13.12.19 Technická analýza BTC/USD – tak bude ještě jeden pokles do konce roku?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Tak z mé strany nebyla analýza na Bitcoin už více než šest týdnů, takže vám přináším i svůj pohled na to, co se právě na trhu děje. Na trhu je to zase pěkná nuda a jde vidět, že zájem obchodníků/investorů je v posledních dvou týdnech naprosto minimální. Důkazem je i velmi mrzký nákupní tlak, který každým dnem naopak ještě slábne. Právě na takovém NEO to tak trochu vypadá, že se brzy dostaví otočka.

Podobná struktura je i na Litecoinu. Nicméně, na Bitcoinu je zase něco jiného a z toho usuzuji, že se opravdu vyplní moje avizo, že do konce roku nás čeká ještě propad. Je samozřejmě teoreticky možné, že celý trh budou táhnout altcoiny, ale vzhledem k tomu, co v poslední době převádějí, je to spíš nepravděpodobné a největší váhu bych dával tomu, co lze vidět na grafu s BTC.

Aktuální situace na 4H TF BTC/USD

BTC

Je u mě zvykem, že v každé analýze navazuji na to, kde jsme skončili v té první. Dnes udělám tak trochu výjimku a něco málo přeskočím, protože všichni víme, že breakout z falling wedge prostě nevyšel a mělo to za následek dost nehezký pokles, který se zastavil až u silného pásma, které v podstatě začíná na ceně 6 800 USD. Je překvapující, že se kurz dostal až sem, protože už při prvním dotyku s touto hladinou se nám udělal reverzní hammer s vysokými objemy, ale tak nějak to prostě nestačilo a stejně se vytvořilo nižší low. No, pak jsme tu měli moc hezký retracement, který ale nevydržel zrovna dlouho a taky se nedalo moc očekávat, že dlouho vydrží. To rising wedge bylo do očí bijící a kurz již nepustila rezistence v cenové úrovni 7 785 USD výše.

Klesající triangl

Kurz se pak z rising wedge vylil, čímž byl konec retracementu v podstatě zpečetěn. Od té doby je jasně vidět, že kupující jsou čím dál slabší a slabší. Vzhledem k price action z posledních dvou týdnů máme v grafu klesající triangl. A právě v tomto patternu pomalu dochází místo a trh se bude muset rozhndout, kam se pak vydá. Potvrzením útvaru jsou i konstantně klesající objemy obchodů, takže trh zkrátka vyčkává. Vzhledem k povaze útvaru je tip samozřejmě směrem dolů a tady jsme právě v opozici vůči tomu, co lze vidět na některých altcoinech. Nicméně, BTC graf má větší váhu, obzvlášť v poslední době. Což právě více sedí k tomu, že ještě jeden pokles do konce roku tu budeme mít.

A snad by mohl být na dlouhou dobu i poslední. Jak můžete vidět v grafu, tak target je v těsné blízkosti silného supportu 6 081 USD, kde v minulosti došlo k bezpočtu silných odrazů up. Nejdůležitější na tom je, že se tím v podstatě při vstupu do nového roku nic zásadního nezmění. Stále na tom budeme o dost lépe než minulý rok. Ani u TOP altů by to nemělo znamenat pokoření minima ze závěru roku 2018. Naopak bych řekl, že je to to potřebné “odpalovací stanoviště” pro další silný odraz. Někde se to palivo prostě nabrat musí a my jsme už dost blízko místa, kde je toho paliva víc než dost.

Indikátory

Z RSI můžeme konstatovat, že prostoru pro případný pád je tu dost a můžeme tedy očekávat pokles alespoň po poslední low. Na MACD je naopak naděje v podobě čerstvého bullish crossu, ale moc bych tomu váhu nepřidával. Význam by to mělo ve chvíli, kdy by byl kurz nad trianglem. Stochastic RSI zase naznačuje, že trh svůj růstový potenciál pro následujících několik hodin již vyčerpal.

Závěr

Ještě jedna důležitá věc je ta, že na Bitfinexu za poslední tři týdny vzrostly longy o 65 %. Je jich tam cca 41 000, což znamená, že jsme nad úrovněmi, kde vždy došlo k obrovskému výplachu. Jestli to tedy není jen nějaká manipulace, tak je to jenom potvrzení toho, že poslední letošní propad je na spadnutí. Longy jsou teď na ATH, takže to může přijít každou chvíli.

Co číst dále?

12.12.19 Technická analýza NEO/USD – že by byl už brzy konec poklesu?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img