02.11.22 Analýza S&P 500 a Nasdaq – Fed Day!

3.8
(4)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako jsou Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Více jak čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat fundamentální analýzu. Zaobírám se makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Indexy S&P 500 a Nasdaq mají těsně před zasedáním Fed velmi zajímavé price action. Až to chvílemi působí schizofrenně. Ale to není až tak překvapivé, protože psychologie trhů soustavně kličkuje mezi dvěma póly. Že dnes Fed zvýší sazby o 0,75 procentního bodu je v podstatě hotová věc. Důležité ovšem je, co zazní během tiskové konference. A bude napsáno v krátkém stanovisku. Jestli Powell potvrdí svá dřívější jestřábí stanoviska, nejspíš hodně býčích spekulantů své pozice opustí.

Jsem právě zvědavý, jestli Powell bude chtít myšlenky na „pivot“ zcela zašlapat do země, nebo trhy nechá spíše na pochybách. Vzhledem k tomu, jak se choval v létě, si dovolím tvrdit, že zvolí první možnost. Včera totiž došlo ke zveřejnění PMI a Job Openigs. Obojí v podstatě říká, že restrikce Fed příliš nefungují. Proto taky byla reakce trhu negativní. Jelikož tržní účastníci pochopili, že americká centrální banka nesleví.

Aktuální situace S&P 500 a Nasdaq

Akciový index S&P 500, respektive kurz indexu, se stále snaží prolomit skrze S/R level 3 950 bodů. Což je úroveň, kde je významná rezistence. Máme tu cenovou úroveň, kde často docházelo k obratům. Klouzavý průměr s periodou 100. A velký shluk na objemovém profilu. Prostě slušná rezistenční konfluence a tím pádem ideální kandidát na vytvoření nižšího high. Kurz indexu se opakovaně pokouší o průlom, ale to se opakovaně nedaří. Úterní svíce nemá navíc zrovna příznivou podobu. Je to zjevné zamítnutí, po čemž roste pravděpodobnost otočky kurzu.

Co se týká podoby toho růstového trendu. Je to velmi střídmý postup kurzu. Malá vlna nahoru, ještě menší vlnka dolů jako retrace. A takhle neustále dokola. Ale u současné rezistence se struktura může změnit. Stačí, aby kurz nebyl schopen nadále pokračovat nahoru. Ale zas na druhou stranu, když se podíváme na jednotlivé akciové tituly, mnohdy je vážně znát, že si to alespoň krátký retrace nahoru zaslouží. Taková Meta je až tragikomicky přeprodaná. Že se až člověk diví, že jde kurz pořád dolů. Zas na druhou stranu, je na trhu mnoho titulů, které si zaslouží jít hlouběji. Vlastně je celkově pořád dost prostoru pro pokles. Zatím to ale celé drží naděje, že Fed zvolní.

Kurz indexu Nasdaq má evidentně problém při low volume node objemového profilu, které je na 11 725 bodů. Už zde máme druhé high. První je z 6 října a druhé z 25. října. Rozdíl s indexem S&P 500 je na první pohled znatelný. Zde není ten trend tak pěkně uhlazený. Mnohem větší volatilita a očividná snaha o rotaci kurzu. Index Nasdaq je z trojice, kde je i Dow Jones, bez debat nejslabší. Dow Jones moc nesledujeme, takže jenom krátce upozorním, že na průmyslovém indexu trvá cca od polovina října agresivní rally. Ale i zde trh pořád respektuje medvědí trend. Polopaticky řečeno kurz zůstává v medvědím teritoriu.

Závěrem

Obecný akciový trh, a tím pádem i Bitcoin, se drží nad vodou hlavně díky myšlence, že Fed nedokončí svůj boj s inflací. Je to ovšem dobrý základ? Nebo spíše zoufalá fantazie? Já bych řekl, že je to hodně slabý základ. Základ, do které stačí doslova šťouchnout a sesype se. Přesněji řečeno stačí, aby večer Powell řekl pár „správných“ slov a je hotovo.

Jakmile se večer zveřejní stanovisko, ihned zpracuji krátké shrnutí, aby byli mí čtenáři v obraze. Večer každopádně očekávejte větší volatilitu. Avšak nečekám vyloženě něco extrémního. Ale kdo ví, s čím přijdou.

Jsem nově i na Linkedinu, kde sdílím některé své postřehy a nejlepší články. Směle mě tam můžete sledovat.

Máte-li jakýkoli dotaz týkající se kryptoměn, neváhejte se přidat do naší diskuzní skupiny na Facebooku. Nezapomeňte se také připojit na náš oficiální discord server KRYPTOMAGAZIN CZ. Máme taky Youtube kanál, kde můžete dát odběr, aby vám neuteklo žádné video nebo stream.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Analýza se nesnaží predikovat budoucí cenový vývoj. Slouží výhradně jako vzdělávací obsah, jak k trhu myšlenkově přistupovat. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 3.8 / 5. Počet hlasujících 4

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Mikael613

Kedy a kde to viem vidiet/pocut alebo si precitat prve clanky? som v praci tak to nemozem vyhladavat na nete… Dik

Mikael613

Ps: a co ta vecera kde bola stavka ci btc padne dole alebo nie ta zverejnena anketa nestiham to do ciech tak ci tak len by som chcel vediet ako to dopadlo a mooneri :))

Reklama: