03.08.22 Analýza XAU (zlato) – Odraz od dvouletého minima, recese v USA jako pohon?

5
(3)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Zlato (XAU) má za sebou po dlouhé době větší úspěch. Kurz drahého kovu totiž klesal po několik měsíců a de facto od úrovně historického maxima klesl o více jak 19 %. Významně tomu napomohl více jak dvouroční support, který doposud fungoval jako pevná skála. Mimo jiné byl významným pohonem nová data o HDP.

Peněžní zásoba – Jak je stimulována k růstu?

USA jsou technicky v recesi

Jakmile se zveřejnila nová data o HDP, odezva trhu byla v podobě zvýšeného nákupního tlaku. Agresivita býků se v danou chvíli zvýšila, což dalo celému trhu s drahými kovy impuls k cenové expanzi. To vydrželo po několik dnů.

Vývoj HDP v USA
Vývoj HDP v USA. Zdroj: tradingeconomics.com

Jelikož je v USA HDP dva kvartály po sobě záporné, jde již o technickou recesi. A jak všichni víme, recese je pro zlato velký býčí signál. Trhy ale nefungují tak jednoduše, jak by se mohlo zdát. Recese nezaručuje, že zlato udělá lidově řečeno dardu. Hodně to souvisí s očekáváním ohledně inflace a měnové politice Fed.

Aktuální situace na 1D futures na zlato

Zlato klesalo přes několik měsíců a za tu dobu ztratilo více jak 19 %. Nastalo zkrátka jisté vystřízlivění, ale nebylo to hned. I přesto se dá říct, že je těch 19 propadu hodně. Přece jenom jde o hodně velký trh.

Jak se předpokládalo, pokles se zastavil na S/R levelu 1 678 USD/unce. Což je pro trh již více jak dva roky naprosto klíčová úroveň. Došlo zde k několika odrazům, které měly vážně sílu. Proto bylo skoro jisté, že přijde opakovaná reakce v podobě silné obrany. A to se i stalo. Prakticky okamžitě na hladině začali býci pád vykupovat.

zlato xau

To vydrželo ale jenom pár dní a následně momentum značně zesláblo. Pak přišla ihned vzpruha díky novým datům o HDP. Jakmile byla data zveřejněna, přišla velká pumpa nad S/R level 1 765 USD/unce. A postup kurzu se zastavil až na point of control objemového profilu.

Následně se kurz mírně stáhl k S/R levelu 1 765 USD/unce. Kde zrovna konsoliduje. Zlato má jednoznačně technickou příležitost pro pokračování v růstu. Všimněte si ovšem, že kurz je velmi blízko od horní hranice zakresleného klesajícího kanálu. Prvně je nutné tuto překážku překonat. Pak můžeme pokračovat výš.

Závěrem

Už mnohokrát jsem říkal, že zlato nejspíš čeká lámání chleba až na přelomu roku. V obecné rovině se počítá s tím, že inflační tlaky v zimě opětovně zesílí. A to může právě hodně zamávat s očekáváním ohledně budoucí inflace. Upřímně bych si nedivil, když by zlato započalo zase bull run. Ale musí se setkat určitý soubor faktorů – vysoké inflační očekávání, recese a selhání restriktivní měnové politiky Fed.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasujících 3

Buď první kdo článek ohodnotí

11 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Floutek

Pane Jarolíme,
zaslechl jste mj. neco o tom, co delaji na zlatych futures banky v USA? Necetl jste informaci nize nekde ve verejnych ekonomickych zdrojich? Vim, ze je to video od Golden Gate, tak se na to divam s rezervou…

https://www.youtube.com/watch?v=6sGcrQBrsyM

sgrios ìmpirean

Falešný guru Jára nemá o seriózní informace zájem. Jde mu jen o narcistický pocit, klikance a obdiv nic neznalých návštěvníků tohoto ubohého, prolhaného webu .
Lidi,vzpamatujte se ! Předpovídat budoucnost nelze !!!

Floutek

Tenhle „prolhanej a ubohej web“ mi umoznil pred lety koupit vyhodne krypto a otevrel mi v podstate dvere do financniho sveta…

Cili ja jsem spokojenej a verim, ze mraky mistnich ctenaru taky .-)

sgrios ìmpirean

Blahopřeji.
Ve kterém ústavu pobýváte? Jen doufám, že to psal váš ošetřovatel, protože pokud ne, tak jste fakt ubohé,nevzdělané trapno.

Floutek

Stejnou otázku si pokladam uz nekolik tejdnu – kdykoli vidim tvoje komentare trolle…

Prosim udelas mi laskavost a prestanes tu otravovat? Ptal jsem se na neco autora clanku, nikoli tebe… Od nej se muzu poucit a dozvedet se, co me zajima…

Az budu potrebovat vedet, proc svet generuje tolik nepotrebnejch idiotu – obratim se na tvoji malickost .-) Zajiste mi poskytnes fundovanou odpoved 🙂

DejvLord

Přesně tak. Protože nikdo přece na tom nemůže vydělat že 😀 Všichni jsou jen blázni a lžou… 😀
Ps: sgrios ìmpirean = zničit říši
Asi myslíte to strašné krypto že.
Jen do toho. Trollením českého malého kryptomagazínu to určitě zvládnete 😉

Poslední editace 3 měsíců před přes DejvLord
sgrios ìmpirean

Madoff? Říká ti to něco?
Já mám z vás kryptoidiotů jen legraci a spoustu peněz. Takže jen pokračujte!!!

DejvLord

A ty jsi ten Madoff? 🙂 Když na nás tak vyděláváš?
Nebo je Madoff bitcoin, krypto obecně?
Jinak gratuluji že na kryptu vyděláváš 🙂 O to přece jde.
Já v tomto roce jen na obchodech s kryptem vydělal přes 800tis. A to mám z krátkodobých obchodů. Nepočítám NFT a další hovadiny na kterých se dá taky pěkně vydělat 🙂
Jakou strategii máte? Z vašeho textu to nejde přesně určit. Typnu si že sázíte na pokles? 🙂 Nebo nějaké podvody jako Bernie?

Standa

Tvl Vejkape z Nemajnic, ty už ses tady tolikrát odkopal a odhalil, že mi je trapně za tebe.., ty „majiteli exekutorů, vlastníku domů v zahraničí, investore do diamantů, co si je zašíváš pod kůži“, atd, atd.. :-)) Ještě jsi nepochopil, že jsi tady propálenej a všem pro smích??

DejvLord

😀 Jste vtipný. Děláte někde stand-up? Upřimně mě udivuje kolik času a energie tomu věnujete vzhledem k tomu jaký máte na to názor. Asi máte hooodně času na blbosti…

Richard

Vysoké inflačné očakávanie bude až do 5. novembra 2024, resp. dokým bude Biden v bielom dome. Recesia už je, nech si hovorí Pedo Peter a jeho poskoci čo chcú a bude dokým bude Brandon v bielom dome. K zlyhaniu reštriktívnej politiky Fedu sa vyjadriť neviem, ale stavil by som ľavú ruku na to že tý ľudia sú babráci a mamľasi. Dedo s demenciou si lepších ľudí do týmu nezoženie. Tak to vyzerá že nás čaká ďalšia poriadna recesia a ak budeme mať štastie tak bude taká zlá ako tá z 20. a 30. rokov minulého storočia + bonus: nám ešte budú mrznúť zadky počas zimy. Čo znamená že teraz treba nakúpiť striebro a platinu. Držať to do max. pólky 2024, predať a všetko to staviť na Trumpa, Desantisa alebo koho republikáni pošlú proti Potatusovi. Už teraz to majú vyhrané, ak samozrejme demokrati nepredvedú zase tie ich volebné čáry-máry ako počas posledných volieb.

Reklama: