01.01.20 Technická analýza XMR/USD – blíží se příležitost

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Hned na úvod bych vám všem chtěl popřát hodně štěstí v dalším roce. Konečně tu máme pro trhy velmi důležitou událost a to roční close, kdy si s naprostou jistotou můžeme říci, jaké mince byly v tom předešlém roce naprostým propadákem a co je naopak zisková mince, která by mohla být favoritem v letošním roce. Na Moneru (XMR) teď víme, že se nejedná o nic zázračného, protože za ten rok máme k dnešnímu dni zhodnocení asi 15 %.

Žádná sláva to není, ale po technické stránce je důležité, že máme vyšší low. A co se týče mě osobně, tak mě dost zajímá, jak na to trhy v tomto měsíci zareagují. Spousta mincí je totiž v vlastně již v uptrendu, což se nemusí na první pohled zdát, neboť ten půlroční pokles velkou část zisků umazal. My ale teď můžeme s jistotou tvrdit, že když se minima z roku 2018 nepovedlo pokořit, tak je tu obrovská šance na to, že pomalu přijde to, na co jsme tak dlouho čekali.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

XMR

Tak teď standardně navážeme na moji poslední analýzu na XMR, kdy jsme byli v začátku toho posledního většího propadu kurzu. Jak můžete vidět, tak supporty v úrovních 51 USD a 48,693 USD padly a pokles se zastavil až nad úrovní 43,550 USD, což je zrovna taková poslední překážka, aby se trh dostal do úrovně minima z roku 2018. No, momentum se ale zde hezky překlopilo a byla tu vcelku velká snaha o proražení levelu, který je teď rezistence v úrovni 48,693 USD.

Jak je vidno z grafu, tak došlo k tvrdému zamítnutí, které bylo podpořeno hodně vysokými objemy, což bylo jasným signálem, že výš už nepůjdeme. Pak následoval střídmý pokles, jenž trval pár dní, a pak se trh opětovně pokusil o průraz hladiny 48,693 USD. Tentokrát ta snaha byla i menší a bez větších obtíží rezistenci medvědi ubránili.

Klesající triangl

Následoval pokles a po pár dnech se zase momentum na krátkou dobu obrátilo. Vzhledem k tomuto price action se nám v grafu vytvořil medvědí útvar klesající trojúhelník a my jsme skoro v jeho závěru. To znamená, že si trh brzy bude muset zvolit, na jakou stranu se přikloní. Jestli dojde k průrazu skrze spodní stranu patternu, tak je target na úrovni 39,640 USD, což je právě úroveň minima z roku 2018.

Je tedy dost pravděpodobné, že trh tuto hladinu v blízké době otestuje. Já zde ale čekám silný odraz, stejně jako jsme mohli vidět na Ethereum classic z mé analýzy ze včerejška. Očekával bych tedy podobný price action, takže si z případného otestování hladiny hlavu zrovna nelámu. Jinak, objemy jsou pořád velmi nízké, ale očekávám během tohoto měsíce znatelné oživení situace.

Indikátory

RSI je z posledních dvou týdnů dost neutrální. Vlastně nám ukazuje, že je dostatek prostoru na obě dvě strany. Na MACD indikátoru se nám schyluje k bullish crossu, ale dokud je kurz v rámci patternu, tak to má dost malý vyznám. Jestli ale dojde k průrazu skrze horní hranu útvaru a zároveň i k bullish crossu, tak je to potvrzení. Co se týče Stochastic RSI, tak zde jsou křivky indikátoru na půli cesty up.

Závěr

Pevně věřím, že s novým rokem bude spousta nových příležitostí, ale jak často říkávám, tak musíme být trpěliví a situaci sledovat. Chápu, že to teď není moc pro nikoho z nás zajímavé, ale chce se to trochu překonat a i tak si to hlídat, protože by pak byla smůla tu příležitost propást. Konkrétně zde na Moneru vidím příležitost v otestování hladiny minima z roku 2018. Vzhledem k tomu, že je prodejní tlak tak slabý, tak neočekávám, že by mělo dojít jen tak proražení supportu.

Co číst dále?

31.12.19 Technická analýza Ethereum classic – nečekaná síla

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img