17.10.21 Technická analýza BCH/USD – zamítnutí hned po proražení rezistence?

5
(2)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Dnes se podíváme na zoubek Bitcoin cash (BCH), který prorazil z několik dní tvořící se struktury a hlavně skrze blízkou rezistenci. Nicméně včerejšek zas na oplátku nebyl pro BCH zrovna přívětivý. Situace na altcoinech je pořád dost nerozhodná. I přesto, že Bitcoin postoupil na jeden krok od dosavadního ATH.

Aktuální situace na 1D BCH/USD

Jak bylo řečeno, Bitcoin cash prorazil z malého bull flagu, který se tvořil v rozmezí S/R hladin 630 – 540 USD. Mimo jiné jistě pomohla i křivka 100denního klouzavého průměru. V blízkosti byl i samotný support, což též muselo pomoci. Na úrovni bylo i high volume node objemového profilu, takže jsme tu měli jednoznačně silnou supportní konfluenci.

BCH

Odraz od této konfluence byl velmi spolehlivý. Sice to šlo střídmě, ale hlavní bylo, že S/R level 630 USD padl. Momentálně kurz BCH na hladině konsoliduje, ale má to velký háček. Včerejší svíce zavřela jako Doji, nebo chcete-li jako Inverted hammer. Řekl bych, že na pojmenování až tolik nezáleží. Prostě se jedná o medvědí svíci a jednoznačné zamítnut při brzké snaze o odraz do vyšších cenových hladin.

Leč svíce nemá naštěstí velké objemy. Mimoto průrazová svíce má s přehledem větší objemy, než všechny svíce z poslední doby. Proto bych se prozatím toho sobotního zamítnutí až tolik nebál. Dokud kurz na hladině konsoliduje, je vše v pořádku. A v takovém případě je racionálnější počítat s brzkým odrazem.

V opačné situaci bych to vnímal jako nemalý problém. Čili aktuální support musí vydržet. Jestli se cena dostane zpátky do blízkosti 540 USD, něco tu nehraje. Zas na druhou stranu, Bitcoin cash může trvat delší dobu, než se vydá nahoru. Cenovou rezistenci jsme sice prolomili, ale high volume node (velká špičatost) objemového profilu je přímo nad námi.

Na základě profilu je takřka celé cenové rozmezí 630 – 720 USD jeden velký cluster. Průlom tedy nebude lehký. Jestli však budou býci úspěšní, nad SPR levelem 720 USD dle profilu nic moc není.

Indikátory

Indikátor RSI zatím nevzrostl ani nad 60 bodů. Zatímco na histogramu MACD je medvědí divergence.

Závěrem

Je tu trochu podobná situace jako u ze včerejška analyzovaného BNB. Trh sice cenově expanduje, ale nemá to zatím žádnou rozhodnou sílu. Navíc ty soustavně velké objemy pořád chybí. Aby se tohle zlepšilo, Bitcoin musí jít na nová historická maxima. Bitcoin cash a ostatní altcoiny pak mohou následovat.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 2

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Crypto
Hodnocení článku :
     

😂 Jarošprime to ty jseš medvěd zamítnutej

spot_img