06.08.22 Analýza ETH/USD – Ethereum střídavě postupuje nahoru

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Ethereum (ETH) si drží růstový trend. Díky tomu se tahle mince během několika týdnů zhodnotila o 100 %. Samozřejmě vzhledem k předešlým ztrátám je to jako plivnutí do moře. Ale je to výborné číslo pro swingové obchodníky, kteří se rádi na těchto vlnách svezou. Ethereum tedy střídavě s malými poklesy roste. A týdenní graf dokonce nevypadá úplně špatně. Čili to koresponduje se scénářem, který počítá s růstem do konce léta.

Nezapomínejte ale na to, že se kurzový průběh může zcela vážně každou chvíli dramaticky obrátit. Jsme ve vůbec nejrizikovějším období, protože nám v cenových grafech chybí jedna věc. A to jest úplná kapitulace. Ke kapitulačním výprodejům ještě nedošlo. A shledávám jako naprosté diletantství ze strany některých youtuberů, že označují květnový/červnový pád za kapitulaci. To má ke kapitulaci vážně daleko.

Dowova teorie

Aktuální situace na 1W a 1D ETH/USD

Na týdenním ethereum zaznamenalo několik úspěchů. Podařilo se dostat zpátky nad 200týdenní klouzavý průměr. Momentum se i poté drželo, což nás dostalo nad S/R level 1 300 USD a otestovali jsme S/R level 1 800 USD. Druhá řečená hladina zafungovala jako rezistence. Je to vidno i na vyšších časových rámcích.

Leč kurz se pořád drží v blízkosti S/R levelu 1 800 USD. Nedošlo k žádnému výraznému zlomu. Na týdenním grafu je právě možné sledovat, jak je těch 1 800 USD významný level. Historicky hladina fungovalo dlouho jako support. Nyní je to tedy rezistence. Mimo jiné dle objemového profilu se zde nachází high volume node.

ETH

V blízkosti 1 800 USD je i 20týdenní klouzavý průměr. Není v těsné blízkosti, ale přibližuje se. Čili jde kolem zmíněného levelu rezistenční konfluence. Případný průlom je pro ethereum logicky signál k pokračujícímu růstu. Ještě na MACD je čerstvý signál v podobě býčí divergence. Může to být ale falešný signál. K býčí divergenci již došlo v dubnu, ale záhy se ukázala jako falešná.

ETH

Denní graf ETH nám logicky ukáže o něco větší detaily. Posledních pár týdnů lze sledovat, že momentum slábne. Nicméně se daří držet rostoucí trend. Respektive se tvoří nové vyšší vrcholy a vyšší tržní minima. I díky tomu, že prodejci nejsou nijak zvlášť agresivní.

Na denním RSI je dvojnásobná medvědí divergence. Není ale v extrémních hodnotách nad 70 body. Proto není tolik relevantní. Indikátor MACD má po medvědím překřížení křivek na histogramu je též divergence.

Závěrem

Situace na ETH je hodně podobná cenovým grafům s altcoinovým indexem a BTC. Držíme trend, ale momentum viditelně slábne. Proto asi brzy přijde rozuzlení, ve kterém se rozhodne, co dál.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: