[ZPRÁVY] Podle Metcalfova zákona Bitcoin spadne ještě níž – Hedgeové kryptofondy končí…

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Podle Metcalfova zákona Bitcoin spadne ještě níž – Hedgeové kryptofondy končí – Sítí Bitcoinu prošly transakce za více než 6 bilionů USD – Ruská centrální banka zvažuje nahrazení SWIFT transakcí blockchainem – Regulátor v Jižní Koreji požaduje po 12 kryptoburzách zásadní změny smluv s klienty – Karpeles, CEO zkrachovalé Mt. Gox, tvrdí, že na bankrotu burzy nechce vydělat – Čínský gigant Alibaba se soudí s Alibabacoin o autorská práva – Čína úspěšně dokončila přesun paliva z Číny do Singapuru pomocí blockchainu – Marie Wieck z IBM chválí Dubaj za přístup k regulaci kryptoměn – V Indii je nyní více vyhledávacích dotazů na Ethereum, než na Bitcoin

Zpráva dne

Pokud platí Metcalfův zákon, cena Bitcoinu bude ještě klesat. Skupina výzkumných pracovníků v Curychu vypracovala zprávu o bublině, která předpovídá, že tržní hodnota Bitcoinu, která v současnosti činí kolem 124 miliard USD, bude do konce roku 2018 snížena přibližně o 37% na nejvýše 77 miliard USD, a to podle teorie známé jako Metcalfův zákon. CCN.com (v EN)

Mohlo  by vás také zajímat: Tyto tokeny mají šanci přežít, i kdyby bublina praskla

Kryptoměny a ICO

Průměrná výkonnost kryptofondů dosáhla v letošním roce ztráty přesahující 20%, přičemž bylo oznámeno, že alespoň 9 hedgeových kryptofondů oznámilo konec. Mike Novogratz se také rozhodl místo založení hedgeového kryptofondu, že raději bude pracovat na obchodní bance, která se zaměřuje na kryptoměny. Bitcoin.com (v EN)

Během posledních několika let bylo přes síť Bitcoin převedeno více než 6 bilionů dolarů. To je docela zdravá částka pro takový relativně “specializovaný trh”. Je to velmi pozitivní znak, protože Bitcoin má skutečné využití. Přestože se jedná také o odměny za těžbu a transfery finančních prostředků na burzy, denní objem transakcí se neustále zvětšuje. Právě teď je denní objem transakcí Bitcoinu ve výši 10 miliard dolarů. To je více, než kolik lidé před několika lety považovali za možné. Newsbtc.com (v EN)

Pokud chcete více aktuálních informací, přidejte se k nám na Facebook.

 

Regulace

Centrální banka Ruska zvažuje využití softwaru Masterchain, založeném na blockchainu, k přenosu finančních zpráv v systému SWIFT v rámci Eurasijské hospodářské unie (EAEU). Coindesk.com (v EN)

Korejský finanční regulátor (FTC) požaduje od 12 kryptoburz, aby v podstatě roztrhaly své stávající smlouvy se zákazníky. Tzv. adhezní smlouvy jsou obecně známy jako smlouvy, kdy slabší strana má malou možnost volby a v podstatě může smlouvu jen buď přijmout nebo “nechat být”. CCN.com (v EN)

K tématu si také můžete přečíst: Jižní Korea – Nová pravidla pro obchodování s kryptoměnami

Burzy

Bývalý generální ředitel toho, co bylo kdysi největší kryptoburzou, se omluvil za svou roli v kolapsu a bankrotu Mt. Gox v roce 2014 a prohlásil, že nemá v úmyslu na tom vydělat. Mt. Gox by v důsledku bankrotu mohla získat více než 160 000 BTC a BCH, což je nyní kolem 1 miliardy USD v běžných cenách. Coindesk.com (v EN)

Mohlo by vás také zajímat: Může být Bitcoin zničen?

Byznys

Čínský e-commerce gigant Alibaba zažaloval nadaci Alibabacoin Foundation z Dubaje kvůli porušení autorských práv poté, co její ICO získala 3,5 milionu dolarů. Cointelegraph.com (v EN)

Dne 2. dubna bylo oznámeno, že Čína úspěšně využila blochchain pro přepravu paliva z Číny do Singapuru. Opengovasia.com (v EN)

Marie Wieck, která řídí blockchainové projekty ve společnosti IBM, uvedla, že vlády na celém světě by měly přijmout blockchain přesunem svých služeb na tyto platformy. Wieck poznamenala, že vlády buď plně podporují technologii a koncepci kryptoměn, nebo je zcela odmítají. Například Jižní Korea zaujímá nejodmítavější postoj, zatímco vláda v Dubaji se snaží o jejich přijetí. Cryptovest.com (v EN)

V Indii vždy existoval živý Bitcoin ekosystém. Nyní se zdá, že se z nějakého důvodu pomalu přesune aktivita tohoto ekosystému na Ethereum. V posledních pěti měsících je to v zemi nejvíce vyhledávaná kryptoměna. Newsbtc.com (v EN)

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
někdo

dalši blaf 😀

Ráďa

Já nakupuji Bitcoin právě teď, když je cena nízká. Nejčastěji na ccshop.cz, kde nakoupím za Kč a vše je v češtině

spot_img