09.12.19 Technická analýza IOTA/USD – MIOTA v pokračovacím trianglu, propad bude pokračovat

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak máme další den a s tím i další analýzu na vybraný coin, Tentokrát se podíváme na MIOTU, na kterou nebyla analýza už skoro měsíc. Stejně jako při analýzách LTC a ETC je i zde patrné, že se trh prostě chystá jít brzy dolů. Otázkou je pouzde, kdy to bude a jak moc velký propad bude. Nicméně, IOTA je na tom daleko hůře než třeba ty dva zmiňované coiny, protože již pokořila minimum z minulého roku.

To je dost špatná zpráva pro tento coin a je to známkou toho, že se jedná o jeden z těch slabších TOP coinů. Vlastně jsme teď na ceně, kterou jsme naposledy mohli vidět v létě roku 2017. Dokud člověk nepřepne na vyšší TF, tak si ani neuvědomí, jak moc jsme vyklesali. Skoro jakoby ani žádný bull run před dvěma lety nebyl.

Aktuální situace na 4H TF IOTA/USD

IOTA

Ještě právě v minulé analýze měl tento coin šanci se vydat na tu správnou stranu, protože pohyb kurzu zformoval falling wedge. Bohužel, šance zůstala promarněná a cena se z tohoto bullish patternu vylila. Jak již víme, tak propad byl tvrdý a znamenal ztrátu více jak 25 %. Nad hladinou 0.1853 USD se propad začal brzdit až v pdostatě skončil. Nicméně, další price action nebyla opravdu nic moc a nejvýš se cena dostala nad úroveň 0.2132 USD. Další vývoj vytvořil v grafu pokračovací triangl, který prostě jenom předznamenává, že trh se moc nahoru asi nechystá. Díky tomu se trh ocitne v situace, kde jsme byli ještě někdy v roce 2017. Je to docela hrozivé a doufám, že se tohle ostatním altům jen tak nestane.

Ale vraťme se už k tomuto konkrétnímu grafu. Target z trianglu je právě úroveň 0.1569 USD, což znamená pokles skoro o 20 %. Jakmile se tedy cena z útvaru vylije, tak to bude dosti bolet. Upřímně, je mi všech hodlerů MIOTY dost líto, protože tento coin je doslova na dně. Každopádně, na poslední zmíněné hranici by již mělo dojít k odrazu s delší časovou působností. Tento trh je na tom sice dost bídně, ale věřím, že to potahá začátkem dalšího roku Bitcoin, protože očekávám po posledním propadu pořádný odraz. Trhy už v podstatě půl roku jenom klesají a i weekly časové rámce budou brzy přeprodané. Naopak, buďme za tento pokles rádi, protože růst je již na dohled. Pružina je ztlačená již dost.

Indikátory

No, z RSI toho moc teď nevyčteme. Je evidentní, že trh nemá prostě moc sílu a jenom se vytvořil další dostatek prostoru pro to, abychom zase mohli klesat dolů. Poslední low je na tomto indikátoru u 11 bodů, takže je tu vysoká šance při dalším propadu na bullish divergenci. Pak tu máme MACD, kde už to vlastně začíná. Máme čerstvě po bearish crossu a teď jen stačí, aby negativní momentum nabralo hodně síly a je to vymalováno. Co se týče Stochastic RSI, tak to teď díky té konsolidaci v rámci útvaru je nerelevantní.

Závěr

Tak ještě chvíli a máme tu konečně ten slíbený propad. Konečně proto, že pak je logickým vyústěním silné oživení, které by mohlo trvat i pár měsíců. Pravdou ale je, že zrovna tento coin není úplně žhavým kandidátem kvůli tomu, že bylo pokořeno minimum z minulého roku. To činí z MIOTY ne tak úplně ideálního kandidáta pro nákup. Nicméně, až k oživení dojde, tak poroste všechno. Něco samozřejmě více a něco méně, ale poroste. Už brzy se snad dočkáme a snad nedojde k dlouhodobé konsolidaci, která by nás při pohledu na graf jen uspávala. 

Co číst dále?

08.12.19 Technická analýza ENJ/USD – Enjin coin se možná odrazil ode dna, bude pak následovat i zbytek altů?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img