12.12.19 Technická analýza NEO/USD – že by byl už brzy konec poklesu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

BTC, BAKKT, XRP – Týdenní přehled zpráv aneb co podstatného se událo minulý týden

Připravili jsme pro vás stručný přehled těch nejdůležitějších zpráv za celý tento týden. Takže pokud nestíháte a uvítali byste...

[Večerní souhrn článků] • Téměř polovina obchodníků s kryptoměnami jsou dlouhodobí investoři • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Technické analýze finančních trhů a psaní populárně-naučných článku do ekonomie se aktuálně věnuji jen jako přivýdělku ke studiu. Úspěšně jsem absolvoval bakalářské studium z oboru Regionální rozvoj a správa na FRRMS MendelU. V šoučasnosti mám čerstvě po úspěšném dokončení magisterského studia téhož oboru, ale na ESF MUNI. Můj obor studia tedy nebyly finanční trhy, ale ekonomie blahobytu. I přesto se chci raději věnovat analýze finančních trhů a to na full time, kde mohu využít i své znalosti z ekonomie, které mám díky studiu svého oboru. Ve volném čase se věnuji studiu historie, politické filosofie apod.

Tak máme již dva týdny od poslední analýzy na čínský coin NEO. Tehdy byla situace po tvrdých propadech vcelku jasná a mohli jsme tedy v klidu konstatovat, že NEO nedokázalo překonat poslední HIGH, čímž se v podstatě k tvrdému propadu odsoudilo. NEO ke konci října převádělo moc pěkný price action, který by každý rád viděl jistě znova. Bude to ale brzy? Na trhu s tímto coinem se začíná zase něco formovat a aktuální struktura trhu je pro mě naznačení, že bychom zase mohli opět nahoru a to již brzy. Pojďme se ale už podívat na graf a podívat se na to na vlastní oči.

Aktuální situace na 4H TF NEO/USD

NEO

Už z poslední analýzy víme, že NEO má po tvrdém propadu kurzu a retracement započal až nad úrovní 8.29 USD. Retracement byl docela rychlý a agresivní, ale bylo hned jasné, že se nejedná o nic delšího. Což později potvrzovalo i to, že trh zformoval rising wedge, což už samo o sobě avizovalo, že pokles bude brzy následovat. Jak se dalo očekávat, tak cena se z patternu vylila a měli jsme tu další pokles, jenž trvá doteď. Už to ale není tak agresivní, což je známkou toho, že medvědi ztrácí páru a to je právě přiležitost pro býky převzít iniciativu.

Momentálně jsme zase nad úrovní 8.29 USD, takže by se brzy mělo ukázat, zda se trh rozhodne zase vykrvácet, či nikoliv. Tomu, že trh již krvácet nebude, nasvědčuje právě zformovaný falling wedge, který je zakončený právě na úrovni aktuálního supportu.

To samo o sobě avizuje, že pružina je ztlačená už i tak dost silně a jen se čeká na impuls up. A právě tímto impulsem up by byl breakout z bullish patternu. Právě tento útvar je pro trh velkou šancí, kterou by mohl využít. Nicméně, trhy jsou v takové situaci, že už jsme viděli víckrát, jak tyto patterny selhaly. Proto dokud se nevzpamatuje i Bitcoin, tak je třeba to brát s rezervou. No, kdyby došlo k breakoutu z útvaru, tak je nejsilnější překážkou úroveň 10.19 USD. Samozřejmě můžeme považovat za rezistenci i psychologickou hladinu 10 USD. Musíme ale počítat i s případným poklesem, který má target na úrovni 7.23 USD, což by znamenalo, že předcvhozí zisky by byly úplně smazány. Něco takového by hlavně sentimentu moc nepomohlo.

Indikátory

Z hlediska RSI je trh už asi měsíc hodně slabý. Můžeme to brát klidně jako ticho před další nehezkou bouří. Na druhou stranu, medvědi už nic moc velkého nepředvádějí, takže snad už opustili kolbiště. U MACD se momentum stále drží negativní, ale nemá valnou sílu. Stochastic RSI je teď dost nerozhodný.

Závěr

Je třeba si uvědomit jednu důležitou věc, která tak nějak vzhledem ke špatnému sentimentu zapadá. Stále jsme na tom prostě o mnoho lépe, než jsme byli na konci minulého roku. A na to retail nějak zapomíná, či to vědět nechce. Tím neříkám, že je co slavit, ale momentální emoce na trhu vůbec neodpovídají skutečnosti. Vzhledem k tomu, že retail přemýšlí jako dav, tak se dá i to vcelku dobře využít a už jen díky tomu předpokládám, že začátek dalšího roku nás moc hezky překvapí. Nepřemýšlejte tedy jako dav se společnými emocemi, ale jako samostaný jedinec, protože ten dokáže narozdíl od davu přemýšlet racionálně.

Co číst dále?

11.12.19 Technická analýza ETH/USD – pořád konsolidujeme a čekáme na další pokles

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře