16.10.21 Technická analýza BNB/USD – pomalu, ale jistě jdeme nahoru

5
(1)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Binance coin (BNB) zase umazal více jak polovinu ztrát z první poloviny letošního roku, takže jsme zase na té správné dráze. A pokud Bitcoin udělá ten poslední krok, BNB se s největší pravděpodobností dostane zpátky tam, kde byl začátkem května. V obecné mluvě již každý počítá s tím, že trh tu poslední velkou vlnu nahoru udělá. To by mohl být ale kámen úrazu, takže se vyplatí být jistě opatrný a zachovat si rozvahu – žádné FOMO.

Aktuální situace na 1D BNB/USD

Binance coin dokázal vytvořit lokální dno na S/R levelu 340 USD. Zde se nastartoval růst, který trvá prakticky do těchto chvil. Leč trh měl prvotně u S/R hladiny 450 USD problém. U uvedeného levelu kurz zarotoval, což trvalo asi několik dní. Nicméně kurz nevyklesal ani do poloviny cesty k S/R hladině 340 USD a už byla zase snaha o postup nahoru.

BNB

Tentokrát se pásmo podařilo prolomit a již několik dní kurz konsoliduje. Jak můžete ale z knotu dnešní svíce vidět, došlo k nenadálému dropu pod sledovanou hladinu. Tento propad trval i s následným vytažením méně jak minutu. Těžko říct, co se stalo. Short squeeze to určitě nebyl, protože ten se vyskytuje v jiných situacích.

Proto bych dnešní price action bral spíše s rezervou. V každém případě nám BNB i nadále konsoliduje na důležité úrovni, takže je nyní racionální předpokládat, že v dohledné době přijde odraz a pokračování v růstu k další cenové rezistenci na S/R levelu 535 USD. Tam je taktéž konfluence v podobě cenové úrovně, tzv. Golden ratio na Fibonacciho posloupnosti a high volume node objemového profilu.

Co se týká objemů, ty jsou pořád podprůměrné. Ve středu přišel menší objemový spike, ale jinak je to velká slabota. Jestli se má jít na all time high, objemy by měly být přirozeně mnohem větší.

Indikátory

Denní RSI vyšplhalo na cca 65 bodů, takže se trh dostal již velmi blízko k hraničním 70 bodům. Nejdůležitější je, se dostat nad tuto úroveň. Bohužel na histogramu MACD je již divergence. A momentum opravdu není prozatím nijak úctyhodné.

Závěrem

Binance coin se díky BTC veze, ale je to pořád takové nemastné, neslané. Price action je relativně v pohodě, ale to momentum mírně hapruje. Kromě toho pořád chybí objemy, které potřebujeme pro potvrzení. V případě, že Bitcoin definitivně pokročí na nová historická maxima, velké objemy by se měly objevit i na ostatních altcoinech, včetně BNB.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 1

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: