[Zprávy] Multimilionáři z HK hromadně investují do BTC • Tezos rozdává Ledgery • a další novinky dne

3
ledger nano s

S eskalací situace v Hongkongu místní finanční elity hromadně investují do BTC, Tezos v rámci oslav prvního výročí bude rozdávat Leger Nano S, Island buduje vlastní kryptoměnu, Polská banka adoptovala ETH blockchain pro smart kontrakty a to ještě dnes není vše.

Finanční elity z HK přesouvají kapitál do Bitcoinu

V Hongkongu eskaluje situace už natolik, že finanční elity začínají hromadně přesouvat svůj kapitál do bezpečnějších míst, tzv. „safe havens“. Jednou z možností jsou i kryptoměny. Vzhledem k tomu, že vydání do Číny by umožnilo úředníkům zmocnit se majetku, bohatí investoři investují i do Bitcoinu. Ve výsledku je cena BTC v HK zhruba o 160 dolarů vyšší než globální průměr.

Více v AJ zde nebo v našem článku k situaci v HK zde.

Tezos rozdává Ledger Nano S

Tezos oznámil na svých oficiálních stránkách, že v rámci oslav prvního výročí bude rozdávat všem, kdo se kvalifikují hardware peněženku Ledger Nano S. Pokud jste mezi investory z července 2017, podrobnější informace naleznete na stránkách Tezosu.

Tip: Ledger Nano X – nová kryptopeněženka

Island buduje vlastní kryptoměnu

Snahy Islandu o využití blockchainu a kryptoměny se dostávají na další úroveň. Islandský úřad pro finanční dohled (FME) schválil jako první instituci elektronických peněz, Monerium. To znamená, že Monerium má souhlas regulátora k poskytování platebních služeb pro fiat měny na blockchainu a k používání v celém Evropském hospodářském prostoru. Je to poprvé, kdy byly elektronické peníze schváleny pro použití přes blockchain. To je poměrně přelomová zpráva a také výborný vzor, kterého by se mohly chytit i další evropské země.

Více informací v AJ zde.

Polská banka adoptovala blockchain

V Polsku se také posunulo využití blockchainu o krok dál. Alior Bank, 10. největší banka v Polsku, spustila systém pro ověřování dokumentů založený na síti Ethereum, který svým zákazníkům umožní bezproblémovou kontrolu autentizace a integrity oficiálních dokumentů.

Další info v AJ zde.

Justin Sun pozval prvního hosta na svůj krypto-oběd

Justin Sun tweetoval pozvání pro prvního hosta, který by se měl účastnit připravovaného oběda s Warrenem Buffettem – je to zakladatel Litecoinu, Charlie Lee. Ten pozvání přijal. Máme se na co těšit, bude to velmi zajímavá výměna názorů.

5 kryptoburz v Jižní Koreji zpřísňuje podmínky

Pět kryptoměnových burz v Jižní Koreji zvýšilo svou odpovědnost vůči uživatelům v souladu s požadavky regulačních orgánů. Jednou z nich je i Bithumb. V praxi to znamená, že kryptoburzy budou nyní v případě odcizení uživatelských prostředků odpovědné i v případě, že z jejich strany nedojde k újmě vinou úmyslu nebo hrubé nedbalosti. Dříve byly burzy odpovědné pouze, pokud bylo prokázáno, že k chybě došlo jejich zaviněním.

Více informací v AJ zde.

Co číst dál – dnešní analýza BTC

[ANALÝZA] 17.6. Bitcoin má nabito – jak ho obchodovat?

 

3
Komentujte

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
VáclavHAHHA Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Václav
Host
Václav

Trošku škoda, že ti ve zprávách uniklo že Ripple uzavřelo partnerství s jednou ze čtyř velkých Jihikorejských burz Coinone, která oznámila, že se připojuje k RippleNet a bude integrovat xCurrent, pro okamžité vypořádání přeshraničních plateb. viz odkaz zde: https://ambcrypto.com/ripple-welcomes-one-of-the-big-four-south-korean-exchanges-coinone-to-ripple-net/

Pár hodin po oznámení tu máme pumpu.

HAHHA
Host
Václav
Host
Václav

Dík za info. Tak už je to alespoň ofiko potvrzeno a není to jen spekulace….