13.11.19 Technická analýza IOTA/USD – chystá se i MIOTA na větší pohyb?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...

[Večerní souhrn článků] • Netflix pravděpodobně nakoupí bitcoiny • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak i dnes budeme pokračovat v analýzách na coiny s menší váhou. V předchozích dnech jsme se podívali na trhy s Zcash a Ethereum classic a nyní se podíváme na zoubek coinu IOTA. Zrovna na IOTu nebyla technická analýza už poměrně dlouho. Abych byl konkrétnější, tak poslední byla v první polovině minulého měsíce. Alespoň z mé strany to mělo důvod, protože situace na trhu s tímto coinem byla dosti chaotická.

To se už změnilo, protože se v grafu začalo něco rýsovat a právě z toho už můžeme vycházet. Když bych to měl zkrátit, tak se i IOTa chystá na větší pohyb. To bylo k úvodu vše a nyní se pojďme podívat na graf.

Aktuální situace na 4H TF IOTA/USD

analýza IOTA

Stabilní postup následoval chaos

Vlastně ještě v době zpracování minulé analýzy byla situace docela přehledná, protože postup se držel v rámci trendového kanálu. Pak se ale tato struktura rozbila vylitím kurzu a jediné z čeho se dalo vycházet, byly S/R levely. Některým to třeba stačí, ale mně se takové situace nelíbí.

No, abych to zkrátil, tak poté následoval propad k supportu v cenové úrovni 0.2434 USD, kde se sestup kurzu zastavil již na konci září. Stalo se tak i tentokrát a netrvalo dlouho, než jsme mohli zaznamenat pěkný odraz navrch. Z toho usuzuji, že můžeme hranici podpory v cenovém levelu 0.2434 USD považovat za efektivní a tedy spolehlivou úroveň.

Zamítnutí postupu a konsolidace v rámci bullish patternu

Kurz následně rychle postupoval up, ale přišel odraz v rezistenční úrovni 0.2994 USD a právě od té chvíle se drží sestupný kurz. Při této cestě dolů byly proraženy S/R úrovně 0.2845 USD, 0.2762 USD a poslední breakdown byl zaznamenán na levelu 0.2642 USD. Díky tomuto Price action můžeme v grafu vidět falling wedge, které je k vidění i na Bitcoinu či na grafu s Zcash.

Vzhledem k tomuto patternu můžeme očekávat, že i zde se trh připravuje na mohutnější průraz, který by měl být veden na tu správnou stranu. Zatím máme čerstvě už po několikátém odrazu od spodní hrany wedge a pomalu se blížíme do neúprosné blízkosti dalšího supportu v cenovém levelu 0.2533 USD.

Právě tato úroveň by mohla fungovat jako odrazový můstek, tedy by zde mohl proběhnout počáteční impuls, který by vedl k breakoutu z falling wedge. Prostoru v útvaru začíná být poskrovnu, takže se určitě během několika dní dočkáme. Target z wedge nad úrovní rezistence 0.2845 USD. Jestli se ale něco pokazí, tak při breakdownu je nejbližší support právě náš spolehlivý support na úrovni 0.2434 USD. Je ale potřeba ještě zmínit, že target při výplachu je mnohem níže a to až u úrovně 0.2279 USD. Tak nějak se ale dá očekávat, že to výše zmíněný support může vydržet.

Indikátory

Z RSI je patrné, že tlak medvědů začíná ustupovat, což právě nasvědčuje tomu, že brzy příjde otočka. Prostoru pro postup na sever je tu hodně. Na MACD máme čerstvě po bullish crossu a díky tomu máme tedy momentum pozitivní. To nejdůležitější ale je, že maxima a minima křivek zformovaly falling wedge i na tomto indikátoru. A právě při průrazu to bude mít o to větší váhu. Na Stochastic RSI se už pozitivní momentum bllíží ke svému konci.

Závěr

Všichni teď netrpělivé čekáme na to, co se na kryptotrhu bude dít. Poslední velký pohyb přilákal hodně pozornosti a od té doby se toho moc neudálo. Falling wedge zase pozornost přitahuje, protože ho můžeme vidět na trzích s mnoha coiny. Z toho tedy můžeme usuzovat, že se něco chystá a bude to asi dost veliké. Samozřejmě za předpokladu, že se něco nepokazí. Jisté je, že bychom se v rozmezí několika dní už měli dočkat, ať to bude pohyb na jakoukoliv stranu.

Co číst dále?

11.11.19 Technická analýza ZEC/USD – postup ve falling wedge jako příprava na pumpu?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře