01.01.20 Technická analýza XMR/USD – blíží se příležitost

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.
[speaker]

Hned na úvod bych vám všem chtěl popřát hodně štěstí v dalším roce. Konečně tu máme pro trhy velmi důležitou událost a to roční close, kdy si s naprostou jistotou můžeme říci, jaké mince byly v tom předešlém roce naprostým propadákem a co je naopak zisková mince, která by mohla být favoritem v letošním roce. Na Moneru (XMR) teď víme, že se nejedná o nic zázračného, protože za ten rok máme k dnešnímu dni zhodnocení asi 15 %.

Žádná sláva to není, ale po technické stránce je důležité, že máme vyšší low. A co se týče mě osobně, tak mě dost zajímá, jak na to trhy v tomto měsíci zareagují. Spousta mincí je totiž v vlastně již v uptrendu, což se nemusí na první pohled zdát, neboť ten půlroční pokles velkou část zisků umazal. My ale teď můžeme s jistotou tvrdit, že když se minima z roku 2018 nepovedlo pokořit, tak je tu obrovská šance na to, že pomalu přijde to, na co jsme tak dlouho čekali.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

XMR

Tak teď standardně navážeme na moji poslední analýzu na XMR, kdy jsme byli v začátku toho posledního většího propadu kurzu. Jak můžete vidět, tak supporty v úrovních 51 USD a 48,693 USD padly a pokles se zastavil až nad úrovní 43,550 USD, což je zrovna taková poslední překážka, aby se trh dostal do úrovně minima z roku 2018. No, momentum se ale zde hezky překlopilo a byla tu vcelku velká snaha o proražení levelu, který je teď rezistence v úrovni 48,693 USD.

Jak je vidno z grafu, tak došlo k tvrdému zamítnutí, které bylo podpořeno hodně vysokými objemy, což bylo jasným signálem, že výš už nepůjdeme. Pak následoval střídmý pokles, jenž trval pár dní, a pak se trh opětovně pokusil o průraz hladiny 48,693 USD. Tentokrát ta snaha byla i menší a bez větších obtíží rezistenci medvědi ubránili.

Klesající triangl

Následoval pokles a po pár dnech se zase momentum na krátkou dobu obrátilo. Vzhledem k tomuto price action se nám v grafu vytvořil medvědí útvar klesající trojúhelník a my jsme skoro v jeho závěru. To znamená, že si trh brzy bude muset zvolit, na jakou stranu se přikloní. Jestli dojde k průrazu skrze spodní stranu patternu, tak je target na úrovni 39,640 USD, což je právě úroveň minima z roku 2018.

Je tedy dost pravděpodobné, že trh tuto hladinu v blízké době otestuje. Já zde ale čekám silný odraz, stejně jako jsme mohli vidět na Ethereum classic z mé analýzy ze včerejška. Očekával bych tedy podobný price action, takže si z případného otestování hladiny hlavu zrovna nelámu. Jinak, objemy jsou pořád velmi nízké, ale očekávám během tohoto měsíce znatelné oživení situace.

Indikátory

RSI je z posledních dvou týdnů dost neutrální. Vlastně nám ukazuje, že je dostatek prostoru na obě dvě strany. Na MACD indikátoru se nám schyluje k bullish crossu, ale dokud je kurz v rámci patternu, tak to má dost malý vyznám. Jestli ale dojde k průrazu skrze horní hranu útvaru a zároveň i k bullish crossu, tak je to potvrzení. Co se týče Stochastic RSI, tak zde jsou křivky indikátoru na půli cesty up.

Závěr

Pevně věřím, že s novým rokem bude spousta nových příležitostí, ale jak často říkávám, tak musíme být trpěliví a situaci sledovat. Chápu, že to teď není moc pro nikoho z nás zajímavé, ale chce se to trochu překonat a i tak si to hlídat, protože by pak byla smůla tu příležitost propást. Konkrétně zde na Moneru vidím příležitost v otestování hladiny minima z roku 2018. Vzhledem k tomu, že je prodejní tlak tak slabý, tak neočekávám, že by mělo dojít jen tak proražení supportu.

Co číst dále?

31.12.19 Technická analýza Ethereum classic – nečekaná síla

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře