[ZPRÁVY] Tron kupuje BitTorrent za 140 milionů dolarů

0
(0)

Tron kupuje BitTorrent za 140 milionů dolarů – Další Ponzi schéma: Ambiciózní Turcoin skončil – Sabotáž v Tesle. Chce ji zničit konkurence? -Nasdaq vyvinul zúčtovací platformu postavenou na blockchainu – Proč CEO společnosti Goldman Sachs nezabouchl dveře před kryptoměnami – Nadace Freedom of the Press dostala 1000 ETH – Letiště Schiphol v Amsterdamu jako první v Evropě testuje krypto ATM  – Univerzita v Berkeley spouští certifikační program zaměřený na blockchain

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Zpráva dne

Zpráva, která se dostala na veřejnost, říká, že společnost TRON se chystá uzavřít dohodu o koupi platformy BitTorrent za 140 milionů dolarů. Oznámení přichází jen šest dní předtím, než TRON začne “žít” na vlastním blockchainu. Akcionáři stále rokují o podrobnostech, ale údajně je již dohoda uzavřená.

Zatím ještě stále není jasné, jak TRON začlení BitTorrent do svého úsilí o vytvoření decentralizovaného internetu. Profil BitTorrentu v oblasti distribuce údajů a sdílení souborů určitě vhodně doplní cíle společnosti TRON.  https://www.ethnews.com/  (v EN)

Tip redakce: Týden do spuštění TRON mainnetu – vše, co potřebujete vědět

Podvody

Projekt turecké tzv. “národní” kryptoměny – Turcoin – se ukázal být klasickým příkladem Ponzi schématu. Turecká média uvedla, že zakladatelé “alternativní” digitální měny, která měla konkurovat Bitcoinu, utekli ze země i s miliony dolarů, které získali od podvedených investorů. Co k tomu dodat? Někteří lidé jsou nepoučitelní. Opět se nechali zlákat vidinou vysokých zisků. https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Doporučujeme náš článek: Ponzi schémata v kryptosvětě

Hi-Tech

Agentura Reuters uvedla, že se jí podařilo získat e-mail, jehož autorem je pravděpodobně Elon Musk. V e-mailu se píše, že byl “zoufalý”, když zjistil, že zaměstnanec prováděl “celkem rozsáhlou sabotáž v našich operacích”. Dále se uvádí, že taktéž prováděl “přímé změny kódu” v operačním systému Tesla a také “vynášel velké množství vysoce citlivých údajů neznámým třetím stranám.” Musk v této souvislosti podotkl, že existuje “dlouhý seznam” organizací, které “chtějí vidět Teslu mrtvou”. https://www.digitaltrends.com/ (v EN)

Blockchain

Burza cenných papírů Nasdaq v úterý představila blockchainovou proof-of-concept (PoC) platformu. Byla vyvinuta ve spolupráci s poskytovateli služeb v oblasti cenných papírů ABN AMRO Clearing a firmami, které poskytují finanční služby EuroCCP a Euroclear. Cílem je pokrýt výzvy “margin calls” (potřeba uložit finanční prostředky či cenné papíry na pokrytí potencionálních ztrát), prostřednictvím distribuované sítě mezi poskytovateli záruk, příjemci a zprostředkovateli. https://www.coindesk.com/ (v EN)

Mohlo by vás zajímat: NASDAQ: 3 kryptoměny se světlou budoucností

Akceptace kryptoměn

Lloyd Blankfei, CEO společnosti Goldman Sachs vysvětluje, proč nezavřel dveře kryptoměnám. V úterý v Ekonomickém klubu v New Yorku mluvil o tom, že byl zpočátku k Bitcoinu velmi skeptický. Uvědomil si však, že podobný postoj zastával i vůči mobilním telefonům. Nejnověji říká, že kryptoměny mohou být dalším krokem v evoluci peněz. Doslova řekl: “Lidé zpočátku používali pouze “tvrdou” měnu. Časem ji vyměnili za kus papíru, který ji reprezentuje.” https://www.ccn.com/  (v EN)

Včera jsme vás informovali, že nadace Freedom of the Press oznámila, že bude akceptovat a přijímat dary ve formě kryptoměn. Že má decentralizovaná technologie velký potenciál dokazuje fakt, že nadace Freedom of the Press obdržela hned první den 1000 ETH. https://cryptoslate.com/  (v EN)

Cestující, kteří tráví svůj čas na letišti Schiphol v Amsterdamu, mohou nyní využít novou službu. Svá zbylá eura si mohou vyměnit za Bitcoin či Ethereum v krypto bankomatu. Bankomat je v testovacím provozu a Schiphol je první evropské letiště, které nabízí tuto službu. “Společnost Schiphol neustále pracuje na inovacích” říká Tanja Dik, ředitelka Consumer Products & Services. “Doufáme, že krypto ATM poslouží cestujícím k výměnám místního eura za globální Bitcoiny či Etherea. To pro ně může být velice užitečné, protože ve svých domovských krajinách nemohou třeba eura použít.” http://bitcoinist.com/  (v EN)

Dovolujeme si nabídnout článek: Jak je na tom Česká republika s kryptobankomaty?

Krimi – Europol a kryptoburzy

Existuje zjevná souvislost mezi kryptoměnami a online kriminalitou. Europol si uvědomuje, že v boji proti praní špinavých peněz nemůže uspět sám. Proto se chystá tento týden usednout za jeden stůl s více než tuctem velkých kryptoburz. Témata této třídenní konference se budou týkat výlučně digitálních měn a počítačové kriminality. Cílem tohoto střetnutí je vytyčení nové strategie k zabránění používání kryptoměn na praní špinavých peněz. https://www.newsbtc.com/  (v EN)

Vzdělávání

Od příštího měsíce nabídne Kalifornská univerzita v Berkeley on-line profesionální certifikační program, zaměřený na blockchain technologii. Program si klade za cíl vybavit zájemce potřebnými vědomostmi tak, aby mohli nastartovat svou kariéru v oblasti blockchainu. Uplatnit by se mohli jako např. vývojáři blockchainu, kryptoobchodníci, analytici, výzkumníci či konzultanti. https://www.ethnews.com/  (v EN)

Budeme rádi, pokud se přihlásíte k odběru našeho YouTube kanálu a nabízíme naše nejnovější video:

Zdroj: https://www.ccn.com/

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img