečných okolnosti 16,7.
Co se změnilo od včerejšího dne ?

Vojtech

Ne snad, že by se mi to nehodilo do krámu, ale … kam na to, hergot, chodíš? V těch kresbách se nevyznám. To soudis jen z fiba? Nebo je to prostě voodoo?

kubik

JJ základ je program který využívá fibo a další určí suporty a rezistence,problém je že se to pořád přepisuje a mění,takže hodně je to o nakoukaných grafech

Lukas22

Absolutne nekonzistentny pristup. Pred mesiacom si dristal o 80k, vcera zas nieco ine, dnes 16k. Radsej nic nepisat ako toto.

kubik

Nekonzistení odhad to není,všechno ovlivnují nynější události ale hlavně pohled do budoucnosti,ty grafy prostě předbíhají čas a říkají nám varianty co se může stát, ale vše je jen o možnosti,psal jsem jestli se to neudrží kolem 30t u BTC-a to bude nejdúležitější.Ta spodní modrá čára je možnost,kam to spadne,ale jen možnost,.

kubik

Ještě bych k tomu doplnil,že nejdůležitější je měsíční graf a ten ukazoval otočku okolo 28,4t,ale v této chvíli se s těma labutěma roztrhl pytel

Fantom

Labuť je válka na Ukrajině a počínající celosvětová krize. Ta zahrnuje akce centrálních bank – kvantitativní utahování a zvyšování úrokových sazeb, vysokou inflaci a celosvětové zadlužení. Události v kryptu bych zatím za žádné labutě nepovažoval. Podvodné projekty zkrachují (jsou tak naplánované) a bezcenné shitcoiny půjdou na 0. S tím se počítá od začátku.

spot_img