15.12.19 Technická analýza XMR/USD – zatím se vyčkává

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak čas plyne rychle a už je to tři týdny od mé poslední analýzy na Monero (XMR), což bylo těsně předtím, než pokles definitivně skončil. Jak už jsem říkal v jiných analýzách z poslední doby, tak se čeká a čeká, co Bitcoin nakonec udělá. Zatím to není tedy žádná sláva, ale ani zatím nedochází k většímu propadu, jak bych očekával. Alty se v podstatě docela drží a Bitcoin zatím také. Matou mě tedy dost ty otevřené longy na Bitfinexu. Že by jenom nějaká manipulace? V minulosti to fungovalo jako docela dobrý indikátor, protože ATH=výplach. Zatím se to ale neděje a my musíme pořád čekat, co bude dál, protože vstupovat v těchto chvílích je nanejvýš riskantní. Byl by to akorát čistý gambl.

Aktuální situace na 4H TF XMR/USD

XMR

Tak nakonec cena propadla až pod hladinu 48.693 USD, což bylo docela velkým překvapením. V nižších hladinách to ale začali medvědi vzdávat a to byla příležitost pro nakupující. Momentum up rychle nabíralo na síle a velkou část ztrát tím bylo za krátkou dobu umazáno. Nicméně, přes rezistenční level 58.394 USD se trh již nedostal. Můžete si všimnout, že zde byl pokus o překonání této hladiny, ale velmi razantně to bylo zamítnuto. V podstatě okamžitě byla cena zašlapána zpátky. Nenásledoval ale mohutný propad, jak by se třeba po takovém zamítnutí dalo očekávat. Naopak, volatilita úplně minimální, objemy jsou na tom stejně, cena jenom pomaličku vyklesává a momentálně je u supportní úrovně 51 USD.

Z výše popsaného je jasné, že to není prostě žádná hitparáda. No, co teď? Musíme holt čekat a obávám se, že do konce roku se to až tak moc nezmění. Větší část trhu totiž čeká stejně jako já na roční close jako na další Vánoce. Co se týče ceny Monera, tak kdyby se cena do konce letošního roku vůbec nehnula, tak je na tom tento coin stejně dost dobře. I tady tedy máme vyšší roční minimum a to se prostě počítá a doufám, že to trh bude vnímat stejně tak pozitivně jako já. Faktem ale zůstává, že vyšší časové rámce ukazují, že je tu stále dost prostoru na to, aby ten poslední propad mohl proběhnout. Jak ale vidíme, tak ten stále ne a ne přijít.

Indikátory

Tak z RSI vidíme, že se trhu nechce ani moc dolů a ani moc nahoru. Dost to vypadá jako patová situace a není se moc čeho chytit, bohužel. Křivky MACD se kroutí jako had a v takovém případě nejsou crossy křivek vůbec relevantní. U Stochastic RSI se momentum na aktuálním supportu začalo zvedat, ale neočekávám od toho nic velkého.

Závěr

Je to holt nuda a nám nezbývá nic jiného, než to do konce roku vydržet. Na roční close se opravdu moc těším, protože s novým rokem očekávám zase zvyšující se zájem ze strany investorů. Zatím mají kapitál všichni schovaný ve “strohožkách”, ale nakonec je budou muset vytáhnout. Jak se ale situace dynamicky na Bitcoinu mění, tak to už úplně nevypadá na to, že by se trhu chtělo jít níže, ale já si stejně myslím, že ještě poslední drop přijde. Pokud to bude opačně, tak budu hodně překvapený, protože když se podívám na to historické maximum longů na Bitfinexu, tak už snad ani nezbývá nikdo, kdo by to mohl pumpnout. Všichni už totiž v longu jsou. 

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img