11.01.22 Technická analýza BTC/USD – krátký průlom supportu a rychlé vykoupení

5
(12)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Bitcoin (BTC) měl včera docela zajímavý vývoj, neboť se kurz na krátkou chvíli propadl až pod 40 000 USD. Bylo mi to ovšem podezřelé hned ze dvou důvodů. Jednak se stalo něco podobného v září minulého roku a jednak prodejní tlak jaksi nesílil. Naopak cenový pokles spíše pod 40 000 USD zpomaloval. Lidově řečeno to tam kdosi chytal.

Aktuální situace na 1D BTC/USD

Bitcoin tedy vskutku agresivně zaútočil na S/R level 42 000 USD a dokonce se ho na krátký okamžik povedlo prolomit. Jak jsem už ale výše psal, viděl jsem v tom podobenství s vývojem z 21. září, kdy bylo low na 39 600 USD a cenu se následně povedlo pěkně vyhnat zpátky nahoru. Mimo jiné propad prakticky vůbec negradoval, ale spíše pod supportem zpomaloval.

BTC

Faktem je, že popsaný vývoj lze naopak hodnotit kladně. Price action totiž navozuje dojem, že si šel někdo silný pod těch 40 000 USD pro likviditu, která tam čekala v podobě stop lossů. Výsledkem je, že denní svíce má podobu Doji, což je v tomto případě bullish.

Já jsem byl dlouho skeptický vůči tomu, že těch 42 000 USD trh prolomí příliš snadno. Jistá rizika tu byla, ale stejně – je to velmi silná úroveň. Navíc je pod ní hned „beton“ v podobě clusteru objemového profilu. Čili kolem těch 42 000 USD je dost silná konfluence.

Indikátory

Denní RSI kleslo pod hraničních 30 bodů, ale bylo to víceméně těsné a momentum se aktuálně zdánlivě překlápí. I dle MACD negativní momentum zesláblo.

Závěrem

Jak jsem již několikrát říkal, Bitcoin potřebuje na aktuálním supportu zkonsolidovat. Chce to alespoň několik dní a následně se uvidí. To včerejší price action každopádně zvýšili šance, že se kurz nakonec odrazí. Ale pořád je nutné být připraven na možnost, že přijde propad a nebýt pak překvapený.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací text, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 12

Buď první kdo článek ohodnotí

30 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
30 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: