31.12.19 Technická analýza Ethereum classic – nečekaná síla

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Bitcoin zpátky nad 50 000 USD • Ethereum nyní k dispozici i na Amazonu • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Celková kapitalizace kryptotrhu zůstala nad...

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tak vám přeji fajnový silvestrovský den, který si můžete ještě více zpříjemnit analýzou. Dnes se podíváme na trh s Ethereum classic (ETC), na který jsme se naposledy společně podívali začátkem tohoto měsíce. Tehdy byla situace taková, že price action vytvořil pokračovací triangl, což vypadalo jako příprava na další propad. K poklesu brzy opravdu sice došlo, ale chvíli to až tak jisté nebylo, protože se trh docela bránil.

Nyní je situace taková, že v posledních dvou týdnech ETC docela překvapilo a udělalo nějakých 42%, což je za tak krátkou dobu úctyhodný výkon a zároveň dost nečekaný. Ethereum classic totiž není zrovna oblíbeným coinem a já ho sleduji jen občas, takže jsem byl o to víc překvapený, když jsem zjistil, že graf vypadá mnohem lépe, než na jiných top mincích, kde je to víceméně spíše špatné a vypadá to na brzkou otočku dolů. Na ETC to naopak vypadá sebevědomě, ale jsme zrovna u hladiny, kde má trh evidentně problém prorazit.

Aktuální situace na 4H TF ETC/USD

etc

Pojďme tedy navázat na moji poslední analýzu, kdy jsme měli ještě konsolidaci v rámci pokračovacího trianglu a kurz se tedy držel nad úrovní 3,727 USD. Avizo bylo takové, že cena spadne níže a opravdu se tak stalo. Nicméně, nebylo to hned a chvíli to vypadalo, že dojde k odrazu od supportu. Nestalo se tak a to znamenalo rychlý výplach k supportní úrovni 3,45 USD. Až zde našel trh silný support, ale jak můžete z grafu seznat, tak nákupní tlak nebyl moc vysoký. Na odraz to ale stačilo a nečekaně se to až doteď drželo.

Náš malý uptrend

Kurz se již dva týdny drží nad zakreslenou trendovkou a prorážel jednotlivé rezistence, které následně býci využívali jako dorazový můstek na další postup. Za ty dva týdny se ETC povedlo udělat dost pěkné zhodnocení, ale je tak nějak jasné, že kvůli vysokému sklonu trendovky to dlouho nevydrží. Zajímavostí je jak POC (point of control) na volume profile funguje jako magnet a v podstatě tu máme retest. Víc bych se asi v tom, co ukazuje volume profile nechtěl šťourat, protože jsem v tom začátečník. Mám ale brzy v plánu se VP více věnovat, protože se to tváří jako kvalitní indikátor. No, ale zase k věci. Z posledního price action je zřejmé, že trh má problém se přehoupnout přes hranici 4,767 USD.

Máme několik zamítnutí v řadě a vypadá to, že býkům už dochází síla. Musím každopádně říci, že trh trochu ožil, alespoň dle objemů soudě. Je to sice pořád málo, ale je to lepší než tomu bylo za posledních několik týdnů. No, jak to vidím na další měsíc? Hádal bych to brzy zase na pokles, který může nakonec klidně smazat ten pěkný růst, co jsme tu viděli za poslední dva týdny. Z čehož vyplývá, že moc nevěřím na to, že se ETC překlápí do uptrendu. Jedna vlaštovka jaro nedělá. Zas na druhou stranu by pokles nemusel být velký a tím by se vytvořilo kulaté dno, což by mohla být základna pro změnu trendu.

Indikátory

Na RSI máme medvědí divergence a dokonce jsou v překoupené části indikátoru. Ethereum classic je jako jeden z mála coinů, které se do překoupené části tohoto indikátoru alespoň na chvíli podíval. Na MACD medvědí divergence taky. Jsou sice menší, ale jsou tam. Za velmi krátkou dobu máme dost překřížení křivek a poslední byl bearish cross, takže je momentum negativní. Ze Stochastic RSI je znát, že býkům dochází pára.

Závěr

Mince Ethereum classic je docela překvapením a zajímalo by mě, zda za to může třeba nějaký fundament. Ale až teď jsem si pustil delší časový rámec a vidím, že hladina 3,45 USD je vlastně minimum z minulého roku. Potom je ten poslední price action jasný, protože silný odraz od této hladiny je lehké očekávat. To nám tedy dává větší šanci na to, že třeba ETC našlo svoje dno a nejedná se pouze o korekci předchozího poklesu. Každopádně, mějte super silvestra a přežijte to ve zdraví. 

Co číst dále?

30.12.19 Technická analýza EOS/USD – rising wedge přeznamenává pád

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře