1.2.2023 Tržní přehled pro BTC a index S&P 500 – Negativní makrodata z Evropy a čekání na Fed

5
(6)
Ing. Adam Nemčík
Ing. Adam Nemčík
Nadšenec pro Trading, technickou analýzu a Futurologii. Zároveň predikování blízké a daleké budoucnosti. Velkou část volného času trávím studiem a čtením. K Tradingu a technické analýze jsem přičichl během studia na Vysoké škole psaním DP na téma: Možnosti predikce cen elektřiny na burze. To mě zaujalo do takové míry, že následující roky jsem prostudoval desítky knih a kurzů na téma tradingu a technické analýzy.

Vítáme Vás u dalšího přehledu trhu pro akciový index S&P 500, Bitcoin a další kryptoměny. Tento týden získáváme zatím negativní makrodata z Evropy. Budou dnešní zprávy z Ameriky lepší a potěší investory, nebo stáhnou trhy sebou dolů?

Nejvolatilnější kryptoměny za posledních 24 hodin:

Bitcoin se posledních 24 hodin drží hladiny 23 100 USD s minimálními pohyby oběma směry. Altcoiny se pohybují v jednotkách procent a občas některý vystřelí nahoru v desítkách procent. Rozbíhá se velká spekulace, jestli se potvrdí Bull market.

Makrodata z Evropy negativní, večer zasedá Fed:

Tento týden získáváme negativní makrodata z Evropy a Británie. Objevují se špatné zprávy z členských států a celé Evropské unie. Celková inflace Eurozóny dosahuje nadále vysokých 8,5 % (pokles z 8,9 %), jádrová inflace stagnuje na 5,2 %.

Další znepokojivé jsou hodnoty indexu CPI (Konzumerský cenový index), který poslední 4 měsíce velmi nepatrně klesá ze 121 na 120 bodů. Dále můžeme vidět poklesy HDP, poklesy prodejů (resp. zájem spotřebitelů utrácet) a maličký nárůst nezaměstnanosti z 6,5 na 6,6 %. Německá ekonomika se dle některých ukazatelů dostala do mírné recese.

Tato kombinace není příliš příznivá s výhledem zítřejšího zasedání ECB kde se bude rozhodovat o zvedání úrokové sazby. Většina trhu počítá se zvedáním o 50 bazických bodů resp. 0,5%. Pokud bude ECB nucena tímto tempem pokračovat ve zvedání, může mít Eurozóna zaděláno na vážný problém.

V Británii klesají ceny nemovitostí meziměsíčně o -0,6 %. Zítra by měla Bank of England zvýšit úrokovou sazbu o dalších 0,5 %, čím pravděpodobně ještě víc poklesne poptávka po nemovitostech a motivace lidí vzít si hypotéku.

Z Ameriky získáváme údaje o stagnujících platech a benefitech. Nemovitosti tam klesají na meziměsíční a meziroční bázi. Dnes večer bude zasedat centrální banka Fed a očekává se zvýšení úrokové sazby o 0,25 %.

Dolarový index stagnuje

Dolarový index začátkem týdne předváděl slabý pokus o otočení, který byl rychle zamítnutý, pravděpodobně si ještě musíme počkat na další malý pohyb dolů do supportní zóny kolem 100.5 bodů. Následně by se mohla vyformovat už i konvergence indikátoru RSI na týdenním grafu. Pokud se objeví, bude to velmi silný prodejní signál pro většinu aktiv.

Akciový index S&P 500 obhájil hladinu

Akciový index S&P 500 tento týden získává další data od reportujících společností. Vypadá, to že většina trhu je potěšena alespoň neutrálními výsledky firem navzdory ohlášení dalšího kola propouštění. Včera akciový index uzavřel na hladině 4076 bodů, čímž dorovnává lehký propad z pondělí (+1,5 %).

Opožděný indikátor RSI zobrazuje obhájení supportní hladiny 56 bodů a naznačuje volnou cestu pro další růst. Indikátor MACD se otáčí do pozitivní zóny.

Všechno vypadá, jakoby trh nepředpokládal žádné další problémy a měl nás čekat už jenom růst trhu. Dnes večer zasedá Fed, a proto raději vyčkávám se vstupem do trhu, než se potvrdí další makro data a zazní projev Jerome Powella. Ten by měl naznačit, jaké kroky můžeme očekávat v nejbližších měsících.

Bitcoin stabilní kolem 23 100 USD

Bitcoin se už téměř týden drží kolem hladiny 23 100 USD s několika pokusy o hladinu 24 000 USD. Zatím ho tedy před dalším růstem drží silná rezistenční hladina v kombinaci s klouzavým 200týdenním průměrem EMA 200 1W.

Indikátory RSI a MACD naznačují divergenci, čímž zároveň “vychládnou” z překoupené zóny a možný pokles. Nadále uvažuji spíše s poklesem Bitcoinu k hladině 19 400 USD, kde máme nevyplněný gap na grafu CME Futures.

Podle všeho teď Bitcoin vyčkává na reakci Fedu a akciových trhů. Velká část retailu už naskákala zpátky do trhu, i když je situace nejistá. Z mého spíše tradingového pohledu to aktuálně nedává smysl. Pokud náhodou nedojde k poklesu a rovnou překonáme zónu 25 000 USD, pak očekávám retest zóny 23-24 tisíc USD, kde bych rád vstoupil.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream...

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 6

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img