05.10.20 Technická analýza BNB/USD a ChainLink/USD – Link klesá, BNB se drží

5
(3)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Bitcoin opět silně koreluje s tradičními trhy • Známé dílo od Banksyho spáleno a ztokenizováno • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Navzdory tomu, že se Bitcoin...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

V dnešní analýze si rozebereme dva trhy s mincemi BNB a ChainLink. Na Chainlink byla analýzy cca před týdnem a Binance coin jsme již neviděli asi dva týdny. Jak je nějakou dobu zvykem, tak BNB si tak trochu jede svoje a i když zbytek trhu krvácí, tak na BNB je snaha prosadit rychlé obnovení expanze.

Propady jsou tu zpravidla krátké, neboť se vcelku rychle daří navázat na předchozí růst. Co se týče ChainLinku, tak zde jsme po technické stránce v tom krátkodobém downtrendu. A jak nějakou dobu avizuji, tak mi přijde rozumné počítat ještě minimálně s poklesem na 6,5 USD.

V relativních číslech je to ze současné hodnoty navíc ztráta o 30 %, ale za předpokladu, že je to konečná, tak to zas tak bledě nevnímám. Leč chápu, že ti, co nakupovali v závěru té extrémní pumpy z 24. a 25. září, tak jsou dost nervózní. Mějte na paměti, že když cokoliv udělá za den 40 %, tak do nesmíte vlézt, dokud nedojde alespoň ke krátké korekci toho růstu.

Aktuální situace na 4H TF ChainLink/USD

Jak bylo zmíněno v úvodním textu, tak ChainLink postupně pokračuje v regresi. Není to ale až tak agresivní, neboť se to drží v tom malém klesajícím kanále. Sklon toho kanálu není příliš strmý, ale je úzký. Tudíž ta volatilita není až tak agresivní, jak jsme byli v minulém měsíci zvyklí. I tak se ovšem podařilo na Linku umazat od závěru předchozí pumpy na 20 % původní hodnoty.

Co se týče struktury trhu, tak jak jsem říkal minule, Link je v rámci více jak měsíc tvořícího se falling wedge. Vedle toho se dá uvažovat i o klesajícím kanále, ale aktuální je spíše to wedge. Kurz se každopádně drží docela nápadně právě u té horní hrany wedge. Z toho lze vyvozovat, že býci se aspoň trochu snaží udržovat jakýsi nákupní tlak.

V opačném případě bychom hned tvrdě padali dolů. Nicméně, ještě s jedním pádem počítám a to po těch 7 USD – 6,5 USD. Ale nemyslím si, že se zde na dlouho zdržíme. Když tyhle cenové relace dosáhneme, tak bychom tu dle indikátorů neměli býti déle jak 24 hodin. Záleží samozřejmě i na to, co udělá Bitcoin.

Pokud by Bitcoin spadl pod těch 8 880 USD, tak je reálný na ChainLinku flash crash. Vlastně by za takových podmínek postihl flash crash všechny alty. U Linku lze pak při mohutnějším pádu kalkulovat s propadem až na cca 5 USD. Vadí to? Nikoliv, je tam support tvrdý jako skála, který na první dobrou určitě nepadne.

Indikátory

Co se týče RSI, tak za předpokladu pokračování poklesu kurzu je zřejmé, že opětovně padneme hlouběji do přeprodané oblasti. Určitě se ale vyplatí sledovat vícero časových rámců – nejlépe hodinovku, 4H, denní a týdenní. Když je průnik na všech čtyřech grafech, tak je to ideální situace.

Rozumějte, když jsou přeprodaný všechny rámce současně. Na MACD je dle histogramu býčí divergence, ale nepřijde mi, že by trh jakkoliv zareagoval. Pozitivní momentum je každopádně dost slabé.

Aktuální situace na 4H TF BNB/USD

V rychlosti si ještě zrekapitulujeme, co se dělo na BNB. Když mohu mluvit za sebe, tak jsem kalkuloval s ukončením poklesu až kolem 21 USD. No, low se vytvořilo na 21,97 USD, takže jsem se v podstatě trefil. I tak propad býci zastavili o něco dříve a drželi to tímto způsobem až k S/R levelu 29,53 USD. Zde jsme si všiml ale jednoho do očí bijícího rozdílu oproti expanzi z první poloviny září.

Objemy obchodů byly mnohem menší a samotný růst se nevyznačoval ani takovou agresivitou. Z čehož jsem usuzoval, že to asi nebude mít dlouhého trvání, ale i tak bych si třeba nedovolil BNB shortovat. Shortovat do protitrendu nedělají ani profesionální obchodníci, co jsou na burze více jak 20 let.

Tu rezistenci na 29,53 USD se nepovedlo překonat a týden trvající mini-trend padl. Dno dropu je v blízkosti 26,32 USD a ještě jednou se objevila iniciativa to pushovat nahoru. Nicméně, na stejné rezistenci sledujeme zamítnutí. V podstatě to vypadá jako reverzní struktura 123, jež je vcelku častá. Dokud nedojde k prolomení lokálního low, tak je struktura nepotvrzená.

Indikátory

U RSI není moc, co řešit. Trh je na 4H grafu nesmírně silný, kdy negativní momentum nikdy moc dlouho nevydrží. Nyní můžeme ale z indikátoru zpozorovat, že činí problém vůbec atakovat těch hraničních 70 bodů. U MACD to lze shrnout tak, že hrozí bearish cross.

Závěr

Dokud se kurz Linku drží v rámci toho falling wedge, tak je target prostě daný. Počítám minimálně s tím, že dojde alespoň k otestování low, které je u těch 7 USD. Technicky by mi ale nejvíce dávalo smysl otestovat tu střednědobou uptrendovou čáru v rozmezí 7 USD – 6,5 USD.

Co se týče BNB, tak na tomhle trhu je asi racionální předpokládat krátkodobě pokles. Chybí tomu objemy a z price action je vidno opadající zájem.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře