12.11.21 Technická analýza BTC/USD – Bitcoin si konsoliduje na lokálním supportu

4.3
(14)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Bitcoin (BTC) je od včerejší analýzy pořád relativně v klidu, s malými objemy bez jakéhokoliv dynamičtějšího price action. Faktem je, že samotná konsolidace na lokálním supportu vypadá zatím dobře a třeba trh bude mít dostatek sil pro odraz. Pokud ne, další zastávka je zase kolem 61 000 USD.

Aktuální situace na 4H BTC/USD

Bitcoin (BTC) si v poklidu konsoliduje na lokálním S/R Levelu 64 000 USD. Jak bylo již řečeno, po takovém rychlém padáčku je rozhodně dobré něco takového vidět. Býci totiž jednoznačně support vykupují, a tudíž se dost možná dočkáme odrazu – tady upozorním, že nikdy není odraz samozřejmě jistý. Člověk se musí akorát rozhodnout, zda to riskne či nikoliv.

BTC

Ono je i dobré upozornit, že jakožto lokální support není tato úroveň zrovna slabá. Nachází se zde totiž supportní konfluence. Především díky low volume node objemového profilu. Navíc mezi 61 000 – 64 000 USD je relativně velký cluster dle objemového profilu. Zkrátka zatím vše hraje ve prospěch býků. Medvědi totiž mají silné překážky před sebou a je proto otázka, zda to risknou.

Pokud ale nakonec půjdeme dolů, sledujte reakci kurzu na dotek se spodní stěnou zakreslené struktury. Jakmile se od hrany odrazíme, ending diagonal je podle mého ve hře. A to může být skutečně velký problém.

Indikátory

RSI je na 46 bodech, takže technicky je Bitcoin pořád býčí i na intradenním grafu. Neměli bychom však jít pod 40 bodů, už vůbec ne pod hraničních 30 bodů. Co se týká MACD, negativní momentum bylo během propadu vskutku silné. Nyní ale postupně slábne.

Závěrem

Jestli se skutečně vydaří odraz od aktuálního supportu, je určitě na místě takové price action vnímat v dobrém světle. V případě, že ale bude pokračovat tvorba ending diagonal, naopak by měl být každý hodně opatrný a zvážit rizika. Ve včerejším streamu jsem právě vysvětloval, že každý má na základě svých znalostí, mentalitě a finanční situaci averzi k riziku na jiné úrovni. Všichni jsme prostě individuální a podle toho se každý musí sám rozhodnout.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hlasujících 14

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
David

😀😀😀😀😀

LHTS

muj “odhad” je, ze pujdeme az na cca 80tis. a pak bude vetsi korekce. Zalezi pak na “atmosfere” na trhu zda to bude konecna nebo pujdeme jeste vys.

Fantom

Očekávám dnes mimořádně důležitou zprávu z SEC, jestli definitvně potvrdí nebo zamítne ETF BTC na spot pro společnost VanEck. Rozhodnutí už nemůže být odloženo. Termín je sice až 14/11, ale pochybuju že budou “pracovat” v neděli. Zpráva bude pravděpodobně dnes v noci. Buď přijde obrovské FOMO a cena půjde na 95k nebo je konec bull runu. Je možné že velcí hráči už rozhodnutí znají… .

LHTS

IMHO vsadil jsem se se svagrem, ze BTC pujde pod 30tis. max do konce pristiho roku. Vitez ziskava veceri pro dva. Porazeny plati 4x . On tvrdi, ze nepujde. Kdo pujde na veceri zdarma? Hlasujte zde:

https://doodle.com/poll/f6hymtdvmt9drmp2?utm_source=poll&utm_medium=link

🙂

Poslední editace 2 let před přes LHTS
Petr 2

Půjde i pod 20k , jen se třeba odprostit od mamonu a zatemění .

VlastaKop

Takže by se vyplatilo nasadit už šorty?

Fantom

Určitě ne. To v kryptu skoro ani nejde. Sice půjde celý trh dolů ale nikdo neví kdy a jak rychle. A historie nám ukazuje, že když se nakupí hodně shortů tak je burza vypláchne. Až to začne padat tak je nejlepší strategie vykoupit extrémní propad a při krátkém růstu to prodat a čekat na další hluboký propad. Tahle strategie se mi osvědčila v bear marketu. Tam ale ještě nejsme – uvidíme jak a jestli vůbec bude listopad červený. Propad přijde, to je jisté ale nemusí to být teď, určitě se vyplatí počkat.

LHTS

to je pravda,podivejte se na to jak to bylo v kvetnu. Kdo mel dobre nervy, nabalikoval se nekolikrat.

Vojtech

Taky vyčkávám, jak to dnes dopadne. Bulvár v čele s Morgany tomu nedávají šanci a pokud tedy skutečně neprojde, je klidně možné, že se nic nestane, bo to jednoduše je již v ceně započteno. Anebo to naopak poslouží jako skvělá záminka ke krátkému výprodeji? Pokud by to ale přeci jen prošlo, tak … 😳😲🤑?

VlastaKop

Ono je zajímavý, že tyhle pozitivní zprávy mají většinou opačný efekt. Sledoval jsem slovenského youtubera, kanál Trader 2.0 a ten uváděl z minulosti i jiné případy, kdy to znamenalo konec, prostě tehdy pozitivní zpráva jako bejk, a nastal stejně downtrend. Podle něj by bylo naopak lepší kdyby to neschválili, nebo když schválí, aby zavedli radši až později. Vždycky se to nějak okomentuje, když už nic není, tak obligátním, že investoři si vybrali zisky 🙂

Marty

Buy the rumors, sell the news 🙂

Vojtech

Jinak mi tedy připadá zvláštní, že v médiích je kolem toho dnes úplně ticho…

VlastaKop

Média zase budou psát až bude klasicky po všem. Ale některá zahraniční specializovaná o tom píšou. Resp. jiné společnosti jako Salim Ramji, globální šéf iShares a indexových investic společnosti BlackRock, v rozhovoru uvedl, že firma s hodnotou 9,5 bilionu dolarů “v současné době neplánuje” spustit kryptoměnové fondy obchodované na burze (ETF). Jiní spekulanti z VanEck vynaložil velké úsilí, aby zajistil vše, co je zapotřebí učinit, aby jejich návrh prošel. No nic, uvidíme.

VlastaKop

Nějaké ETF se už obchodují, ale ne spotová. Navíc více společností projevilo zájem je uvést. S tím že očekávají kladné stanovisko předsedy SEC, který je spotovému ETF na BTC údajně nakloněn, ale má výhrady ohledně zajištění dostatečné likvidity.

Libor

no. btc už chvíli jen pomalu vyklesává

Vojtech

No ale hlavně nám postupně klesá celá kryptokapitalizace – tudíž žádné přelévání kapitálu btc – alty a zpět jako poslední týdny. Aktuálně jsme na 2,77T a to ještě ve středu to bylo nějakých 3,11T…?

VlastaKop

Jestli nepumpí už ani alty a je odliv kapitálu, tak to asi nevypadá dobře, zrovna jsem přemýšlel jestli nějaký alty nekoupím, ale radši se na to vysrat! Je už možná pozdě. Děkuji že není dobrý být nyní v trhu a radši si dát přes držku a počkat 🙂 Amen.

VlastaKop

Nejspíš to zamítnou, proto i ten propad, částečně nalíčený na Evergrande. Zadlužený čínský developer Evergrande se opět vyhnul bankrotu, když na poslední chvíli zaplatil výnosy z dluhopisů. A i teď jde trh dolů, neříkám, klidně se to může ještě otočit, ale riskujte si sami, jak už i Jarda doporučuje 🙂 ETF furt to zkouší a furt jím to zamítají, si to můžou zkoušet do aleluja, ale chce to sedět u grafu a případně reagovat. Takže nejspíše to potahají sem a tam, nebo střemhlav dolů.

jarino2

Tady je zase strachu, ze nejedeme hned na milion.. o jeje

arnostbouzek CZ
Hodnocení článku :
     

Zdarec všichni Jardo diky za tvou praci

Evžen
Hodnocení článku :
     

Jen připomínám jsme stále ve třetí vlně v konečné 5.vlně. cíl 90000. Ostatní zprávy jsou jen bzukot komárů.

Ninja

Cil 90.000 je teto 3.vlny v 5. nebo je to cil celkovy, tedy te 5. v 5.? Diky

E15

Je připomíná, že to, co se všeobecně očekává, se skoro nikdy nestane ;-)).

spot_img