15.09.21 Technická analýza BTC/USD – pohnou nová inflační data s trhem?

4.3
(13)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Bitcoin (BTC) se od toho pump & dump z větší části vzpamatoval, což je holt dáno tím, že se ho ta falešná zpráva s Wallmartem prakticky netýkala. Litecoin se však vůbec nehne, cena už téměř 48 hodin stagnuje na jednom místě. Dobrá kocovina. Jinak, jak jsem psal do discordové skupiny Kryptomagazínu, máme nová data o inflaci ze Spojených států. To je pro nás samozřejmě velmi důležitá zpráva.

Inflace a Bitcoin

Na nová data o inflaci trhy natěšeně čekaly, což šlo hned poznat z následné reakce po zveřejnění. Dluhopisový trh šel dramaticky nahoru, Bitcoin reagoval menší pumpou, ale to mohla být náhoda. Zlato šlo mírně nahoru. Akciové trhy pokračovaly v poklesu. Inflace je přirozeně v popředí zájmu, protože se v obecné rovině počítalo s tím, že Federální rezervní banka ji bude chtít dostat pod kontrolu.

Zdroj: tradingeconomics.com

I přesto, že inflace vzrostla nad 5 %, Fed zůstával vlažný, což si předseda Jerome Powell obhajoval tím, že důvody pro růst cen jsou pouze přechodného charakteru a nakonec pominou. Pouze došlo před pár týdny k avízu, že kvantitativní uvolňování čeká tolik předpokládaná redukce.

Co se týče samotného růstu cen, inflace velmi mírně zvolnila. Za červen a červenec meziročně činila 5,4 %, za srpen pak je 5,3 %, takže pokles je vskutku nizounký. Ale z dat za poslední tři měsíce je očividné, že růst cen se prakticky zastavil. Alespoň dle této metodiky výpočtu.

Proto taky dluhopisový trh jde nahoru, protože velké instituce kalkulují s tím, že v konečném důsledku půjde inflace spíše dolů. Federální rezervní bance věřit nemusíme, ale trhům věřit můžeme. Obzvlášť, když na těch trzích operují velké investiční společnosti, které mají nejlepší informace.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Co se týká trhu s Bitcoinem, včerejší denní svíce je pěkně bullish. Objemy jsou pořád průměrné, ale to je holt dáno i tím, že jsme v zakresleném stranovém pásmu. Jakmile by došlo k průrazu, měli bychom vidět o něco větší volume. Ta struktura mi opravdu přijde jenom jako konsolidační. Tím chci říct, že ji nepovažuji za žádnou medvědí vlajku.

BTC

Vlastně bych si dovolil říct, že BTC chce těch 47 000 USD prorazit. Nyní se o to pokouší a na intradenních grafech nesleduji žádný znatelný odpor, alespoň zatím. Pokud denní svíce tudíž zavře nad 47 000 USD, je dobré kalkulovat s tím, že otestujeme zaznačenou rezistenční diagonálu.

Diagonála je velmi blízko Golden Ratio na Fibonacciho posloupnosti a S/R levelu 52 500 USD. Takže tu máme rezistenční konfluenci. Popsané Price Action by dávalo smysl, protože se bude hrát o to, zda se po nižším low vytvoří i nižší vrchol. Z takové struktury se dá pak vycházet.

Indikátory

Momentum jde dle RSI nahoru, takže můžeme brát odraz od cca 42 bodů za relevantní. Na MACD negativní momentum rychle slábne, takže může brzy dojít k překlopení.

Závěrem

Bitcoin má reálnou možnost otestovat zmiňovanou rezistenční konfluenci, kde se bude rozhodovat o tom, jestli vytvoříme nižší vrchol. Z toho se bude dát přirozeně vycházet. Když by ovšem přišel průlom, jedná se naopak o dosti pozitivní signál. Určitě se každopádně vyplatí sledovat objemy, které cenový pohyb potvrdí.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 13

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: